Matkaautoga Prantsusmaale, Portugali, Hispaaniasse...

Plaanis suve alguses 3 nädalane kultuuri-puhkuse reis. Panen siia esialgse marsruudi ja lühidalt reisi plaani ligikaudse päevase kilometraažiga. Ootaks kommentaare varemalt sarnase teekonna läbi teinud seiklejatelt. Mille võiks kavast välja praakida, mida kindlasti juurde lisada? Mida alltoodud kohtades kindlasti vaadata ja millele pole mõtet aega raisata.

Plaan ise siis selline: 1.päev Sõit laevaga Tallinnast Rostocki 2. Rostockist Luksemburgi ca 900km 3. Päev Luksemburgis, õhtul sõit Pariisi ca 400km 4. Päev Pariisis 5. Disneyland, õhtul sõita Nantes´i ca 400km 6. Sõit Nantes´st läbi Bordeaux Hispaaniasse, ööbimine San Sebastiani või Bilbao kandis ca 700km 7. Päeva esimene pool Bilbaos. Õhtul sõita 400-500km mööda mereranda Santiago de Compostela poole. 8. Coruna, Santiago de Compostela, Vigo 300km 9. Vigost Portugali Portosse 150km 10. Portost Lissaboni 300km 11. Lissabonist Algarvesse, Farosse 300km 12-14. Puhkus mõnes rannas Faro kandis 15. Farost Sevillasse 200km 16. Sevillast Gibraltarisse 200km 17. Marbella, Malaga, päikeserannik 150km 18. Päikeserannikult Valenciasse 650km 19. Valenciast Barcelona kanti 400km 20. Barca kandist Avignoni kanti 400km 21. Avignon, Lyon, Lausanne, Bern 600km 22. Šveitsi Saksa piirilt Rostocki 1100km 23. Laevaga Rostockist Tallinna

Plaan tundub esialgu suht-koht pingeline, puhkusega on see häda, et nädal on ju alati puudu. Tänud ette asjalike kommentaaride, nõuannete eest.

Pikk, aga huvitav. Ma ei tea, mida teha terve päev Luxembourgis. Võibolla lihtsalt puhata. Ilus vanalinn on seal. Ja kasematid, kuhu võiks minna. Oma 3 korra Luxembourgis viibimise jooksul, ei ole ma kahjuks aga kasemattidesse ise jõudnud. Aastal 2006, tulime me bussiga Taizést, olime mõne tunni Luxis ja siis ööbisime Monschaus Saksamaal. See on 140 km. sõitu, aga aega võtab see paar kolm tundi. Ilus väike linn on, meie olime campingus. Mäed ümberringi. Aga sinna ei pea minema, see võtab aega. Endal üks idee, aga, need kohad veel käimata. Vaid internetist uuritud. Barcelonast on siin foorumis ka kusagil juttu olnud. Barcelona ligidal, ~70km on Monstserrant klooster, mida tasuks vaadata. Ja seal on ka matkarajad, väga ilusad. Prantsusmaale tulles käiksin ma ka ära Carcassonneis. See on üks vana keskaegne linn, taastatud, aga väga huvitav. Sinna on Barcelonast 300 km. Avignion on muidugi ka tore linn. Läheks hea meelega. Edasi sõidaks ehk Annecysse ja siis Colmari. Colmari vanalinn peaks õhtuti olema väga kaunilt valgustatud. Või ka Colmari külje all asuvatesse küladesse. Näiteks Riquewihr. Muud ei oska kahjuks soovitada. Vaata ka internetist nende kohtade kodulehekülgi. Aga kena reisi! Jaan

Vahvad reisiplaanid ! Soovitaksin küll selle pilguga üle vaadata et väga suureks tormamiseks ei läheks. Sa ei maini kas olete lastega - kui mitte siis vast pole nii karm - meil oli lastega reis ja takkajärgi mõeldes sai selgelt liiga ambitsioonikas ring tehtud (2 nädalaga 7000 km) so. kui uuesti läheks jätaks kindlasti rohkem aega puhkamiseks ja matkamiseks. Kui huvitab loodus ja mäed siis julgen soojalt soovitada Püreneesid, eriti Prantsusmaa poolset osa, seal on tegevust nädalaks julgelt.

Pole küll hetkel kaarti ees, aga kas loogilisem ei oleks järjekord Disneyland- Pariis? Disneyland on ju Luksemburgist tulles tee peal. Marbeilla, Malaga ja päikeseranniku juurde soovitan lisada ka Granada ja Alhambra lossi.

Kõige parema pildi saab, kui kasutada planeerijat. Toksid oma punktid sisse ja märgid ära, kui palju kusafgil tahad aega kulutada. Siis saab enam-vähem selgeks, kui palju oled üle planeerinud. Vihjena niipalju, et Malagast 58 km kaugusel on Cueva de Nerja koopad. Minu mäletamist mööda väideti neid Euroopa suurimate koobaste hulgas olevaks. Aga kuna need olid minu jaoks esimesed nii suured koopad, siis esmane mulje võis liiga hea olla.

Tänud seniste kommentaaride eest. Täpsustuseks niipalju, et reis ilma lasteta. Eeltoodud päevaplaan on pandud suht kiiruga google mapsi abiga kokku, et ilmselt Disneylandi laadseid vigu (et asub Luksi ja Pariisi vahepeal) võib sees olla küll. Mis oleks Porto ja Lissaboni peamised vaatamisväärsused, mida kindlasti tavaturist võiks vaadata? Kirikud ja katedraalid väga suurt huvi ei paku, ehk hoida neist suurlinnadest üldse eemale ja pigem nautida ranniku äärset loodust? Kui valida Porto või Lissabon, kumba tasuks rohkem sisse põigata? Teel Pariisist Bilbaosse kas on midagi sellist, mida kindlasti vaadata kui juba sealkandis olla?

Mina soovitaks Malagast-päikeserannikust kiirelt läbi kimada. Liiga ülerahvastatud ja täisehitatud ning koledad rannad. Kindlasti sealkandis olles Granadast/Alhambrast läbi minna. Kui pisut aega on, siis Tarifa on mõnus rahulik linnake ja lähedal ilus pikk ja tühi rand, mille lõpus väidetavalt Euroopa kõrgeim liikuv liivadüün. Sagedase tugeva tuule tõttu naudivad seda kohta purilaudurid ja lohetajad. Bilbao on päris karm tööstuslinn, kus põhiliseks atraktsiooniks Guggenheimi muuseum. Aga põhjaranniku loodus on lahe. Võiks San Sebastianist läbi põigata. Ja vahepeal veel ka Navarra ning Baski mägedes tiirutada - matkaautoga see küll vist väga mugav pole...

umbes samal ajal samas piirkonnas matkaautoga seiklemas, kuigi ring vist tuleb vastupidine ja põhirõhk on Prantsusmaa lõunarannikul. Millegipärast tundub, et Su läbisõidud mõnel päeval on üsna optimistlikud, arvestades autoelamu kiirust ja manööverdamisvõimet tiheda asustusega paikades ja mägisematel teedel... Õhtuti ju ei taha ka kogu aeg sõita, matkaauto mõnu ongi ju see, et tõstad oma lauad-toolid välja looduses, võtad külmkapist KÜLMA õlle (autoelamu üks suurimaid plusse:D) ja lased elul endast läbi joosta:) mine tea, äkki trehvame siis sealkandis. Edu!

seepärast sai ka esialgne plaan siia postitatud, et saada soovitusi, kust tasuks lõigata. Reisi peamiseks eesmärgiks on Portugal. Kas aja kokkuhoiu mõttes oleks ehk targem Gibraltarist läbi Madriidi tagasi hakata tulema (google pakub siiski esimese eelistusena rannikuäärset marsruuti)? Kuna Barcelonas on varem käidud siis selle jätaks seekord vahele. Väga teretulnud oleksid soovitused ilusate ja soodsate ööbimispaikade osas. Kuidas hispaanias, portugalis vaadatakse selle peale et ööbid autoelamuga väljaspool kämpinguid? Kui tarvis mõnda linna näiteks Pariisi lähemalt ühel päeval vaadata, kuhu oleks kõige mõtekam oma autoelamu parkida? Suurbritannias on üsna levinud pargi ja sõida süsteem, kuidas sellega mujal Euroopas?

See Granada Alhambra on kindlalt hea mõte. Kui km kokku lugeda peaks tulema mingi 8000km kanti ja 20 päeva, mis teeb 400 km päev ning seda on selgelt palju. Sõidke lihtsalt Narva ja tagasi ning nii 3 päeva järjest ja te saate aru millest ma räägin - see ei ole puhkus te olete liialt väsinud autosõidust. Kui eelarve väga piiratud pole soovitan lennukiga kohale(näiteks Barcelona) ja sealt auto rentida ning marsruut üle vaadata. Reaalne km päevas oleks 200-250 km, et jääks aega ka puhata. San Sebastian on väga kena linnake Prantsusmaa ja Hispaania piiri lähedal kuid seal bronnige kindlalt majutus - mina seal majutust ei leidnuki ja sõitsime edasi. Eriti jubedad on need lõpupäevad teil, te pole ju üldse aega jätnud ei Valencia ega Barcelona peale. teie ainuke puhkus tundub selle plaani järgi 12-14. Mina soovitaks sama raha eest teha väiksemaa ringi ning puhata normaalselt - lihtsalt erinevaid riike läbi kimada(olen ka ise seda teinud) pole mingit mõtet. Barcelona lähedal olles võiks sõita ka Andorrasse, mis on shoppamiseks hea riik ning 1-2 päeva päris huvitav.

Sarnase kilometraasiga sai kaks aastat tagasi Horvaatias käidud (14päeva ja ca 6000km). Lebotamiseks tõepoolest üle paari päeva ei jäänud. See eest näha sai küllaltki palju. Eks mõte on selline et 3-4 päeva oleks puhtalt sõidupäevad, kus kaks juhti vahetustega ca 1000km ära sõidaksid, et siis teistel päevadel vähe lõdvemalt võtta. Viimane päev oleks tavapärase poola-läti-leedu asemel Šveitsist Rotterdami. Samas elamist kaasas kandes ei ole ka kindlat sundust kuhugi mingiks konkreetseks ajaks jõuda.

Jah mulle meeldis su viimane lause ja ilmselt selle järgi tulebki teil reisi kujundada. Olla pikemalt seal kus meeldib ja mitte üleliia kiirustada ja seada mingit eesmärki kõik kohad pooles Euroopas läbi käia. Kas matkabuss on teil selline kus magada ka saab või lihtsalt reisibuss?

tegelen ise ka just marsruudi koostamisega sinna. Hirmsasti oleks tahtnud kolme nädala sisse ka Hispaania ja Portugali mahutada, aga lõpuks jäime ainult Prantsusmaa lõunaosale pidama, s.h natuke Itaaliat ka, mis Shveitsist alla jääb. Eelmisel aastal käisime Kreekas ja läks natukene siiski tormamiseks - seetõttu perem planeerin selleks aastaks koheselt vähem, et lebotada ka saaks ja loodust nautida. Ju siis Hispaania lükkub järgmiseks korraks.

Andorras olen käinud 2 korda (suviti), teise korra matkaautoga aga mõlemad korrad täielik katastroof. Kuna tegemist soodsa ostukohaga mida naaberriikide elanikud aktiivselt kasutavad, siis oli kogu riik piirist piirini üks suur ummik. Oma suure matkaautoga oled nagu punn pudelisuus - meie lõpuks andsime alla. Pärast seda kui olin sooritanud ühe üsna piiri peal tagasipöörde, keerasime sinnasamasse linna äärde teeserva, nööpisin õlle lahti, sõime õhtust ja mingi 23.00 kui liiklus taltuma hakkas põgenesime Hispaaniasse. Polnud mingi nädalavahetus ega püha - lihtsalt tavaline Augustikuu päev.

