Masca mägimatk

Tere, minu nimi on Toomas ja kohalikud eestlased kutsuvad mind Nipernaadiks. Nagu ka minu sõpra, kellega koos me aasta alguses autoga Tenerifele sõitsime. Vahepeal praam natuke aitas, aga muidu tulime ikka muudkui ise. Möödunud kuude jooksul oleme me siin elanud autos, telgis, hipide laagris, hotellis jne – täpselt nii, nagu meil tulles plaan oli - lõpetada homse pärast muretsemine ja nautida elu sellisena, nagu ta siin saarel on. Tõenäoliselt on minul sellest saarest ja siin elavatest inimestest ning loodusest mõnevõrra teistsugune pilt,kui näiteks mõnel britil, kes kümme aastat tagasi Las Americases korteri üüris ja heal juhul mõned korrad aastas pealinnas shoppamas käib. Ma võin kinnitada, et siin on küllaga sellist, mida bussiaknast ei näe. Näiteks matkarada Masca piraatide külast alla ookeani äärde,sest see on suurepärane võimalus nautida saare ürgset looduse ilu väikese grupi(2-7 inimest)ning koos selle ürituse eesti keelsete- ja meelsete eestvedajatega.Kui oled saarele tulemas ja tahad natuke ekstreemsema jalutuskäigu korraldada, võta palun ühendust, täpsemalt saad lugeda(vt.ekskursioonid) siit: http://www.tenerifeinfo.eu
Lõppude lõpuks ei ole ju patt ka mõned eurod teenida :)

Väidetavalt mereröövlite küla Masca on ka minu jaoks üks "Must be"-dest iga turisti jaoks, kes Tenerifele puhkama satub. Hingemattev on vaade... ja no ma parem ei hakkagi kirjeldama, sest ei ole kirjanik:). Kes käinud Mascas, need ilmselt lihtsalt noogutavad pead praegu seda lugedes ja ka ei oska oma muljeid kuigi palju sõnadesse panna....võimas. Toomase ja Jana matk on kindlasti parim viis teada saada, kuidas võis tunda ennast saarelt merele põgenev piraat või missugune nägi välja koju naasva röövli kodutee kullakangid ja pärlid muula seljas... :))) Lahe! Tehke ära! Ei kahetse...

0
0

Masca ajalugu on palju rohkem kui vaid legend piraatidest. Masca vallutamine oli hispaanlaste jaoks aeganõudvaim just oma eraldatuse tõttu ja nii oli Masca üks viimaseid guantshide asustusi Tenerifel. Kes ei tea siis guantshid on n.ö. Tenerife pärismaalased, kes on välimuselt sarnased hoopiski põhjamaalastega - tihti siniste silmade ja heledate juustega.

Kogu Tenerife vallutamine võttis hästirelvastatud hispaanlastel aega umbes 100 aastat kuigi vastas olid "kivide ja kaigastega" aborigeenid.

Masca kohal kõrgub monoliitne kalju Roque Tarucho mis oli guantshide jaoks püha. Igal aastal vedasid nad roost punutud köie ümber selle kuna uskusid et muidu kukub see alla ja purustab küla.

Sealsamas Roque Taruchol on guantshide kaljujoonised mida mõned peavad isegi nö. astronoomiliseks kellaks. See koosneb ringist mis on jaotatud kaheksaks sektoriks, kalast ja kivisse süvendatud augukestest vms. Sealsamas on ka hauakoobas. Toomas-Jana, otsige see üles ja juhatage meid Karmeniga suvisel pööripäeval sinna ;)

Üleüldse on Masca org täis koopaid kus guantshid omal ajal elasid ja kuhu nad oma surnuid (tihti mumifitseeritult) matsid.

Nii et Tenerifel minge kindlasti Toomase ja Janaga Mascale ;)

Marko www.tenerife.ee

0
0

Masca matk eesti keeles alates 27.10.2015- http://tenerifekompass.com/masca-matk.html

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased