trip-krainetrip-ukraine-dark
Matkaauto v lend+majutus

Tere,

Meil plaan juulikuus minna perega reisile. Hetkel oleme plaaninud võtta puhkust ca 2 nädalat ja soovime minna reisile matkaautoga - nt Itaaliasse v Prantsusmaale. AGA me oleme 6-kesi - 2 täiskasvanut ja 4 last, kellest 2 suuremat 14a ja 17a ning kaks pisikest 1a ja 3a. Me pole varem matkaautoga reisinud ja ei kujuta ette, kas 2 nädalaga nii pisikestega jõuab ikka Itaaliasse v Prantsusmaale ning ka puhata natuke ning kas kõigil on mugav istuda, sest väikestele on vajalikud ka turvatoolid. Olen lugenud varasematest kommentaaridest, et lisaks matkaautorendile lisanduvad ka teemaksud ja parkimistasu.

Olen vaadanud ka puhkusereise ning lennupileteid ja nt korterit/maja. Iga varjandi puhul on kulutused 6-liikmelise pere puhul päris suured. Kuna praegu on viimane aeg matkaauto rentida, siis vb oskab keegi soovitada v kaasa rääkida, et milline reisi variant oleks kõige mõistlikum võtta ja vb on ka mingeid vihjed või neti aadresse, kust saaks veel hindade jmt infot.

Natuke segane tekst vb sai aga tänud juba ette, kes vastavad :)

Meie käisime üleelmisel suvel Horvaatias 9,5 päeva. See oleks selliseks tripiks ka miinimum aeg. 14 päeva oleks juba ok olnud. Sõitsime sinna ja tagasi ühe jutiga ja vahetustega. See tegelikult ei ole ok. Sõitvas autos magada pole ei mugav ega turvaline. Meid oli 5 inimest, 3 täiskasvanut ja 2 teismelist, kõik niisugused väiksemat kasvu inimesed. Meie auto jaoks oli see ka maksimum rahvaarv, et end veel normaalselt tunda. Käisime vanema bussiga ja ega need tagumised istmed väga mugavad pole. Kuigi laua ääres on üldiselt 2 kohta kõrvuti, siis tegelikult on seal normaalne istuda üksi. Meie istusime nii, et 2 inimest ees, 2 laua ääres vastakuti ja 1 siis pikki suunas pingil, mis küll oli turvarihmata ja ei olnud sõidu ajal istumiseks mõeldud. Tegelikult ega reaalsuses neid tagumisi turvarihmu eriti ei kasutatud ka. Aga väikesed lapsed tuleb kindlasti turvatoolidega kinni panna. Seega kui rendite autot, siis hakake valima selle järgi, kuidas seal istmed paiknevad. Kui lapsed istuvad toolidega laua ääres akna all vastakuti, siis kas nende kõrval üldse mahub mugavalt pikaks teekonnaks veel keegi istuma. Või peaks olema veel istekohti ka mujal. Aga muidu on väikeste lastega reisimiseks matkaauto mugav. Saab magada, mängida ja süüa, millal vajadus tuleb. Auto rentimise korral selline reis odav kindlasti ei tule, sest 6 inimesele tuleks vaadata ikkagi mõni suurem matkabuss. Lisaks kütus, tee-, tunneli ja parkimise maksud võivad olla kallimad, kui sõiduautoga reisides. Lisaks on matkabussile raskem parkimiskohti leida, kõigisse parklatesse neid ei lastagi. Ka on kämpingu maksud päris suured, juhul kui ei leia sobivat kämpinguvaba ööbimiskohta. Kämpingus ööbimisi võib olla ka vaja elektri saamiseks, veepaagi täitmiseks või reovee välja laskmiseks Ma arvan, et lennukiga minek tuleb odavam, matkabussiga seikluslikum.

