Mehhiko 2016 reisikava: paluks arvamusi.

Tere tripikad. Meie seltskonda ootamas ees Mehhiko reis ja valmis ka reisikava (allpool). Kes teist seal käinud: vaadake pln see üle, kas kõik tundub loogiline ja ajaliselt teostatav!? Meil endal väike kõhklus 8-10 päeva (Tuxtla Gutierrezes) suhtes, kas jõuab normaalselt kõike kirjapandud kolme päevaga külastada? Igal pool plaanilised tegevused hetkel suvalises järjekorras! Kas soovitate siin midagi muuta? Kõik kommentaarid teretulnud.

1 päev. saabumine Mexico Citysse kl. 05.00. (arvatavasti oleme lennust zombid. Mis edasi teha, ei tea veel, sest hotelli saame ehk peale lõunat alles) Vaateplatvorm Torre Latonoamericana tipus; parim viis linnast üldmulje saamiseks on peaväljakult startiv Turibus. 125 peeso eest saab käepaela, mis lubab terve päev peatustest maha ja jälle peale minna. Ühe jutiga tuuri läbisõitmine kestab 3 tundi. Tepito (kõikide tänavaturgude ema); Garibaldi väljak 2 päev. Mexico City: Teotihuacani tuur (püramiidid); Xochimilcos (rippuvad aiad ja hõljuvad külad); Museo Frida Kahlo; Tula linnavaremed; 3 päev. Mexico City ja õhtul bussiga Acapulcosse. sõiduaeg ca 5H 4 päev. Acapulco: beach ja vettehüppajad kl. 13.00, 19.30, 20.30, 21.30 ja 22.30. kaks vaatamiskohta. Aadress Hotel Mirador Acapulco või Plazoleta de la Quebrada 74 5 päev. Acapulco ja lennukiga Oaxacasse; väljalennuaegu palju 6 päev. Oaxaca: mägiküla Benito Juarez; Tula küla suurim puu 7 päev. Oaxaca: mägi, kus paikneb linna võimsaim kontserdiväljak ning kust linnale väga ilus vaade avaneb. Kaktuseaed. Õhtul lux ööbussiga Tuxtla Gutierrez, 550km 8 päev. Tuxtla Gutierrez. tuur Palangue 270km (vihmametsad ja maiad) 9 päev. Tuxtla Gutierrez: loomaaed; kanjonid; San Cristobal de las Casas (shopping! 60km) ja Chamula (indiaanikülad) 70km; 10 päev. Tuxtla Gutierrez: Cascada El Chiflon 130km (kosk) või Agua Azul kosed. Ööd jahedad, soovitav võtta küttega majutus. 11 päev. Tuxtla Gutierrez lend Cancuni. Mingi hetk Cancuni sadamast praamiga otse Isla Mujerezile. 12 päev. Isla Mujerez. Algab meie rannapuhkus! 13 päev. Isla Mujerez. 14 päev. Isla Mujerez ja edasi Tulumisse 15 päev. Tulum: Sian Ka’an Biosfääri Kaitseala 16 päev. Tulum: Hidden World Cenotes’sse (haruldane allmaajõgede süsteem, kus pakutakse sukeldumist-snorgeldamist); kõik ööd bambusputkades cabanades (Zazil-In? El-Paraiso?) 17 päev. Tulum: Xel-Ha park (delfiinidega ujumine jne) 18 päev. sõit Cancunisse ja äralend kl. 18.35 19 päev. Kodus

Eks neid huvisid ja arvamusi ole erinevaid, aga ma jätaks algatuseks Acapulco välja (kas on mõtet 1 päeva pärast sellist teekonda ette võtta) ja tiksuks rahulikult MC-st lõuna poole. Miks mitte Pueblas üks peatus teha (kui ajaloohuviline oled). Need 6-11 päevad mulle meeldivad :) Yucatanil ma Isla Mujeresel käinud pole. Plaanis on olnud paar korda, aga lõppkokkuvõttes olen maandunud ikka Tulumis. Just ranna pärast. Ma võtaks Cancunist rendika ja sõidaks ringi. Saaks omal käel kõik su plaanitud kohad läbi käia ja rohkemgi veel.

2
0

Ma kahtlustan, et Acapulcosse kulub Mexico Cityst bussiga sõites pigem toredad 9-10 tundi. Võtaks Acapulco suhtes samuti veidi kahtleva seisukoha.

Mexico Citys on selline linnaosa, nagu Polanco, kus ei saa aru, kas oled Mehhikos või Pariisis. Rikkam kant, väga euroopalik ja väga palju lahedaid söögikohti. Polanco Marriott 5* on tihti päris hea hinnaga (u 100 eurot) saadaval. Miinuseks see, et kesklinnast veidi eemal ja lennujaamast metrooga paras sõit, aga kaaluda tasub.

2
0

Soovitan isla mujeresel olla ainult ühe öö ja varem Tulumi minna. Isla mujeresel on oma võlu - armas saar - aga Tulum on rannapuhkuseks parem valik. Juba ainüksi privaatsust on Tulumi rannas lihtsam leida kui mujeresel.

1
0

tänks. meil algselt oligi marsruut MC-Pueblo-Oaxasca jne, siis sai see muudetud ja Acapulco mängu toodud. Eks me nüüd kaalu mõlemaid variante uuesti

Koval, saan ma sust õigesti aru, et Isla Mujerez on küll väga ilus jne koht, aga metsikult ülerahvastatud?!

0
0

Ununes mainida, et Meridas võtsin ühepäevase kokandustunni. Kuna mulle meeldivad krehvtised toidud, siis lootsin natuke neid teadmisi uuendada/täiendada. Sain targemaks küll. Seega, kui taoline huvi on ja aega kah, siis üks võimalus rannas lebotamise asemel päeva täita.

1
0

Tulin paar nädalat tagasi sealt kandist. Põhirõhk oli Tulum, olime ka aasta tagasi samas kohas, sel korral oli plaanis käia ära saartel kuhu eelmine kord ei jõudnud. Sai käidud nii Cozumell kui Isla Mujeresl. Mida kokkuvõtteks öelda, puhas turistikas, vägagi agressiivsed kaupmehed, Isla Mujeres vähe rahulikum aga mitte oluliseslt. Eelnevalt lugesin arvamusi et kes käinud kahetsevad et planeerisid ainult ühe päeva saartel, meile oli üks päev täiesti piisav mõlema saare jaoks. Isla Mujerese Playa North oli muidugi super ja mitte väga üle rahvastatud.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased