Max. kolmepäevane reis mõnda paika Euroopas - piiratud eelarve. Kuhu? Palun soovitusi.

Tere! Tahaks minna koos kaaslasega mõnepäevasele (nt 2 ööd) tripile mõnda Euroopa linna, kultuuri kaema ja romantiliselt aega veetma. Eelarveks on täpselt 12 000.-, mitte sentigi rohkem (sellega peame saama kohale ja tagasi, ööbimise, söömise ja kohapealsed vaatamisväärsuste piletid jms). Oma naiivsuses mõtlesime, et ehk käime Pariisis ära, vaatame Louvre´i ja Eifeli torni, kuid näib, et see on liiga pisike summa selliseks reisiks. Palun kõikvõimalikku infot ja soovitusi, mida ja kuidas ja kus seda raha kulutada, et jaguks, kuid saaks ka midagi näha-teha.

Tänan!

Pariisis käiks ära küll, aga siis peab natuke pikemalt ette planeerima, et saada lennupiletid soodukaga. Minu tütrel kulus Pariisis käigu peale 5000 ja samuti oli seal 3 päeva. Mudugi tuleb otsida võimalikult odav ööbimine ja soovitvalt natuke söögikraami kodust kaasa, et jääks raha rohkem seal raiskamiseks. Viimati oli tütar Londonis 3päeva, reisikulud(kui shoping välja jätta)olid 3000. Ma usun et 6000 inimese kohta on päris piisav. Googelda natuke ja otsi odavaid lende ja ööbimist, see tasub ennast ära.

Ja tasub vaadata lende, millega saab võimalikult vara sinna ja võimalikult hilja tagasi. Muidu läheb 1-2 päeva lennu peale raisku ja kaob eriline mõte kaheks ööks kohale sõita. Pigem maksta hea lennuaja eest veidi juurde kui kulutada kolmandik kuni pool reisiajast lennujaamade ja lendude peale.

Googeldangi kogu aeg, kuid pole reisimisega kuigi tihti kokku puutunud, seega näib, et leian vaid tavalise hinnaga pakkumisi. Plaanisime oma reisi aprilli, mai kuu sisse. Paariisi sõidul on lennupiletid ca 4000.- üks inimene edasi-tagasi ja ca samapalju ka kahe ööga ööbimine, seega puhtalt ööbimine ja lend läheks maksma meie jaoks rohkem kui eelarve lubab. Seetõttu loodangi, et ehk kegi teab oskab soovitada konkreetseid hotelle, või korteri rendile andjaid, konkreetset lennufirmat või mingeid muid nippe oma kogemusest. Ma tean, et Pariisis käimine tasub end ära ;-) Kunagi teismelisena olen seal käinud ning nüüd tahakski väga minna teadlikku nautleja-vaatlejana tagasi.

Aiai...eelmine nädal oli AirBalticul FaceBooki kolmapäevase FanDay pakkumine just Pariisi. Edasi-tagasi pilet Tallinnast oli kusagil 120 euri ringis, Riiast isegi alla 100 euri ühele inimesele...aga mis sest enam, mis läind see läind.

Aga täpsusta ka millle sa minna tahad sellele nö citybreak reisile? millalgi kevadel-suvel või lähinädalatel?

Ja äkki abiks selline sait http://www.citybreak.ee/ Kui just taskukohast pakkumist ei saa sellelt lehelt, siis ehk on vähemalt abiks otsustamisel, kuhu võiks minna ja mida teha.

Mainisin, et soovime minna aprill või mai :-) Loodetavasti tekib veel võimalusi soodushindadega lennupiletitele. See oleks ainus võimalus ;-)

Sry, ei pand tähele seda aprill mai aega :-) Ainuke variant, mis on minu meelest ideaalne antud tingimusi ja eelarvet silmas pidades ja et aega maksimaalselt ära kasutada, on minna Lufthansaga Münchenisse. Edasi-tagasi lend aprilli maksab lufthansa kodukalt bronnides ühele alates 1961 eek ja lennuajad on väga head sellise lühikese puhkuse jaoks (jõuad hommikul kohale ja viimasel päeval saad lahkuda õhtul ja jõuad veel enne südaööd tagasi Tallinnasse). Lisaboonusena otselend kvaliteetlennufirmaga, mis sulle lennu ajal ka nö tasuta sööki-jooki pakub ja mille pileti hinna sees ka äraantav pagas olemas. Ja München on väga ilus linn, soovitan soojalt. Jõuad võib-olla isegi lähedalasuvate Alpide juures ära käia - suurepäraseid vaateid ja romantikat oioi kui palju, eriti kindlasti kevadel :-) Ja peatumiskohana soovitan seda paika http://www.aohostels.com/en/munich/city-hotel-munich/ väga tore ja puhas koht kesklinnas + suht rikkalik hommikusöök ka hinna sees.