B- kategooria juhilubade puhul ei tohi matkaauto mass ületada 3,5 tonni. Ka vinjetiga tohib sõita kuni 3,5 tonni. Austrias, Saksas võite vabalt sattuda kaalule ja isegi, kui paberite järgi isegi on täismass lubatu piires, aga tegelikuses raskem, siis heal juhul peate liigse välja laadima, et sõitu jätkata. Kui on olemas C- kategooria load, siis jääb see vinjetirisk. Kui täismass on üle 3,5 t , siis vinjetiga õita ei tohi ja ka Poola läbimiseks on elektroonilist maksuterminali vaja kasutada, mille riigist lahkudes tagastate. Meil on oma 3 tonnine 6 kohaline buss,isegi 6-d rihmad on sees, aga paberite järgi ikagi ainult 4 istekohta. Sõidu keskmine kiirus on matkaautol tunduvalt aeglasem. Integreelitud bussi puhul pole vist nii hull, aga kabiini kohal oleva pauna puhul läheb üle 95 km/h sõites tuuletakistus nii suureks, et kulu läheneb 15 liitrile. Paradoks, matkaauto peaks olema rahulik tempo ja piisavalt aega, siis on tore, kus rohkem meeldib , sel peatud pikemalt ja ei pea öömju otsima- kuid nii tuleb rohkem rendipäevi, mis lööb eelarve sassi. Vriant on, kui on enda või tuttavatel ökonoomsem minibuss, kuhu suht lahedalt ära mahuksite. Poolas öömja leidmine on lihtne, mujal leiab ka, osad võiks varem valmis vaadata. Paar telki ka varuks bussi, kui paar poolmetsikut kämpaööd teha.

Seikleme oma bussiga alates 2007 ikka päris hoolega, kui ikkagi matkabussi kasuks otsustate, siis võin kogemusi jagada. 6-le inimesele lennupiletite leidmiseks talutava hinnaga peab veidi tööd tegema.

Käige üksaasta matkaautoga ära ja ilmselt saategi selle nakkuse külge, siis enam järgmine aasta pole probleemi, millega minna :)

Eriti rõhutaks: kui koht ei meeldi, vilets ilm või muu, siis saab alati mujale minna matkaautoga. Naudime just seda asja.

Alustaks sealt, et mina sellist reisi 2 nädalasena ei planeeriks. Miks? Aga kogemuse järgi tuleks liiga pikalt roolis istuda. Loomulikult saab 2 juhi korral ühe jutiga kohale sõita. Aga te ei naudi seda. Ausõna. Täpselt sama kehtib ka nende sõiduautoga minejate kohta, kes 2 nädalaga tahavad Prantsusmaa lõunaosas ära käia. Matkabuss pole sõiduauto. Uuematel on küll võhma tiba rohkem ja kiirused ka suuremad aga igat järsemat kurvi või ristmikku sõiduauto kiirusega ikka ei võta. Võib võtta aga siis lendavad kohe ringi kõik asjad, mis natuke kehvemini kinnitatud. Keskmine kiirus tuleb madalam kui sõiduautol. Ja uva juba mainis kütusekulu. Teatud tingimustel lendab see kosmosesse. Ettejäänud rekkast möödasõit on ka natuke raskem. Igale poole tõesti ligi ei mahu ja linnades on raskem liigelda ja parkimiskohta leida. Ei mahu matkabuss kuidagi sõiduauto parkimiskohale. Kesklinnades on palju parkimismaju ja sinna ei mahu hoopiski. Mõnikord selgub alles kaardile märgitud parkla juures, et uups-parkimismaja. Suurte marketite juures tuleb leida koht kaugemal taganurgas, kus saab rahulikult üle kahe koha parkida. Siis veel madalad sillad. Päris nõme on tipptunnil enne tunnelit leida kõrgust piirav märk 2,6 meetrit(buss on mul 3,2m).

Täiskasvanud elavad selle ühe jutiga sõidu üle aga lapsed mitte. Meie teeme iga paari tunni järel peatuse, kui näeme kusagil mõnda mänguväljakut. Eriti palju on neid Varssavist Berliini mineval A2-l. Lapsed peavad turvatoolis istuma ja seal nad üle paari tunni EI ISTU. 2 turvatooli mahtusid küll kõrvuti ära aga siis tuli lauda liigutada ja teisel pool istumine muutus sisuliselt võimatuks. Kui muidu mahuvad jalad tooli ja laua vahele, siis turvatooli või istumisaluse korral on jalad kõrgemal ja siis peabki laua eemale lükkama. Lõpuks läks ikka nii, et toolid kogu aeg kasutuses polnud. Kui lapsed istusid lihtsalt laua taga, ulatasid nad värvima ja tahvlist multikaid vaatama. Pealegi on 6 inimest ühe bussi jaoks piir. Ära mahub aga läheb juba kitsaks. Viimane reis 6 kohalises bussis oli 3 täiskasvanut ja 2 last. Edasi oleks kitsaks läinud. Õnneks on matkabussid erineva mahuga ja mõni 6 kohaline täitsa OK. Minu vanakeses jääb küll kitsaks. Kui lähete lennukiga, siis lennujaama uksest väljudes vajate te ikka mingit transporti. 6 inimese puhul on juba kasulikum auto rentida. Lennukiga on pagas piiratud. Pead väga hoolega kalkuleerima, mida kaasa võtta. Aga reisilt tahad ju midagi mälestuseks ka tuua. Ka see vajab ruumi. Meie buss kaalub tagasiteel oluliselt rohkem kui minnes, sest Saksast-Poolast ostame suurema koguse vajalikku, kuna hinnad ikka hulga odavamad. See hinnavõit kompenseerib ka ühe osa reisikuludest. Tänagi on veel kapis kastiga veinid eelmisest suvest. Aga selline shoppamine röövib kindlasti hulga aega.

Esmase kogemuse saamiseks tuleb tegelikult üks reis matkabussiga ära teha. Sellest adekvaatsemat infot pole, kuna kõik inimesed on erinevad ja kõik sõltub paljude pisiasjade summast. Kuna teil on 2 nädalat, siis äkki piiraks kilometraazi ja vaataks kasvõi Saksa- Austria?? Pealegi võiks olla üks bussiga nädalavahetus suve alguses mööda Eestit. See annab mingi tunde kätte. Peatute, kus tahate. Ööbimiskoha saate valida seal kus meeldib jne. Minu soovitus on lugeda matkabussidesse puutuvat siit: www.matkaauto.com . Lihtsalt lugemise jaoks ei pea endale kohe kontot tegema. Kevadel tuleb matkabusside kokkutulek ja seal saate lausa erinevaid busse uudistada ja targemaks ka.

Eelmist kommentari lugedes tuli mul veel meede ka seal mainitud lendavate asjade probleem. Kõik mis ununeb laokile, võib sõidu ajal ringi lennata. Meil veeresid ring joogipudelid, puuviljad, kommid-küpsised, kukkusid lauale jäetud telefonid, kaardid-brozüürid. Kurvis avanesid lukustamata unustatud kapid. Väikeste lastega reisides oleks ehk olnud hoolikam, aga meie 5-ne seltskond suutis kogu aeg midagi lohakile jätta. Pisikesed lapsed võivad nendega aga haiget saada. Ka ei püsi laual sõidu ajal paigal joonistusvahendid ja lauamängud. Ja tegelikult 1 ja 3 aastast last, nagu teemaalgatuses küsitud oli, ma ei julgeks mingil juhul ilma turvatoolita matkaautos sõidutada. Meil olid väikesel lõigul autos 3 ja 5 aastased, ilma turvatoolideta, ja mul oli kogu selle aja hirm, et nad saavad haiget kusagile vastu, kuigi ma hoidsin väiksemat süles ja suurem üritas ise istmel püsida.

Parkimisest veel nii palju, et rannikul võivad olla matkabusside parklad palju kaugemal kui tavaautode omad. Vahest sai päris pikalt jalutada, et mere äärde jõuda. Kuigi neisse mere äärsetesse parklatesse poleks mingit probleemi bussi parkida, sinna neid lihtsalt ei lastud.

