maltale maikuus 2014

Tere, maltale minek maikuus, otsisin siin, leidsin maltast päris palju postitusi. Pea kõik päris ammu kirjutatud. Tahtsin küsida, Kas on vahepeal midagi muutunud.. Kas on tekkinud juurde kohti,kus tasuks käia Autorent- plaanime võtta, kas on üldse vajalik Otsisin, kui kallis sealt päevaks sitsiiliasse, laevaga, ei leidnud hindu, kas keegi teab.. Peatume Hotell Soreda... Üldiselt, huvitab kõik, mis teistel kogetud

1
2
0
0

Tänud, leidsin ja nagu ma aru saan, odav see ei ole D

0
0

Auto plussiks kliima sest palavaks kisub ja ei pea trügima pungil täis bussides, sest turismihooaeg on täiega peal selleks ajaks. Bussid liiguvad hämmastavalt aeglaselt (iga paarisaja meetri tagant peatus) arvestades saare mõõtmetega. No ega nädala bussipilet ei maksa ka midagi. Üldiselt, mida aeglasemalt liigud, seda rohkem koged.

2
0

Kui ma oma kogemustest välismaal auto rentimisest räägin, siis üks asi, mida pea alati ütlen, on see, et Maltal ma autot enam ei rendiks. Kuna andsime auto paar päeva enne ärasõitu ära, siis pole ma kunagi autost lahtisaamise järel nii õnnelik olnud kui seal.

No ei sobinud minul seal sõitmine. Kõigepealt vasakpoolne liiklus, millega veel ära kuidagi harjus. Siis, noh, ei olnud need teed kõige paremad. Kuna asustus on tihe, siis ka autosid oli üle keskmise - sigin ja sagin kogu aeg. Isegi märtsi lõpul, mis pole ju kõrghooaeg. Pealinnas sattusime ikka päris tõsisesse ummikusse.

Kuigi mulle sõitmine meeldib, siis no ei olnud Malta teed ja autod minu jaoks.

4
0

Kui Sitsiiliasse tahad siis võib Ryanairiga soodsam olla, kui praamiga.

2
0

Võtsime hotelli ainult hommikusöögiga.. kuidas seal hinnad on söögikohtades.. on ehk keegi kursis.

0
0

Enda kogemus ütleb, et autorent Maltal on mõistlik, annab vabaduse jms. Meil seltskonnaga oli lahtine Suzuki jeep, mahub palju rahvast peale ja sõiduaeg tuul mõnusalt jahutab :)

0
0

Mulle jäi meelde, et üks inimene siin foorumis kirjutas, et käis Sitsiilias kiirkaatriga ja hind oli olnud 80€. Kindlasti oleks see palju huvitavam variant kui praamiga :) Eks proovi googledada seda.

0
0

2013 augustis sai Maltal käidud. Lennujaamast ostsime nädala bussipileti - siis maksis 12€. Bussiplaanis olevaid aegu ei tasu küll usaldada, sest need sõitsid seal ikka täiesti suvalisel ajal. Mõnes peatuses oli ka reaalaja info - seda saab usaldada! Bussid sõitsid tõesti väga kaua.. Aga bussiaknast nägi ka reaalset elu.. Autot ei julgenud rentida, kuna seal vasakpoolne ja väga tihe liiklus.. mingeid erilisi reegleid seal ei paistnud ka olevat, ringile sõitsid kõik nii nagu jumal juhatas. Palju plekimõlkimisi oli ka ikka näha..

Kuna ööbisime Marsaxlokk'is, siis põhimelu ei näinud, aga kindlasti vaatamist väärt kaluriküla. Pühapäeviti peaks seal olema kalaturg - lisaks kalale ka riideid ja kõike muud ja väga odavalt! Siis bussid sõidavad natuke kõrvalisel marsruudil.. meie ootasime mitu tundi bussi, mida ei tulnudki.. Samuti oli Marsaxlokkis lisaks ülikallitele ka väga odavaid söögikohti, ühe nimeks vist Cafe de Paris vms. Pizzad olid seal küll head ja suured ja kui ei eksi, siis 5 euriga sai küll söönuks-joonuks. Samuti leidsime Valletta põhitänavalt ühe odava ja super teenindusega söögikoha, mille nime ei mäleta.. Kui otsida, siis leiab kindlasti igalt poolt odavaid söögikohti ka, ei tasu kohe kõige kallimasse minna..