...aru miks LUX, PARIIS,DISNEYLAND,NANTES ja sealt yle Bordeaux Hispaaniasse. Nantesist Lyoni kannatab sõita, aga sealt Bordeauxsse on päris jama. Loogiline oleks Lux, Nantes, Disneyland, Pariis, Bordeaux. Või oli Sul lihtsalt näpukas. Hispaania põhjarannik ilus ja rahulikum ning turvalisem kui lõunarannik ja mitte nii tsiviliseeritud.

...ajasin Nantese ja Nancy omavahel segi, väga vabandan.

Olen isegi plaaninud matkautoga reisi ja rehkenda kuidas tahad aga Püreneedest üles ja allapoole peaks olema eraldi reisid.Mingi probleem pole "automatkata" 1000 km päevas aga siis pole see just puhkusereis. Mina siis tõmbaks joonelt Gibraltari poole või uudistaks siinpool Püreneed. Pikkade(1000+) ülesõitude puhul tuleb lihtsalt sõita... ja ei mingit kohvitamist. Et siis soovitan võtta teekonnal näit 3 puhkuse punkti ja ülejäänud jääb meeldivaks automatkaks.Istud ja vaatad televiisorit...:D

Tekkis selline plaan, et võtta ette eespool toodud marsruut kahe vahetusega. Ise plaanin teha nn. esimese vahetuse, mis lõppeks Barcelonas. Sealt tuleks pärast 3 nädalast puhkust lennukiga tagasi, teine vahetus teeks minu poolt läbi tehtud marsruudi tagurpidi läbi. Loodan nüüd tuttavate hulgas mõttekaaslasi leida :). Sellise plaani realiseerumisel peaks olema tagatud pea poolteist nädalat rahulikku puhkust.

Buss võta ikka selline, kus jääb ka vabu kohti. Renditasu muutub minimaalselt, aga on rohkem hingamise ruumi. Et kuuese seltskonnaga 8-kohaline buss. Kolm nädalat on pikk aeg ja paljud tahavad aeg-ajalt ka omaette olla. Ning hommikul ühel ajal ärkamine on ikka paras koperdamine. Minu jaoks on ka reisigraafik liiga pingeline, aga see on maitse asi. Lennukiga tagasitulek on arvestatav idee, samas võid (odav)lennuga kuskile kaugele (Spaania?) lennata ja koha pealt matkaka rentida. Ja arvesta sellega, et paljudes kohtades pead 500-kohalises karavaniparklas ööbima. Ise otsiksin mõne rahulikuma baaslaagri koha ja teeksin iga päev ise ilmakaarde väljasõite. Nii saavad ajaloo- ja peesitamishuvilised ühe hoobiga omale sobiva päeva. Või rendirolleri/rattaga "kontaktturismi" harrastada. Olen matkakaga Saksas käinud ja kiidan sellist reisimisviisi taevani. Oma plusside ja miinustega. Kasuta reisi planeerimiseks MS Autoroute-i, Via Michelini (www.viamichelin.com)vms. Keskmiseks liikumiskiiruseks pane 40-60 km/h, peatuste aeg korruta kahega (parkimiskoht tuleb leida, keegi eksib ära, satute huvitavale etendusele, mis lõpeb mitme tunni pärast...) Saad arvutilt teada, kui pingeline Su reis tuleb. Et mis kell hommikul peab sõitma hakkama, et päevale planeeritu teostatud saaks. Ja mis on kell päevaplaani täitudes. Ilusat reisi!

Lihtsast südamest soovitus, juhuks, kui ei ole veel autot valinud. Mulle tõid auto isegi koju kätte. http://www.pikse.ee/autosuvila/

Soovitaksin Santanteri linna Põhja-Hispaanias. Maaliline ja rahulik linn ookeani ääres. Meie pere lemmik 2 aasta taguselt reisilt.