Tere. Olen reisinud Lõuna-Prantsusmaale alates 2005. aastast sõiduautoga. Algselt sai käidud ühe lapsega, viimasesd 2 aastat 5-liikmelise perena. Samuti on käidud ilma lasteta, 4-kesi. Ühe lapsega käies sai palju rohkem vaatamisväärsustega tutvuda - lossid, kindlused, koopad, Pariis jne. Suurema perega on see piirdunud 1-2 vaatamisega. Saksamaal oleme võtnud 5-liikmelisena ühe päeva, et käia vaatamas Sinsheimi lennundusmuuseumi ja teisel aastal Speyeri tehnikamuuseumi. Lastele mõelmad väga põnevad. Seejärel oleme sõitnud edasi Lõuna-Prantsusmaale linna nimega Sérignan, kus asub camping Aloha.(http://www.alohacamping.com). Lastega olles väga hea camping - suur ja korralik veepark(basseinid, liutorud jne). Camping asub mereääres - ole pool päeva veepargis ja teine pool mere ääres. Õhtuti on nii lastele kui täiskasvanutele erinevad programmid - muusikud, mustkunstnikud jne. Väga tihe programm, kui ainult viitsimsit kõigest osa võtta. Tavaliselt oleme 7 päeva kohapeal. Sealt teinud vahepeal ka väljasõite lähedal asuvatesse linnadesse - Carcassonne, Lagrasse, Agde, Avigon. Ühel aastal kõike ei jõua, sest aeg kulub puhkamisele. Veepargis kulub aeg eriti kiiresti. Meil on olnud reisi pikkuseks 14 päeva. Tavaliselt alustame laupäeva hommikul 6-7 paiku, siis olen õhtuks Września linnas Poolas ja peatume imelises Kosmowski(http://www.kosmowski.pl/en/). Tuba neljale(+väikelaps) oli 70€ hommikusöök Rootsi lauas hinna sees. Edasi kulges sõit Lõuna-Saksamaale Stuttgarti lähedale, öömajaks odav Etap hotel. 5-6 inimesele tuleb võtta 2 tuba - 30-45€ tuba. Edasi kulgeb sõita Lyoni kaudu lõunasse. Saab ka tasuta teed Clermont-Ferrandi kaudu - siis on sõit aeglasem ja tuleb võtta veel üks öömaja enne Alohat. Mõlemad teed läbi proovitud ja soovitan siiski tasulist teed. Seega 3-4 päevaga olen kohal Alohas, seal 7 päeva kohapeal ja algab kojusõit. Matkaautoga käies kulub küll rohkem kütust, suuremad teemaksud, aga hoiab ööbimiste pealt kokku. Ise olen käinud juuni lõpus/juuli algus. Näiteks 20.06 - 04.07, siis on campingu hinnad odavamad. Prantsusmaal on palju campinguid, kuid Aloha on jäänud meie pere puhkusekohaks, sest koht on parim ja hind on mõistlik. Juuni lõpus maja 5le 7-ks ööks 665€, matkaautole umbes poole odavam. Lennureis on jäänud meie perele kalliks(lennupiletid + autorent). Prantsusmaa pisik sai alguse 2003. aasta lennust abikaasaga kahekesi Pariisi.

Kui sinnakanti ainult puhkama minna, siis saab läbi Euroopa sõitmise vintsutusi, kulutusi ja ajakulu vältida:

  • Ryanairiga Gironasse (piletid pole sugugi kallid);
  • Gironast rendiautoga (hinnad algavad 82 eurost nädalaks juuni lõpus-juuli alguses) näiteks sinna Serignani - 190 km ehk tund ja 50 minutit sõita.

Gunn, äkki lisad kohe ka lingi kust saab juulis 6 inimest mahutava auto Sinu pakutud hinnaga...

Itaaliat juulis soovitan vältida. Üldes kogu seda lõunakanti.

Ms tulen just Itaaliasse juulis, Hispaaniast, matkabussiga..

Olen ka käinud juuli lõpp-august Itaalias. On jah tipphhoaeg ja hinnad ka kallimad. Aga ei kahetse. Vesi 29-30, ligune palju tahad. Õhtul peatänaval korralik ööelu- kisa, kära, sumin, söögikohtade melu. Matkabussile lambist koha leidmine tõesti raske. Tavahotellide kohta ei tea midagi öelda. Üks õhtu sõitsin rannikult 100 km mägedesse. Seal oli mõnus ööbida.

Minul on see matkabussis asjade lendamine kontrolli all. Aastatega on mingi vilumus tekkinud ja kapist väljalendavaid asju ei mäletagi. Lendamine aktiveerub kohe, kui üritate sõiduauto stiilis sõita. Peab lihtsalt rahulikumalt sõitma. See tähendab suuremat ajakulu, mis kõigile ei sobi. Mul kulub Saksamaale jõudmiseks mõnikord 3 päeva. Meil algab puhkus pärast Tallinna silti ja Lätti jõudes võib rahulikult tee ääres kasvõi paar tundi meres solistada. Ja alla 3 nädala pole mõtet bussi välja ajadagi. Muidu tuleb graafiku täitmine, mitte puhkus.

Rendiauto 82 EUR nädal on minu arvates pigem ikka mingi eriline leid või superdiil kord aastas. Gunni väga maha teha ei julge, sest rendikogemus on mul kasin. Äkki mingi link või täpsustav vihje?

Vabandan - reisijate arv jäi kahe silma vahele ja otsisin lihtsalt Girona lennujaamas rendiautot. Suvaline otsing juuni lõpu kuupäevadeks andis nädalaks 5+2 kohalise Opel Zafira hinnaks 180.72. Aga soodsaima väikeauto hind nädalaks on 62.41, ilma omavastutuseta 76.07. Neid võib kohe mitu tükki rentida :)

www.billiger-mietwagen.de

Tegelikult 6 inimese tarvis langeb pakutavate rendiautode arv oluliselt ja ka hind tõuseb oluliselt, võrreldes 5 inimesele sobilike pakkumistega. Pealegi ei pruugi 5+2 autosse koos pagasiga 7 inimest ära mahtuda. Meie oleme 6 ja 7 seltskonna tarbeks võtnud 9 kohalise.