Estonian-airi otselennud hommikul minek ja õhtul tulek ajavad eelarve suht lõhki kui vaadata Kesk-Euroopat või kaugemale, Air Balticuga kaotad Riias ümberistumisega (palju) aega ja samuti on tavahinnad kõrged, Lufthansaga Frankfurti variant ka suht hea hind aga lennuajad pole nii head ja ka linn ise pole nii hea kui München, Czech Airlinesiga Prahasse on vahel häid pakkumisi, kuid lennuajad pole jällegi nii head.

Stockholm, Helsingi, Riia, Peterburg?

Aga Amsterdam? Üsna sama romantiline kui Pariis, või enamgi veel - sealt pärineb ju vähemalt sama palju kunstnikke, või mis? :) Mõnusad kanalid, tulbid! need vist küll rohkem linnast väljas siis, aga ongi tore, Van Goghi muuseum jm kunstimuuseumid, samas ka popid ööklubid, Tuchinski kino on vaatamisväärsus omaette ja ka muid huvitavaid kultuurisündmusi leiab. Päris mõnusad shoppamisvõimalused ja ei domineeri liiklus kesklinnas nii väga mumeelest. Mõnus jalutada. Mitmekesine, on üllatuse momenti.

München on ilus... aga (sügavalt vabandust!) no ei tea, ei ole romantiline mumeelest? Võib-olla et noori on vähem näha, on nagu "korrektsed" jõukad keskklassi vanainimesed kõik, oma perfektsetes kostüümides, soengus, juveelides ja meigis. Linn on nii viks ja korralik kõik, peaaegu standardne. Vaatad ja mõtled et... millega küll inimesed siin veel üldse oma elu sisutavad või mõttestavad.. kõik on nii perfektne, puhas, veatu.. :) Ja mida seal teha? Jah kunstimuuseume on, suuremaid isegi kolm - varane, keskmine ja moodne :) aga sealt edasi? Amsterdamis seevastu musta rõivastatud noored jalgratastel lasevad ringi. Mina ms arvasin et Amsterdam on nagu London - et kohalik mood on kirev ja veidi hullumeelne. Vale! Kõik mustas, nagu New York :). Olin nagu lepatriinu sitikate seas, aga elasin üle :). Rongiga saab Haagi, seal on võimas beach, kah tore, kui rannahooaega veel polegi, siis istud rannarestoranis ja imetled Atlandi laineid, st Põhjameri vist, aga ikkagi. Või mingi muu põgus väljasõit, võib ju uurida, mis kena lähistel veel oleks, et maastikku kah veidi näeks, kanaleid jne.

Amsterdam oleks variant kui eelarve oleks suurem või Eesti õhu lennuajad normaalsemad. Eesti õhuga saad küll hommikul sinna, kuid ka tagasilend on hommikul, mis tähendab siis kokkuvõttes 2 päevast ja 2 ööga reisi või 3 päevast ja 3 ööga reisi (ideaal oleks 3 päeva ja 2 ööd). Ja võtta 1 lend Eesti õhuga ja tagasi millegi muuga, mis tähendab ka ümberistumist, et õhtul tagasi tulla, ajab lennupileti hinna suht kõrgeks + ajakulu ümberistumisel. Kolmeks päevaks kaheks ööks peaks ka Münchenis ikka romantikat piisavalt olema ;) pikemaks ajaks võib-olla tõesti mitte nii palju kui Pariisis. Ja noh...eks see oleneb, mida keegi romantikaks peab :) netist saab ju järgi uurida, kus ja mida on teha ja vaadata ning selle põhjal otsustada, kas on romantiline või mitte.

Ma muide pakkusin neid lähi-linnasid täie tõsidusega.

Pariisid, Londonid võtavad kohale saamiseks peaaegu päeva ära, lennujaamad on linnast kaugel, kohaliku transpordiga kohanemine võtab aega. Jõuad esimesel päeval väsinult hotelli, teisel käid Louvres ja kolmandal tuled tagasi - kogu romantika. Lähemad ja väiksemad kohad on kolmepäevase romantika jaoks kohasemad. Võib-olla on kõik lähivälismaa läbi käidud, Greteliine, auu?

Lisaks päris naaberriikidele on veel Kopenhaagen, no ja Praha.

Lisaks tasub mõtelda, et ehk on sihtkohas mõni tuttav, kes koha õdusamaks ja isiklikumaks teeb. Isegi Brüssel on väga tore, kui on keegi, kes sind õllekaid mööda veab (või näitustele või klubidesse või mis teie eelistus ka ei oleks).

Tripp (läheb kohe kolmepäevasele romantikapaketile Saaremaale)

Oslo on aprillis ja mais päris hea hinnaga. Kahele inimesele edasi tagasi 2000, ei oska küll öelda midagi sealse romantika koha pealt, alati töö asjus seal käinud, vöi siis läbi söidul.

Ei ole see tõsine pakkumine, Tripp. Ei ole! Helsingis ja Stockholmis käivad põhikooli lõpetajad, kui ole algklassides veel ära käinud :P. Peterburis kardan et teeninduspool pole romantiline. Soomlane juba põhiolemuselt pole romantiline :). Riiaga on nagu Tallinnagagi, et teed vanalinnale tiiru peale, aga kaugemale nagu eriti ei tahakski minna :P. Stockholm siiski kah Põhjamaine provints, näpuotsaga midagi on aga noh jah..

Saaremaal/mujal Eestis ei ole hinnad romantilised, no ei teki minus romantikat, kui küsitakse nädalase rannapuhkuse hind nädalalõpu eest.

Praha on tiba kallis koht, tsehhidel läheb hästi ja nad nii väga innukad teenindama jne enam polegi. Väljaspool lennuliini :). Ja kuidagi liiga sarnane olustikuliselt. Tsehhid veavad ka edasi Itaaliasse soodsalt, neid hindu võiks kah uurida. Lõuna-Itaalia odavam kui Milaano-Rooma kant.

Ja öö ei ole päevast vähem väärtuslik, kui minnakse romantikareisile :P. Siis peabki olulise aja ka voodis vedelema, ja mitte mööda tänavaid kammima, keel vestil. Siis tegelikult hea cuisine ja korralik room service omandavad omaette väärtuse ;). Amsterdamis on ikka korralikud buffet-hommikusöögid - prantslased vean kihla et pakuva tassi kohvi ja croissanti, ja nöörivad ka restoranides.

Nile Delta, põhikoolis Helsingis käimine ja samas seal romantilise kolmepäevaku veetmine ei välista kuidagi üksteist. Minu jaoks. A noh, igaühele...

Põnevate linnade nimekirja veel Budapest. Sarajevo ka, aga sinna ei saa nii kergesti.

No ma räägin, et antud eelarvega on Lufthansaga Münchenisse minek ideaalseim variant, kui soovi kuhugi kaugemale minna kui Läänemere äärsed linnad :) Lennuajad suurepärased, hind soodne, lennufirma kvaliteetne, lennujaamast linna rongiga oli vist u 30-45 min kui õieti mäletan. Esmakordsel minemisel kindlasti huvitav ja võimalus minna lähedalasuvatesse mägedesse.

naksitrall: mis imevahendiga 2 inimest 2000 eeguga edasitagasi Oslosse saavad aprillis-mais? Ja Eurovisiooni tõttu on mai teisel poolel seal majutuse hinnad laes, kuigi laes on nad muu Euroopaga võrreldes vist niigi kogu aeg.

KA pooleldi Euroopa :). Tsehhid veavad äkki soodsalt? (tundub et enam siiski mitte) Aprillis-mais seal ka tulbid, tegelikult Türgist tulbid tulevadki! Hea vaatega soodsate ja Türgis kuuldavasti hea teenindusega hotellidega võiks kah hästi olla. Vaatamist on, kultuuri kindlasti ka, kui ehk et väheke erinevat. Rannapuhkuse Kemeris võib siis ära jätta, tulge parem Sharmi :P.

