Matkajoped - tear'n'wear

Matkavarustuse teemaline arutelu on tavaliselt keskendunud telkide vms suuregabariidilisema ümber. Mind aga huvitaks jopede teema, tegelikult ajendatuna ühest eravaidlusest teemal, et kas jope peabki järgi andma kui seal taskutes mida iganes vedada ja seda suvalistesse kohtadesse riputada. Konkreetne jope oli Lafuma mitte just odav GoreTex toode, millel on läinud katki taskud, tripp, vooder jne. Tõenäoliselt peaksid matkajopede tootjad arvestama sellega, et nende toodetud riideesemeid kasutatakse vähe ekstreemsemates tingimustes. aga äkki oskab kasvõi mõni matkavarustuse müüja nõu anda et kui suurt koormust on paslik jopele anda et ta siiski hästi vastu peaks. Või on mõnel foorumi külastajal häid/halbu kogemusi konkreetsete brändide ja mudelitega? Mis paeb paremini vastu ja mis halvemini?

1
2

Ei saa aru. Ära pane selga midagi sellist, mis on sinu jaoks kallis. Veelgi parem - ära neid asju üldse ostagi!

Eriti kurb oli mul lugeda, et su jope tripp on kah katki läinud. Ma nutsin selle koha peal natuke...

0
0

Pets ei saa aru miks selline vastus sinu poolt?? :( Napakas natukene või?

Ma tahaks näha kes ostab endale mõne odava matkavarustuse ja kasutab seda regulaarselt.

Keegi ei vingunud/rääkinud ju et "issand kui kallis" vms.

0
0

Napakas või mitte - ei kinnita ega lükka ümber. Hind on ainult numbriga paber poes ja sellel ei ole asja tõelise väärtusega mingit seost.

Oma kõige shefima matkajope ostsin ma aastal 1994 Komsomolskist Amuuri äärest tundmatust äärelinna poest. Bränd on peaaegu tuvastamatu, rinnataskust leidsin kulunud paberilipaka millel seisis umbes "Vneshpromrõbtorg" või midagi taolist. Taskutesse võib kergesti mahutada kasti jagu õllepudeleid või muid raskeid esemeid, vastavalt vajadusele. (mida tihtipeale ka tehtud on) Kõik taskud ja vooder on vaatamata pikaajalisele ja tihti hoolimatule ekspluateerimisele täiesti terved. Kui välja arvata mõned sädemeaugud, siis näeb kogu jope välja samasugune kui ostmise päeval. Trippi, tõsi küll, pole kunagi olnudki...

0
0

Kui aus olla siis GoreTex joped või üleüldse matkajoped peavad ikka vastu pidama ja vooder ning taskud kohe kindasti ei tohi narmendama/katki minna. Tripp võib katki minna kergelt ja see nagu hirmus oluline võibolla polegi, aga kui vooder juva lahti tuleb siis on see küll märk praagist. Vii see jope tagasi sinna kust sa selle ostsid ja kuula, mis sulle öeldakse. Minul on siiani jopedega ja üldse varustusega vedanud (eelistan kallima hinnaklassi tooteid ja varustuse pealt kokku ei hoia) ja seni pole midagi hullu juhtunud, kui siis ainult seda et iseenda lollusest kõrbesid ühed lafuma saapad ära (panin nad lõkkele liiga lähedale kuivatamise eesmärgil ja unustasin nad sinna liiga kauaks...) Minu soovitus on et vii kindlasti halvasti vastu pidanud jope tagasi ostukohta ja tee seal natuke kurja häält ja siis ehk võetakse midagi ette.

0
0

GoreTex tähendab, et kangast on spetsiaalselt töödeldud, et suurendada tema vettpidavust, ja samas tagada hingavus. Ekspluatatsiooni käigus see väheneb, ja ei ole taastatav. Ripstop on see, mis annab kangale vastupidavuse rebimiste suhtes. Õmmeldud on nad kõik kas Aasias, Venemaal või Ida-Euroopas. 100% garantiid õmbluse kvaliteedile ei taga ükski kaubamärk. Eelista eestimaist: Matrix, Ilves. Siis saad otse tootjale turja karata. Minu parim matkajope on 1985 ise õmmeldud "sturma". Taskuid on palju, kapuutsi ääres on lambanahk ja voodrit pole üldse.

0
0

Sai aastat paar tagasi soetatud üks kodumaise tootja uhke brändi kerge jope. Küll mitte Goretex, ega muid ilusaid nimesid, aga võrreldes Anne turuga ikka hirmkallis. (kallis=hea?). aga ei, kanda on võimatu. Tehtud absoluutselt mittehingavast materjalist, Kui natuke tõhusamalt liigutada on nahk märg. Sama nimega sai ka soojem jope soetatud umbes samal ajal, Tasku lukud rebenesid lahti, trukid tulid eest, muidu küll soe ja isegi natuke tuulekindel, kuid sama jama, absoluutselt mittehingavast materjalist, liikuvale inimesele seega mittesobiv. Väljanägemine on õnneks säilinud. 1500 eeku eest, oleks natuke rohkem lootnud. Tunduvalt parem oli tööriideks ostetud 400 kroonine tööjope, millega nüüdseks juba mitu aastat metsades konnatud. Soe, veekindel ja muidu mugav.

0
0

Mul on olnud juba kymme aastat kövas kasutamises ja kulutamises Halti jope. Ainus mis katki, on yllatus-yllatus, tripp. Halti varustus on tasemel.

0
0

...siin juba lahmimiseks läks, siis küsiks, et kus seda jopet kasutad? Sest vastuseks GA napakale jutule ütleks, et nö. odav matkavarustus võib pidada (ja enamasti peab) vastu sama kaua või kauemgi kui 10x kallim. Seega... Kui rändad Eestis või sarnases keskkonnas, siis ei tasu üle pingutada ei rahaliselt ega kaubamärgiliselt. Kui aga kuskil Siberi põhjaosas, Alaskal vms., siis tasub pikalt ringi vaadata. Endal nt. on "odav" bränd, nn. töömehejope, mis kunagi ammu sai Kanadast ostetud, pidas vastu sealsed põhjapiirkonna ilmad, käidud sellega mujalgi väga ekstreemsetes tingimustes (ütleks täiendavalt, et kasvõi Eestis (nt. Emajõe Suursoos...irw) võib olla ekstreemsem olustik kui Kamtshatkal või Novaja Zemljal) ning jope siiani vägagi hea.

Marko Avasta Eestimaa! Discover Estonia!

0
0

Näh kus inimesed endast välja viinud. Jope muuseas ei ole minu oma, lihtsalt minuga ühes majapidamises. Ja võibolla on väga emane viriseda tripi purunemise üle, kui samal ajal pole täiesti töökorras ka jope lukk ;-). Jope on käinud mõningatel Kesk Aasia matkadel ja palju Eestis ringi trööbanud, soos, rabas, metsas ja merel. Tegelikult vist püstitasin oma küsimuse ka veidi umbmääraselt. Tahtsin teada seda, et kas nn. matkajope (antud juhul siis näitex mitmetuhhine Lafuma) peaks olema vastupidavam kui tavaline poejope. Ja kas matkajopede puhul on arvestatud sellega, et neile võib taskutesse sattuda raskemaid esemeid kui autovõtmed ja jope ei sattu igakord riidepuule hoiule. Või on sellised mõtted lihtsalt wishful thinking.

0
0

Möned tegijad testivad oma tooteid igasugustes ekstreemtingimustes näit. Halti www.halti.com (niipalju kui reklaami on uskumist). Möni läheneb asjale lausa teaduslikult (Reima-Tutta "älyvaatteet" e.k.? http://www.tut.fi/index.cfm?MainSel=-1&Sel=588&Show=526 Rukka www.rukka.com).

0
0

Capetownis ühes kaubamajas oli hiiglasuur klaasuksega külmutuskapp, et ostja saaks katsetada jopet, kas see ikka kannatab külma käes olemist. Kapi ukse peal olid suured punased kirjad, mis teatasid: külma käes viibimine on ohtlik inimese tervisele. Isik, kes siseneb siia ruumi, on sellest teadlik, ja teeb seda ainult omal riisikol. Kaupluse personal ja tootjafirmad ei vastuta võimalike külmast tekitatud tagajärgede eest jne jne. Kapi termomeeter näitas -5C.

