trip-krainetrip-ukraine-dark
Mehhiko koht palun tiba infot :)

Tekkis küsimus seoses eelneva postitusega. Et kuna maksta saab suht vähe siis ilmselt on soovitav sularaha kaasa võtta.

Kas on otstarbekas võtta kaasa USD ja siis mõnes kohalikus kohas ära vahetada või siis juba siin Eestis kohe MNX kaasa võtta?

Varemalt on siin soovitatud jah USD kaasa haarata kuid hetkel tundub Eestis MNX´i kurss olevat soodne.

Ja turvalisusega seoses:

Keegi siin eelnevalt just küsis Mehhiko turvalisuse kohta kuid kahjuks keegi pole vastand. Küsiks siis uuesti, et kui ohtlik seal on? Kui järgitakse tavalisi turvalisuse nõudeid, on see riik siis ohtlikum, kui mõni muu. Mis kogemused teil on? Millest hoiduda?

Suured tänud ette juba:)

Tere Üldjuhul kaardimakseteks Mehhikos väga suuri võimalusi pole, vbl kuskil kuurordis, kuid selles osas endal kogemus puudub. Ise sai kaasa võetud nii kohalikku raha, kui ka natuke dollareid. Lisaks sai ka vahepeal raha pangaautomaadist juurde võetud, mis oli ka väga hea variant.

Turvalisusega seoses ei tundnud meie küll mingeid ohte ringi liikudes. Liikusime üldjuhul küll neljakesi, kuid Eestisse naasesime kõik eraldi ja need 4 päeva üksinda reisides oli küll kohati väsitav ja tüütu (just tähelepanu pärast), kuid kartust, et keegi kallale tuleb või midagi pihta sinult pannakse, ei olnud mul kordagi.

Kuid siiski sõprade kogemusest meenub, et tuleb olla ettevaatlik inimestega, kes tahavad oma kurva looga su rahakoti veerele koputada. Ja need ei ole ainult kohalikud, ettevaatlik tuleb olla ka ameeriklastega.

tuleb meelde, et sõpradele käis keegi ameeriklane oma ülikurba lugu rääkimas ja nö rahalist abi palumas, kuid pärast osutus väga edukaks petiseks.

Mina soovitan kaasa võtta USD-i ja kohapeal vahetada peesosid ning kasutada sealseid rahaautomaate. Omal ajal minnes arvutasin seda Tavidi kurssi ja see oli täiesti röövellik. Oleks üle 10% kaotanud, kui oleks siin raha vahetanud. Mille järgi sa arvad, et kurss on soodne? Kaardiga maksmisega on nagu piller kirjutas ja isegi kui kusagil saab maksta, siis sulas makstes saaksid kindlasti odavamalt kauba/teenuse. See on lausa ametlik poliitika nendel äridel.

Kui ma nt siselendude piletite hindu vaatasin, siis seal tuli USD ja MNX hinnavahe ca 50eeku. Seetõttu ei tundund, et väga hull oleks.Netist kahjuks sealset kohalikku vahetuskurssi ei leidnud, et võrrelda. David hetkel vahetab peesosid ca 0,9 eek kurss. See ei pruugi muidugi hea kurss olla.

ok,hea teada, et kaardi võib seal pigem ära unustada:) peaaegu oleks raha juba kaardile kandnud... Kas seal raha välja võtmine kalliks ei osutund? teenustasud? ning ATMi kasutamine oli lihtne- ikka inglise keelne?:)

Kas kartust ei olnud selliste sularahade summadega seal ringi liigelda? Ma mõtlen, et peaks siis suurema rahakoti ostma:D:D

Aga tänud vastajatele;)

Mul olek seal veebruari lõpp kuni märtsi algus. kas keegi veel sel ajal seal ka liigub?

No eks see välja võtmine mingi kolm-neli prossa summast maksab, kuid siiski parem variant kui tuhandeid kogu aeg kaasas vedada (seda kindlasti ei soovita). ATM-des on inglisekeelne valik alati olemas. Mis puudutab turvalisust, siis tasub mõelda, et kus ja millal ringi kolada. Suurlinnades on alati piirkonnad, kuhu ei tasu minna. Samuti ei tasu ringi kolada pimedas (eriti alkoholi tarvitanuna). Valge inimene tõmbab seal tähelepanu (kui kuurortid välja arvata). Teisalt jällegi ütlen seda, et olin Mehhikos kokku 3 nädalat ja väga erinevates piirkondades. Kordagi ei tundnud ennast ohustatuna. Inimesed ei ole küll ülevoolavalt sõbralikud, kuid veidi hispaania keelt purssides ja öeldes, et sa pole ameeriklane tegi nii mõnegi inimese lahkemaks. :) Sinu valitud aeg on külastamiseks parim, seega soovin mõnusat reisi.

Käisin u aasta aega tagasi. Raha sai automaadist igalt poolt kenasti, ei mäleta, et oleks probleemi olnud. Sõitsime Yucatani ps-l ringi liinibussidega (bussid on vägaväga jahedaks konditsioneeritud! päriselt, täiega lõdisesime). Turvalisuse kohta niipalju, et Chiapase osariik/maakond on selline, kus võib juhtuda, et röövitakse öösiti nt liinibusse või autosid. Järgisime seal soovitust mitte öiseid sõite teha. Ei juhtunud midagi.

Olen m30, ja samuti Mehhikos sel ajal, 18.02 - 11.03. Algul Mexico Citys ja siis hakkan liikuma vaikselt Vaikse ookeani äärde ja sealt Kariibi mere äärde

kas seal ATMist raha välja võtta ainult krediitkaardiga või ka tavalise deebetiga? Mõnel reisikaaslasel polegi veel krediitkaarti ning nüüd oleks mõjuv põhjus tegemiseks:))

ATM-s toimivad täiesti mõlemad - nii deebet- kui ka krediitkaardid.

Mainin ka ära, et olen m21 ja seiklen Mehhikos. Hetkel Acapulcos, järgmiseks Puerto Escondido ja siis kariibimere suunas edasi. Kui keegi siin kandis on siis võiks kokku saada..

Sai ka just nädal tagasi tuldud Mehhikost. Raha kaasa vahetasime minimaalselt. Enamus oste tegime kaardiga või võtsime sularaha automaadist välja. 15 000.- kohalikku välja võttes läks kaardilt maha -12632.19 + teenustasu -345.81. Eks igaüks võib ise arvutada, et kuidas on kasulikum. Kaardiga makstes on kurss sama mis välja võttes, aga teenustasu ei võeta. Kohapeal USD-des maksta ei tasu, kuna hinnad kipuvad kõrgemad olema (kohati olid sildid, et 1USD = 14 - 15 kohalikku). Cancuni piirkonnas hotelli valides kontrollige ka internetis olevat hinda. Meie tegime hotelli broneeringu hotelli uksetaga interneti teel ja saime toa 3x odavamalt, kui letis küsiti.

Tere! Palju cancunis on normaalne maksta hotelli eest?

Minul küsimus selline, et kuidas seal internetiühendused? Kas leiab seal internetipunkte või on isegi võimalik WiFi?

on igal pool, pisikese tasu eest saab korraliku ühenduse. Olen isegi väga vaestes linnaosades (Mexico Citys siis) korralikke internetipunkte näinud :) WiFi on osadel hotellidel tasuta - vaata ka internetist järgi.

Kui varem soovitati Mehhikosse minnes kaasa võtta pigem dollareid, kuna need on seal laiemalt levinud kui eurod, siis kuidas oleks mõttekam nüüd, kus meil on endal käibel eurod. Ma eeldan, et pole mõtet vahetada siin eurod dollariteks ja Mehhikos dollarid omakorda kohalikuks rahaks?

Ma ei ole dollareid ja eurosid kunagi kaasa tassinud. Automaadist väljavõtmine on minumeelest suhteliselt hea kursiga. Oluliselt parem kurss, kui Tavidis vahetades näiteks.

Euro on OK kaasavõtmiseks ja vahetamiseks. Detsembris sai ühe euro eest 17-18 peesot.

Praegu on Playa del Carmenil euro kurss 1 EUR = 16 peesot umbes. Ehk kõik hinnad oleks kui vanades heades kroonides :)

Paari päeva pärast Mehhikosse minek, aga peesosid pole veel hankinud. Kas kellelgi kogemust valuutavahetusega Mexico City rahvusvahelises lennujaamas- mis kellani võiks avatud olla? Maandume kl. 7 ajal õhtul.

Teine küsimus ka, mis küll otseselt rahateemaga ei haaku. Yucatanil vist malaaria pärast värisema ei pea, aga kas rannapiirkonnast eemal võiks siiski ohtlikke sääski kohata? Pole üldse isu malaariatablette neelata, aga Chichen Itza tahaks ikka ära näha ja ehk kusagil veel seigelda. Kolme kuu jooksul plaanis rännata Mexico Cityst Kariibi mere rannikule, Cancunist Playa del Carmenisse; Cozumel, Tulum ja siis Chetumalist bussiga Belize Citysse, kust kohe edasi Caye Caulkerile ja mõnele teisele korallisaarele. Kui keegi seal kandis käinud, siis kõik näpunäited, hoiatused ja soovitused teretulnud. Eriti huvitaks, kas tagasi sõites Belize-Mehhiko piiri ületamine võimalik ainult Chetumali kaudu või saaks ka Ambergris Caye'lt otse üle piiri ja Mahahuali kaudu tagasi Tulumi?

Mina olin Yucatanil 2012 jaanuaris-veebruaris. Käidud sai praktiliselt sama marsruut mis sinulgi plaanis. Ei ranna-ääres ega ka Chichen Itzas polnud mingit sääse-moskiito ohtu. Coba asub rohkem džunglis, kuid käisime seal varahommikul (rahulikum ja mitte nii palav) ning pääsesime ka seal sääskedeta. Nii Chetumalist kui ka Belize Cityst saad erinevate watertaxidega otse Caye Caulkerile või San Pedrosse (Ambergris Caye), tagasi samuti. Meie sõitsime ülimugava bussiga Tulumist Chetumali, sealt juba kohalike bussiga Belize Citysse, sealt watertaxiga San Pedrosse. Tagasi tulime watertaxiga San Pedrost otse Chetumali. Mahahualist ei tea ma kahjuks midagi. Õnneks minul millegi eest hoiatada polegi. Rahaautomaadid toimivad, kasuta liikumiseks collektiivosid ja liinibusse. Kõik ööbimiskohad on käigupealt leitavad. Suhtle kohalikega (võimalusel ka nende keeles), söö ja joo kohalikku värki ning lihtsalt naudi!! Olen veidi pikemalt oma reisist ka kuskil siin Mehhiko-teemas rääkinud. Mõnusat reisi Sulle!

Aitäh info eest, arden25! Lugesin ka teisi Su postitusi, väga asjalikud:) Seljakotid juba pakitud ja reisipalavik kergelt võimust võtmas. Aga naudime, keeleoskust praktiseerime ja kohalikega suhtleme ka kindlasti, kuna enamus ööbimisi couchsurfingu kaudu planeeritud.