Maldiivid plaanivad turistide Covid-19 vaktsineerimist

Maldiivid tulid hiljuti välja kahe turiste puudutava uudisega:

  • Vaktsineeritud reisijatelt enam PCR teste ei nõuta.
  • Lähitulevikus avatakse vaktsineerimisvõimalus ka Maldiividele saabuvatele turistidele.

Vaktsineeritud reisijad saavad Maldiividele testita

Alates 20. aprillist pole reisijatel, kes on saanud kätte teise doosi Covid-19 vaktsiini vähemalt 14 päeva enne reisi, vajalik PCR testi esitamine. Vajalik on eelnev vaktsineerimisandmete sisestamine Maldiivide Immigratsiooniameti lehel (Health Declaration).

[[50118]]

Turistide Covid-19 vaktsineerimine

Intervjuus väljaandele CNBS teatas Maldiivide turismiminister uuest 3V plaanist (Visit, Vaccinate, Vacation). Selle idee on hakata pakkuma Maldiividel turistidele võimalust ennast koroonaviiruse vastu vaktsineerida, kuid seda alles siis, kui arhipelaagi kodanikud on vaktsineeritud. Praeguse seisuga on 53% rahvastikust saanud kätte esimese doosi, turismitöötajate seas on see 90%.

Selle info põhjal tekib küsimusi rohkem, kui vastuseid:

  • Pole teada, kunas turistide vaktsineerimine ajaliselt alata võiks.
  • Pole teada mis vaktsiinidest on jutt. Praegu on Maldiivid saanud vaktsiine Indiast, Hiinast ja Maailma Tervishoiuorganisatsiooni kaudu, kuid Euroopas need kasutusel pole.
  • Kunas hakkab toimuma teise doosi saamine? Ilmselgelt eeldab see mõnevõrra pikemat kohalviibimist. Maldiivide 30 päevast viisat on alates märtsist võimalik pikendada kuni 90 päevani.
  • Mis vaktsiin ka maksma hakkab?

Kokkuvõtteks

Midagi pole teha, aga peab tunnistama, et Maldiividel tehakse turismipromoga päris head tööd. Väga üldsõnaline uudis (õigemini idee), mis puudutab väga marginaalset osa reisijatest, on saanud maailma meedias päris korralikku tähelepanu lihtsalt seetõttu, et tullakse välja millegi suhteliselt uuega. Kuid kui 67% riigi sisemajanduse kogutoodangust on seotud turismiga, siis päris õieti tehakse.

Vaata ka: Maldiive on selle aasta esimese kolme kuuga külastanud 600 Eesti kodanikku

Vaktsiinikaitse tekkimine võtab ju aega, kuidas see riiki saabumisel sutsaka saamine sellele kaasa aitab?

Mis see Malaisia immigratsiooniamet siia puutub?

Vaktsiiniturism-atraktiivne noortele, kes oma kodus vaktsiinijärjekorras viimased.