Vallettas soovitaks ise ringi jalutada ja vaadata. Ka Sliema on superilus linn! Kindlasti on vaatamist väärt Comino saar ja Gozo. Viimasel tasuks külastada kindlasti Azure Window'i ja Ramla Bay'd. Marsaxlokis tahtsid kohalikud meid viia lähedalasuvasse St Peter's Pool'i. Pidi olema vinge koht, kuid meie sinna ei jõudnud..

Ei tea, kuidas maikuus mereveega on, aga kui plaanis ujuma minna, soovitaks kindlasti veejalanõusid.. Kivid olid väga valusad.. Ja ei tasu ära ehmatada, kui kalad vees näksima hakkavad..

Hetkel ei tulegi suurt midagi meelde. Palju sai nähtud ja palju jäi nägemata - sest bussid on väga aeglased ja lebotasime pool päeva rannas ka :) Lennujaamast tasub võtta erinevaid Malta kaarte - seal ka põhilised turistikad ilusti ära märgitud.

0
0

Kindlasti ei saa mainimata jätta, et kohalikud on ülisõbralikud ja abivalmid.. Ehk on kõige targem nende käest uurida, kuhu tasub minna. Kui veab, viivad äkki ise kohale ka!

0
0

Kindlasti ei saa mainimata jätta, et kohalikud eestlased on ülisõbralikud ja abivalmid.. Ehk on kõige targem nende käest uurida, kuhu tasub minna. Selleks kasuta FB-s Eestlased Maltal kommuuni.

0
0

Tänud. Otsustasime ikka auto rentimise kasuks. Kui nüüd veel keegi teaks öelda, kas autorent on kohapeal odavam või kallim. Kas tasuks eestist ära broneerida kui 115 eurot nädal. Rhodosel oli igatahes kohapealt odavam rentida,iga nurga peal autorent, kuigi siin hoiatati, et peaks ikka ette ära tellima. ainuke tüng, et võtad tühja paagiga ja tagastad ka tühja paagiga, me ei osanud arvestada ja tagastasime muidugi poole paagiga... rentija saab kena kopika vahelt. Oleksin väga tänulik, kui keegi malta autorendi kohta ütleks

0
0

Sitsiilia pilet peaks olema 69 euri edasi tagasi, üks ots vist oli 55 euri, täpselt ei mäleta kust leidsin. Maltal Sliema ilmselt kõige mõistlikum koht, ööelu eelkõige Paceville's (Sliemast ca. 3-4km kaugusel).

0
0

Kui auto rentida, siis ei pea ju sinna Sliemasse jääma. Kõik hinnad(majutus, toit) on igal pool mujal palju soodsamad. Oleneb, mis eesmärk on - kui noored ja Ibiza stiilis puhkus, siis on Paceville ainus variant.

0
0

Olime Maltal septembris 2013.

  • Auto rentisime Sliemast kaheks päevaks. Uus, piisavalt suur 4le, automaat ja koos täieliku kindlustusega oli hinnaks 50€ ööpäev. Liiklus midagi väga hullu ei olnud, tuleb lihtsalt muretseda korralik kaart (Sliemast välja saamine oli kõige keerulisem) ja meeles pidada, et kummal pool sõitma peab. Kindlustuse tingimused on minu meelest kõige olulisemad. Linnas liiklemiseks on auto täiesti mõttetu, palju ühesuunalisi tänavaid, vähe parkimiskohti, ummikud jne.

  • Hinnatase on sarnane Tallinna kesklinna hindadega. Valettas ja Sliemas on samas ka palju kohti, kust on võimalik lõuna/õhtusöök saada väga hea hinnaga. Nt. ravioolid 4€, supp 2€ jne.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased