Matkabussiga Itaaliasse

Suvel 11.07.2009 on plaan sõitma hakata Itaalia poole matkabussiga. Tekkisid mõned küsimused, millele ma siit vastuseid ei leidnud(vb ei osanud leida :) ). Kuidas on matkabussidega peatumine/ööbimine- Poola, Tsehhi, München, Genova? Palju maksab u öö? Kiirteemaksude kohta ka küsimus- mis hinnad on poolas, tsehhis, saksamaal, austrias, saksamaal?

Ette tänades, :)

Oleneb milline marsruut sul on aga Poolas Katowice suunal ei ole tasulist lõiku. Poznani suunal maksad iga natukese aja järgi 11 PLN, kokku ca 45 PLN. Tsehhis tuleb osta kiirteekleeps aknale esimesest tanklast hind 200 CZK, kehtib aasta, saksamaal ei ole tasulisi kiirteid, austrias jällegi esimesest tanklast kiirteevinjett, hind 7 EUR nädal aega kehtib, ja kui uue ostad tuleb vana eemaldada. Itaalias kiirteed tasulised, maksmine toimub tee peal, nii et varu münte, hind oleneb läbitava lõigu pikkusest 1-10 EUR. Ise ka juuli lõpus Genovas, orienteeruv kuupäev 31.07

Itaalia liiklus on selline, et targem on sõita mööda kiirteed. Tuleb odavam ! Tsehhis ja Austrias on vinjetid 7-10 ja nädal vist kehtis. Muuseas ka Ungarisse oli vinjetiaeg saabunud. Kuigi sinnakanti vist ei satu. Poola lõpus, umbes 100 km enne Tsehhi piiri on motell, kus päris hea hind ööbimiseks: http://www.eholiday.pl/noclegi-3712.html

Meie sõidame ühe jutiga iga aasta siia välja.....oleme jäänud rahule

Meil on plaanis välja sõita 31. aug. ja tagasi ca. 28.sept.

Tänud info eest, aga ootan veel odavaid majutus kohti matkabussidele :) Või kes kus käinud on, mida soovitate :)?

Võta GPS kaasa, sealt leiad matkabussi magalad nime alt kus Autocamp sees. Hinnatase on suht stabiilne ja selle määrab tärnide arv, vaata inernetist järgi. Eraldi tahetakse raha saada dussi kasutamise eest. Austrias tuleb arvestada sellega et kohaliku aja järgi 22.00 on öörahu. Väravad kinni ja mingit tegevust ei tomu. Jumala vaikus ja kõik magavad. Hilinesime 15 min. ja magasimegi värava taga parklas. Tsehhis (ka mujal endise Idaploki maades) seevastu käib läbu öö läbi. Sisse saab ka peale ametlikku sulgemist probleemideta. Slovakkias Liptovski Mikulasi külje all kämpas oli isegi politsei patrull pidevalt kohal aga jälgiti vaid seda et keegi sigadusi ei tee. Laulvad-pidutsevad seltskonnad neid ei huvitanud. Inimene tuli puhkama ja slaavlase temperamendi juurde puhkuse näol käib paraku korralik läbu. Bussi rentides vaadake et oleks kindlasti korralik (soovitavalt 50 m) pikendusjuhe, vee voolikul erinevad otsad (nii tavaline kastmisvooliku oma kui ka keermestatud otsikud). Kämpades pikenduseta kõrghooajal suht keeruline võrgutoidet saada. Mingi jama oli ka paaris kohas pistikupesadega, kahjuks probleemi olemust enam ei mäleta. Lahendust aga küll - kuna kaasa sai rabatud jupp juhet siis koukisin voolukapi lahti ja sai tekitatud omavoliline ühendus. See vajab aga pisut teadmisi, kui päris esimest korda väga ei soovita. Vee saamise-andmisega kämpades probleeme ei olnud, küll aga tanklates. Austrias läks isegi ühe taadiga seisuks (ostsime sealt ka kütte), hakkasime tankima vett (polnud parasjagu spets otsa mis tal seal oli, pisut nirises maha) ja see tuli midagi jahuma et ei või vms. Kuna ma suurt välja ei teinud ärvardas midagi politseist aga kuna mahuti sai ka õnneks täis saime minema. Matkabussiga liikumise eelisena näen just seda et mingit ajalist täpset graafikut koostama ei pea, jõuad millal jõuad ja magad seal kus parajasti platsi leiad. Mitu ööd magasime ka rekkade parklates. Teemaksu ära kindlasti unusta - n.Slovakkias mingit plagu kusagil pole ja unustasimegi. Mentidele on selle pealt raha kogumine vist arvestatud palgalisana. Pidas kinni, selline nägu oli peas et siit peab midagi saama. Käis 2 tiiru ümber bussi ja kui avastas et kõiksugu maksumärgid on aga Slovakkia oma pole siis läks vanal kui tuli põlema -nägu naerule. Ametlik tasu on vist 5 euri, pidin 10 andma et dokumendid tagasi saada.

Ise käisime 2006 aastal autoga Itaalias Marsuudil Tartu-Kaunas-Warsaw-Berliin-Münhen-Insprukt. Meil kulus selle vahema läbimiseks 36 tundi siis olime Itaalia piiris, magasin neli tundi vahepeal Poolas ja Poolas olime kaks tundi ummikus kinni ja ega saksas kergemalt läinud tund aega staus.Läti,Leedu,Poola enam vähem seaduse piiril 90-100kmh, saksa 120-130kmh. Poolas kulus kiirtee maks tookord oli 3*11 zlotti, saksa on tasuta, austria vinet 7 euri ja mingi kuru maks oli 8 euri, itaalias ei kasutanud kordagi kiir teid. Olen seal liikunud ka kiirteid pidi se suht haige süsteem mille eest raha küsitakse maksad suht haigeks aga muidugi liigud edasi ka.Itaalias kõige kiirem ja odavam viis liikuda on ööseti küla teid pidi edeneb liikumine päris kiirelt. Soovitan sellist linna Itaalias nagu Chiavari (http://www.comune.chiavari.ge.it/, http://en.wikipedia.org/wiki/Chiavari) kui just lähed Genova piirkonda. Seal on tasuta rand koos dussiga ruumi on seal küllaga ja jahtsadama kõrval on suht suur parkla mis on tasuta. Jahtsadamas saab pesta sooja veega muidugi raha eest ja maru äge vanapapi pidas seda ja pesu sai ka seal pesta kõik hinnad olid palju normaalsemad kui muijal Itaalias. Muidugi soovitan käija ära põhja itaalias mägedes seal suht palju ilusaid kohti. Me käisime mingi mäe otsas kuhu sai autoga merepinnast ~2500m ja sealt köis rauteed pidi ~3200m AGA kui sinna lähed autoga siis !!ettevaatust!! söögiga me saime poole oma söögi varust seal lahti. Nimelt nagu jogurtid läksid lõhki, vaakum pakendist vorst samuti ja ainuke mis vastu pidasid konservid. Kui äsja lennukiga käinud siis ei tasu sööki küll eriti kaasa võtta se seal suht sama hinna eest kui meil siin muidugi suurtes poodides.