trip-krainetrip-ukraine-dark
Matkamine Alpides, Austrias ja Saksamaal.

Kes on käinud matkamas Alpides - Austrias, Saksamaal? Palun infot, kus piirkonnas te käinud olete ja millistel matkaradadel? Plaanis perega suvel just sinnakanti reisida, ning sooviks on ka mägedes matkata. Olen väga tänulik muljete, nõuannete ja soovituste eest. . . . . Trip.ee korrigeeris postitust grammatiliselt. NB!

  1. Peale punkti, koma vm. kirjavahemärki on kohustuslik jätta tühik.
  2. Suurtähtedega tekst on võrgus ebaviisakas karjumine.

Alpides on sadu, lausa tuhandeid matkaradu erinevate raskusastmetega, vaatamisväärsustega, transpordivahenditega. netis on mitmeid portaale matkaradade kirjeldusega, väga hea on näiteks http://www.alpen-guide.de/touren/- ainuüksi Tiroolis annab see 854 matkarada, igaühe kohta raja pikkus, läbimise aeg, kirjeldus, GPSi koordinaadid, mitu tõusumeetrit on rajal, mis varustust vaja, kus saab rajal süüa-juua osta jne. Soovi korral võib ka mõne matkaradu tutvustava raamatu tellida, nt Kriso (www.kriso.ee) interneti raamatupood annab märksõnadele "Hiking Alps" 102 vastet. Esmalt soovitaksingi läbi mõelda, kui palju on aega (nädal - kaks"), milline piirkond (Tirool, Berchtesgaden, Kärnten vms?), kui palju tahetakse matkata (iga päev?), mis huvitab (mäed, kosed, külad?), kuidas plaan matkata (jalgsi, rattaga), milline raskusaste (kaljurajad?).
Alustuseks võid näiteks võtta Saksamaa Alpide ühe kenama nurga Berchtesgaden Land, selle kohta 26 rada, kust leiab midagi nii pühapäevajalutajale kui ka tõsisemale matkajale. Kui rada välja valitud, siis trüki kirjeldus välja (mõnedel radadel saab ka rajakaardi välja printida: http://www.alpintouren.at/KartenWandern/B1426-Karte.pdf või google earthis vaadata), pane raja alguspunkt oma GPSi ning ülejäänu on juba puhas matkarõõm!

Soovitan Eisriesenwelt'i jääkoobast, kuhu jõudmiseks saab ka natuke matkata ning osa teekonnast tuleb sõita tõstukiga, kui just päris mägironija ei ole. Sissepääs on giidiga ja iga külastaja saab karbiidilambi kuna elektrivalgus koopas puudub. Vinge elamus on garanteeritud. Üks Euroopa suurimaid jääkoopaid. Soovituseks soojad riided selga ja kindad kätte, koopas temperatuur ca 0 kraadi. Asub Salzburgist A10 mööda välja sõites ca 5km. enne Werfenit. Garmisch-Partenkircheni Olümpiastaadioni tegant algab Partnanachi kanjon (Partnachklamm), kus on palju matkaradasid ja üldse erakordselt kena vaatamisväärsus. Teine kuulus kanjon on Lichteinsteinklamm, mis asub Werfeni ja Zell am See vahelist 311 teed mööda sõites Sankt Johann im Pongau lähistel, kus ka mõnus matkata ja looduse ilu nautida. Ja kui Te juba sealkandis olete, siis enne Zell am See'd pöörake Grossglocknerile ja Te ei kahetse. Grossglocknerist on siin foorumis palju infot.