Nile Delta ära lahmi. Paku reaalseid variante, mida max 12000 eegu eest saaks nagu teemaalgataja palus. Ei kujuta küll ette, kuidas selle summaga 2 inimest Türgis saaks ära käia 3 päeva jooksul ilma, et transpordi peale mõlemas suunas vähemalt pool päeva ei kuluks ja jääks normaalselt raha ka kohapealse normaalse majutuse ja muude kulude tarbeks. Lõunamaised hostelid ja 1-2 tärni hotellid pole see mis Kesk- ja Põha-Euroopas.

Tsehhi õhu varasemate pakkumistega mumeelest saanuks. Ajalimiit vist pole nii oluline, arvan siin on pigem silmas peetud et majutusöid liiga palju ei tuleks? Nt neljap kohale, pühap tagasi on standardne nädalalõpu puhkus.

Lõunamaiste "hostelite" puhul ka hinnad pole samad mis Kesk- ja Põhja-Euroopas ;), eriti Türgi hinna-kvaliteedi suhe on üpris hea. 3* eest on seal vägagi sharmantseid asutusi olemas. Hispaanias nt asi palju enam paigast ära. Ja miks mitte lahmida, ajurünnaku tingimustes? Üks iva viib teiseni, jne...

Käib küll kahekesi selle 12 000 krooniga ära. Easyjetiga saab varakult ostes pileti ca 60 EURiga või isegi odavamalt. Ööbimist leiab ka iga hinnaga. Natuke surfata lihtsalt. Aprill peaks Londonis väga hea aeg olema.

Kui natuke viitsimust, siis üks variant Pariisi oleks:

Hel->Par (CDG)~2000 eeki/1 inimene Tln-> Hel lennuk või kiirlaev(apr/mais) või Tln->Rix->Par Easyjet alustab aprillist lende ja piletid edasi/tagasi jäävad 60-90 euri vahele.

Parisiis kasutad linna jõudmiseks RER'i ja saad 45 minutiga kesklinna (pilet ~10 euri).

Pariisis:

  1. Jalutad ringi, istud armsates tänavakohvikutes ja lihtsalt tunned rõõmu soojast kevadilmast( Aprillis juba nii 15 kraadi) ja naudid inimesi ja kultuuri.

  2. Öösel sõidad jalgrattaga linnatänavatel või istud mõnes heas jazz ja livemusic baaris.

  3. Nädalvahetuse hommikul võid külastada mõnda linna turgu, et tunda mõnu värsketest pagaitoodetets ja juustust ning pidada Lovre pargis murul pikniku.

Kui vajad abi ja infot Pariisi asjus, siis kriskake@hotmail.com (Olen elanud Pr ja ise külastan Pariisi nüüd vähemalt 2-3 korda aastas.. minu reisi eelarve jääb tavaliselt 7 päevasel reisil alla 6000 krooni ja siis olen ka laristanud:D)

Kriskake - Kui plaan on max 3 päeva kohapeal ja seda aega maaksimaalselt kasutada ning sihtpunkti jõuda eeldusega, et reisi alguses ja lõpus ei pea kusagil lennujaamas konutama ümberistumistel või lennuaegade pärast lisaöid kuskil lennujaama ootesaalis/hotellis veetma, kas sa viitsiksite minna nii, et nii esimesel kui kolmandal päeval läheb sul pool või rohkem päeva transpordi ja ümberistumiste peale - laevaga Helsingisse > bussiga Vaanta lennujaama > lennukiga Pariisi > bussiga või rongiga kesklinna - ajaliselt julgelt 7-8 tunnine laks. Ja kui Tallinnast Helsinkisse lennukiga minna on tõenäosus väike, et Tallinn-Helsingi lennu saabumine Easyjeti Pariisi lennu väljumisega klapiks, seda enam, et eraldi check-ini pead enivei tegema, kui sul ainult käsipagas pole ja saad online check-iniga hakkama. Lisaks on Tallinnast Helsingisse lennukiga minek ja tulek oluline raharöövel. Ja isegi kui sa siis rahaliselt toime tuled ja kogu seda jama viitsid läbi teha, jääb sul kvaliteetaega kohale jõudes väga vähe järgi, sest ülejärgmisel päeval pead tõenäolislt juba hommikul või hiljemalt keskpäeval seda sama kadalippu uuesti läbima, et tagasi koju saada.

Easyjet alustab aprillist Riiast Pariisi lende või mis värk?