Matkaauto ja lastega reis Rootsi- Taani

Augustikuu algul plaanis ette võtta reis lastega (4a, 7a) matkaauto-suvilal sihtpunktiga Taani Legolandi ja seda siis läbi Rootsi. Kuna tegu meie perel esmakordse matkaauto reisiga ja esmakordse Taani külastusega, siis ehk on viimase aja reisisellidel anda meile mõned kasulikud näpunäited, mida silmas pidada sel trajektooril matkaaotoga liiklemisel- samuti autosuvilate ööbimiskohtade osas.

Samuti on teretulnud kõik soovitused just selles vanuses lastele mõeldes atraktsioonide ja vaatamisväärsuste osas (kuigi üht-teist olen siit foorumist leidnud ka eelmise aasta postituste hulgas, kuid ehk on viimase aastaga uusi vahvaid kohti lisandunud?!).

Ette tänades,

prk. Naksitrallid

Oled unustanud siia kirjutada kaks tähtsat parameetrit:

1)ajaliselt kui pika reisi olete planeerinud; 2)kui suur on teie reisi eelarve.

Taani on suhteliselt kallis maa ja ilma mõningaid numbreid teadmata vaevalt et keegi head nõu anda oskab.

Tänud asjatundlike küsimuste eest! Reisi planeerime kuni 10 päevaseks ja otsest eelarve piirangut pole.

  1. a kahe jõmmiga Rootsi - Taani. Mõned tähelepanekud- soovitused. Poolel teel Kolmarden (kirjapilti peab täpsustama ), park- loomaaed delfinaariumiga, akvaariumid, safari lõvide vahel- hinne tubli 4. Keskosas suured veekogud, võimalus puhata ja leida ööbimine ( usun , et tasuta )Eurosild oli veidi kallim kui praamiületus ( praamid iga poole tunni tagant ) Teed head ja olime siis värsked matkabussi omanikud , lasime 120-125 km/h, tuli suur kütusekulu. Nüüd liigume pigem 90-ga. Taanis väiksemas linnas ööbisime kaubanduskeskuse ees platsil, kaupmehed ütlesid , et öö-paar on probleemivaba. Kopenhaagenisse sõitsime õhtul sisse keskuse suunal, kuni tulid vastu tasulise parkimise märgid, keerasime 100m tagasi ja olime ööd suva platsil. Varahommikul leidsime parkimiskoha pea raekoja kõrvalt. Autos olle panime kella edasi, jalutuseks maksime 2-3 tunnised parkimispiletid ( odavam kui Tallinnas ). Kui on konkreetseid, küsimusi, proovime aidata.