Olles sarnase seltskonnaga proovinud mõlemat reisivarianti, soovitaksin lennureisi, pigem ühe koha peal paigalolemist ja kohapeal rendiautoga ringivaatamist. Aeg on lühike, kulutused renditud matkaautoga pigem suuremad ja stressi rohkem.

Meie käisime 2013 juulis kahe perega Itaalias (Umbria-Toskaana) 9 kohalise bussiga 5 suurt ja 4 last. Bussiks Renault, võtab uskumatult vähe kütust. Aega oli ca 3 nädalat. Kohapeal olime 2 nädalat, nädal kulus minnes ja tulles. Minnes esimese öö ja tagasi tulles viimase öö veetsime bussis, muul ajal otsisime õhtuks öömaja. Kohapeal rentisime maja (2 nädalat ca 1500). Sealt tegime väljasõite erinevatesse kohtadesse. Lapsed (10, 9, 4 ja 2,5a) pidasid kogu tee väga kenasti vastu, sinna sõites ei võtnud kordagi nutiasju välja. Aga eks lapsed olegi erinevad, ise peab oma lapsi teadma, mis teema nendega tekkida võib. Minu meelest ei peaks ka väga pelgama seda suvist Itaaliat, on küll palju rahvast, aga on ka suur ja soe suvi ja igal pool saab nautida tõeliselt sooja merevett, kunagi ei pea hommikul välja minnes kampsuneid ja varu riideid kaasa vedama. Kuna eelmise reisi mälestused on endiselt eredalt meeles ja nii head, siis sel aastal on plaanis sama seltskond, samamoodi bussiga põrutada veel kaugemale - Sitsiiliasse. Väikeste eranditega, seekord veel pikemalt 4nädalat, maja renditud kohe mere äärde (see on lastele eriti oluline). Eelarve - ka meie seltskonnale 9 inimest, kalkuleeri kuidas tahad lennupiletid + kaks autot ei tule mingi variandiga odavam. Eestist 9 kohalise bussi rent on oluliselt odavam kui Itaaliast 9 kohalise rent. Ja muidugi, nagu eelpool juba öeldud, kaasa toodud veine jagub pikemaks...