0
0

No, on ikka lahmimiseks jälle läinud. Loomulikult ongi nt. töömehe jope või sõjaväe frentš vastupidavam, sest ongi ette nähtud pidevalt kulutamiseks. Matkajope seljas ei tassi sa enamasti regulaarselt süles telliseid või ei rooma okastraadi all. Enamasti on jope tugevus ju ka silmaga näha - mida jämedam kude, seda tugevam. Nailoni vms. segust töömehe-politseiniku vms. jope ongi väga tugev, isegi vetthülgav, aga enamasti mahult suur ja raske (kui vaja nt. varuks seljakotti toppida). Eesti sõjaväe muidu väga hea talvevorm, mis mul kapis ripub, kaalub ja võtab ruumi u. 4x rohkem, kui Matkaspordist pärit Regatta talvejope. Tugevast ja raskest riidest odavat jopet teha pole mingi kunst. Selle võib teile ka naine või ema kodus valmis õmmelda, kasutades presenti või nailonit ja jämedat niiti. Kallimate jopede eelis on enamasti veepidavus/hingavus ja tugevuse/kerguse suhe, mida polegi nii kerge saavutada. Eelpool on juba mainitud ripstopi (teravmeelne kangas, enamasti nailon, millel õhemale tekstiilile sisse kootud jämedamast niidist ruudud, mis takistavad rebenemist), aga seda pole mina nii palju näinud riietel kasutatavat, pigem telgimaterjal. Võibolla on rõivaks liiga umbne ja kalk? Üks kasutatav materjal on ka Cordura, mida kasutatakse laialt nii riietuse, saabaste kui seljakottide juures.

Jyrka

0
0

Praak on praak, ükskõik palju see maksab ja kes selle on tootnud ning foorumis nutmine ei too kindlasti lahendust erinevalt selle hilbu poodi tagasi viimisest. Ja kui keegi seal vastu vigiseb, siis tuleb lihtsalt tarbijakaitsesse pöörduda.

Ma olen ise odavate asjade soovitamisega võhikule valusalt näppu lõiganud ja vaatan, et kodanik er-draug triivib samas suunas:-) Asi selles, et kogenud matkaja teab täpselt, mida ta vajab, omab kogemusi materjalidega, teab üht-teist ilmastikust, oma füüsisest ja inimese termoregulatsioonist. Kui algajale sisendada, et igasugune turu-värk ja A&G tööriided on hea matkavarustus, siis need inimesed oma esimest matka kindlasti ei naudi ja see sodi-riie jääb nagunii varsti kappi seisma. Ma olen vastu kaubamärgi-kultusele, aga täpselt sama tobe on kaubamärgi-foobia. Paljudes kaubamärkides on usaldusväärsust, mis aitab algajail valida ja seda termineerida on täielik tobedus.

Odavate asjade letist on võimalik leida väga ontlikke esemeid, aga ole mõtet rääkida, et "ükskord tõmbasin Peipsist meetrise kala välja", kui tõenäosus seal 20-sendi pikkune välja tõmmata on palju suurem.

Häid jõule ja käige talvises metsas ka ära!

0
0

"" ..... Ma olen ise odavate asjade soovitamisega võhikule valusalt näppu lõiganud ja vaatan, et kodanik er-draug triivib samas suunas:-) ..... ""

hehe :D näed polegi ainuke ma , kes arvab, et kalli raha eest peab suure tõenäosusega ikkagi head kaupa saama. Loomulikult võid vabalt ka 1,5 millise mersu osta ja teeninduse vahet joosta, kuna praak jääb praagiks.

0
0

Kuna olen ise väikest viisi rõivatööstusega seotud, siis vaatan riideid ostes alati üle nii trukid kui ka tõmbluku. Reeglina kes ei raatsi korralikke lukke/trukke osta, laseb ka muude asjade puhul üle nurkade. Tõmblukkudest on head(kuid ka kallimad): YKK, Riri Trukkidest: Prym; Stocko; Kane-M

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased