Maltale reis.

Tere,

Kas keegi on lähiajal reisinud Maltale? Plaanin minna novembri lõpus. Kas nad kontrollivad tõhusalt Covidi passi? Kuna plaan laps ka kaasa võtta kellel hetkel veel vaksiin tegemata. 

Terv, Egle

Tere, sõidan ise kuu pärast sinna, sisi oskab öelda täpsemalt. Samas olles sõitnud viimastel aegadel eri EL riikidesse, siis ootab suure tõenäosusega ees see, et juba Tallinna Lennujaamas küsitakse Covid passi või siis testi. Lennufirmad ei saa lubada seda, et viivad kellegi kohale ja seejärel jääb reisija lennujaama elama või peab küsimärgi all oleva inimese tagasi vedema. Lennufirmadel on selline kohustus lausa. Sama ootab ees sihtlennujaamas.

Alla 12. a. saab testiga. Alates 12. eluaastast ainult lõpetatud vaktsineerimisega. Alternatiive pole, sest tegemist on saarega ja kõiki sisenejaid on lihtne kontrollida. Vaktsineerimise tõend või test tuleb juba enne lendu ankeeti lisada.

Käisin septembri keskel. Tallinna lennujaamas vaadati ainult korraks vaktsineerimispassi, et kas on üldse olemas. Maltale jõudes skänneeriti kõikidel passidel QR-koodid sisse. Seal oli u 10-15 kontrollputkat, seega läks järjekord kiiresti. Lisaks peab kõikidel olema täidetud plf (passenger locator form), selle QR-kood skänneeriti ka sisse.

Nii tõhusat kontrolli polegi varem näinud.

Mitu päeva varem võib PLF-i ära täita? On see kuskil kirjas ka?

Suvalisel hetkel. Piirangut ei ole.