Käisime 2014 juunis matkaautoga Itaalias. Seltskond 2 täiskasvanut ja 2 last, vanuses 9 ja 11. Matkaauto oli uus, 2014 aasta oma, sõitnud vaid niipalju, kui Itaaliast Eestisse tuues. Olin alguses väga eelarvamustega sellise reisi suhtes, kuid ilmaasjata. Autorendi tegime 15 päevaks ja selle ajaga tulime ilusti välja, sai sõita ja sai ka mõnusalt puhata. Ei teinud omale väga tihedat graafikut ette, kuigi kindlad kohad olid olemas, mida näha ja külastada tahtsime. Kõige raskem on need esimesed 2000 km sõita, et lõpuks normaalsesse kohta juba saada. Meil oli esimene sihtmärk Berliin ja sealne loomaaed, peale pikka sõitu lastele suurepärane elamus. Läbi Saksa sõitsime Austriasse Innsbrucki, samuti jälle ilus koht ja juba ainuüksi suusahüppemäe külastus lastele taas elamus, lapsed siis mõlemad poisid. Innsbruckist edasi juba aga Itaalia poole ja sihtmärgiks Garda järve äärne suur campeggio, mõeldud just camperitele. super hea koht, otse järve rannas, basseinid olemas ja lapsed jälle rahul. Edasi seiklesime mööda Itaaliat, ühel lapsel oli kinnisidee kindlasti Pisa torni näha. Käisime ära, kuigi me ise abikaasaga olime seal juba varasemalt käinud. Ilusaid linnu oli palju, Firenze jne. Soovitan külastada Toskaana kandis väike keskaegset linna mäe tipus, San Giminiano! väga ilus, pole enne sellist linna näinud, kus kõik niivõrd hästi säilinud oleks ja muidugi vaade, mis sealt avaneb. soovitan minna sinna valges, sest teekond sinna mäe tippu pole eriti lihtne ja eriti seda sõita oma nö liikuva majaga :D Edasi Napoli kanti, mis oli veidi pettumus. Sealt edasi teekond üle apenniinide Aadria mere äärde. Mägikülad jälle väga armsad, teed väga kitsad ja kurvilised aeg ajalt, kuid vaated olid seda kõike väärt! Aadria mere ääres Rimini ja Riccione, mõnusad veepargid, kardirajad, rannas vedelemine jne. Laste soovil San Marino muidugi, Ravenna kandis suured päevalillepõllud ja seejärel muidugi Veneetsia. Peale veneetsiat mõnus rannapuhkus veel Lido de Jesolos. Ja peale seda sai hakata juba kodu poole sõitma. Reis oli väga äge, usun, et teeme sellise veelkord, siis võiks suuna võtta ehk Horvaatia poole või siis Prantsusmaa-Hispaania, kuigi sinna pikem maa. Reis kulges nii, et me ei olnud mitte ühtegi ööd hotellis! Kõik ööd olime oma camperis, väga mugavad laiad voodid, meie auto oli mõeldud 5-le , aga olime seal neljakesi. Dušš väga hea, keerad nuppu ja 15 minuti pärast on kuum dušš olemas. Itaalias on kiirteede ääres olemas osades bensukates ka camperite hooldusalad, saad reovee välja lasta, uue vee sisse ja osades ka voolukohad olemas. Olime ka mõne öö sellises camperi alal bensukas. Restoranides sõime ikka, aga palju sööke tegime camperi kööginurgas, gaasipliidil. Poolast tee äärest kaasa ostetud kukeseeni sai alles Itaalias praetud, ülimaitsev :) Lapsed elasid sellise reisi suurepäraselt üle. Mõnel õhtul otsisime loomulikult ka restorani, kus olemas wifi, et siis veidi nutiseadmetes istuda :D Ilma selleta poisid päris hakkama ei saa kaks nädalat :D Aga kas ma võtaksin sellise reisi ette 1- ja 3- aastase lapsega? Oleneb muidugi kui palju teemaaalgataja vanemad lapsed on harjunud väiksematega tegelema. Nii väikeste lastega tuleb reis igaljuhul väsitav. Ma pigem ootaks mõne aasta, et nad veidi suuremad oleks. Aga kõik oleneb muidugi ka lapse olemusest ja lapsevanema närvikavast.

Ehk oleks möistlik, kui päris väikesed, aastased lapsed soidaks näiteks koos emaga lennukiga näiteks Itaaliasse ja liituks seal ylejäänud seltskonnaga. See ei maksa suurt midagi, aga säästab närve. Juhul, kui ikka töesti (matka)autoga Eestist tahetakse minna. Aga ise lendaks pigem Gironasse vöi Milano-Bergamosse ja rendiks sealt mingi auto. Voi kaks, sest suure auto/bussi rent voib olla kordades kallim vaikese omast, vahemasti selline mulje on jäänud. Auto tuleks kindlasti rentida samast riigist kuhu see tagasi viiakse, vastasel juhul kasvavad rendihinnad jälle kordades. Tarviduse korral vöib ka riigisiseselt pikemaid otsi pigem lennata, näiteks Bergamost pääseb Ryaniga hästi odavalt Sitsiiliasse, Sardiiniase ja Louna-Itaaliasse.

Suur aitäh kõigile mõtet ja kogemuste jagamise eest. Hetkel oli ühine otsus siiski rentida matkabuss - tundub, et lastel oli see elevus sees :D! Matkabuss on nüüd broneeritud ja aega ka pikendasime - mitte 14 päeva - vaid 18 päeva. Ideaalis loomulikult tahaks ka Itaaliasse v Lõuna-Prantsusmaale aga arvestame sellega - et eelkõige lähme puhkama ja vaatame sõidu käigus, et kuidas kujuneb - kas jääb ainult Austria, Tšehhi, Saksmaa v suundume ka edasi.

Kui kellelgi on veel oma marsruute - siis võiksite neid ka jagada. Saaks natuke eeltööd teha. Hea oleks ka just välja tuua, et a la esimene päev sõitsime Kodu - Riia, siis peatud ja siis järgmine päeva Riia - .... jne - või on kellelgi oma autoreisidest, matkaauto reisidest blogisid v oskate soovitada midagi. Kust ma saan infot matkabusside parklate kohta ja kui me tahaksimegi ikkagi jõuna Prantsusmaale ja Itaaliasse vaatamisväärsusi nautima, et kuhu siis on kõige mõistlikum matkabuss parkida ja kuidas edasi liigelda.

Tänud kõigile vastamast.