Mehhiko reisi planeerimine

Ostsime detsembri lõpuks lennupiletid Mexico Citysse. Tahaksime seal paar päeva ringi vaadata ja siis- nii kultuuri kui ilusat randa ja sooja vett. Palun- Mehhikos seljakotiga reisijad, soovitage: kui kaua oleks mõistlik Mexico Citys viibida ja mida seal kindlasti teha? Võtta siselend Cancuni? Kas soovitaksite minna vaatama Chichen Itzat? Kes on käinud Palenquel? Millega olete sinna jõudnud ja kas soovitaksite minna? Siselendudest- kas 01.01 siselend Cancunist Mexico Citysse tagasi, kas ostaksite selle tükk aega enne netist ära või võiks osta kohapealt. Jutt on 01.01 kuupäevast. Millise kohaliku lennufirmaga soovitaksite lennata? Hea meelega ootan igasugu ettepanekuid ja kommentaare Mehhiko teemal! Tänan juba ette!

1
2

Tere Anne, soovitan kõigepealt kasutada otsingut. Väga paljutele küsimustele saad ka iseseisvalt vastused siit foorumist leida. Selleks ava üldfoorum ja kasuta seal otsingut. Võid ka reisikirju lugeda, need leiad, kui selle lehe kerid täitsa alla, seal menüü Ma ise alles jaanuaris sealt tulin ja mu reisikava (sarnane sinu soovidega, 2/3 kultuuri ja 1/3 randa) koos kommentaaridega ka siin foorumis. Soojenduseks võid videot vaadata (ja video all youtube'is ka marsruut): http://trip.ee/content/blog/96279

p.s. kui sa ikka tahad kindel olla, et siselennupilet sul olemas, siis osta see ikka varem ära! Soovitan sul ka eestikeelne Mehhiko reisiraamat osta, hoiad palju isiklikku (ettevalmistus)aega kokku! Sellest võiksid alustada ;)

2
0

Mexico Citys olime 2 ja pool päeva, tegelikult oleks päevast piisanud, nö kesklinna sai läbi jalutatud ja päev selleks tundus piisav olema. Siselend Cancuni on mõistlik, lendavad AeroMexico ja Volaris, mõlemad väga ok. Cancun on laias laastus puhas turistikas, suured resort tüüpi hotellid. Pigem liiguks allapoole Tulum, Chetumal. Chitzen Itza on puhas turistikas võrreldes teiste püramiididega, aga ära näha tasub kindlasti, soovitaks oma eheduselt pigem Coba ja Tulum püramiide.

2
2

Tere Anne, Palenque oli vägev! Samad tunded ka veel Calakmul'i osas. Viimasesse jõudmine on aga paras seiklus, aga minu arvates oli seda väärt. Samas ei ole nad minu jaoks väga võrreldavad. Palenque's on paljud templid väga kompaktselt koos ja nö metsast "välja kaevatud", aga mitte täielikult. Õnneks on loodust ümberringi veel piisavalt palju. Hea õnne korral tervitavad ka möirahvid oma omapäraste möiretega. Kindlasti tasub sinna minna nii, et vähemalt 1 öö saaks pargi läheduses kuskil dšunglimajutuses ööbida. See oli väga äge. Calakmul'is võis aga kohati end veel tunda kui päris Indiana Jones ja turiste nägi terve päeva peale u 10 inimest. Lisaks oli veel väga lahe koht Uxmal, mis asub Merida läheduses. Chichen Itzas võib ikka ära käia, aga siis võimaluse korral hommikul varakult. Tegelikult on see soovitus kõikide selliste kohtade külastamiseks, mida varem minna, seda rahulikumalt saad nautida. Minule oli Tulum vo üks suuremaid pettumusi, aga ilmselt sellepärast et sattusin sina keset päeva, kui oli kõige rohkem külastajaid. Jube tüütu oli, aga õnneks oli alternatiivne tegevus kohe olemas... rand oli mõnus :) Teine variant on muidugi see, et olin just tulnud Palenquest ja Calakmulist ning neid oli juba raske üle trumbata. Meie tegime Yucatani poolsaarele tiiru peale rendiautoga. Saime suht mõistliku hinnaga ja see andis rohkem vabadust käia ja näha asju oma tempos.

0
0

Suur, suur aitäh vastajatele! Pisike- kuidas Sa Palenquele sõitsid? Kas kusagilt rendiautoga? Cancunist on sinna vist paras ports maad sõita. Kuidas Teie tegite?

0
0

Me võtsime rendiauto Cancunist jah. Pärast tagastasime Playa del Carmenisse, kusjuures selle eest lisatasu õnneks ei tahetud. Aga jah, eks seda sõitmist oli omajagu. Samas ei olnud see kuidagi ebameeldiv või väga väsitav. Tegime umbes sellise tiiru Cancun-Valladolid (Ek Belam, Chichen Itza) - Izamal- Merida (Uxmal)- Campeche-Escercega-Palenque-Calakmul-Bacalar-Playa. Ja siis edasi trippisime Tulum-Akumal-Playa kohaliku bussiga. Ja ega me kogu aeg ei sõitnud, ikka paaripäevased peatused olid ka planeeritud :) Cancunist otse sõita oleks ikka päris pikk tee, aga samas peaks seal täitsa normaalsed ööbussid liikuma. Vähemalt paljudes foorumites neid ka soovitatakse.

2
0

Anna, piskesel õigus, üks võimalus kasutada ka ööbussi, hoiab hotelliraha kokku! Meil oli see Palengue-Tulum, kas Cancunist/-sse ka, saad vaadata bussiaegadest. Mul on alati ka unurohutabletid kaasas, lennukis ja ööbussis asendamatud. http://www.ado.com.mx/ http://goo.gl/Agtxbt

1
0

Aitäh, aitäh, aitäh!!! Andres- kui sõitsite Palenque- Tulum, mis oleks väga hea mõte, siis kuidas algul Palenquele jõudsite? Veel- kas ööbussi piletid peaks enne siin ära ostma või on võimalik ka nö. otse bussist osta? Ma ei saanud kodulehelt hindadest aru. Kas bussisõit on kallis? Pisike- kuidas bensiiniga on? Kas bensiinijaamasid leiab igal pool ja see pole probleem või on neid harva ja limiteeritud lahtiolekuaegadega? Veel- järsku oleks soovitada mingit head/lahedat ööbimiskohta, kuhu võib- olla niisama ei satu?

0
0

Anne, ennist juba kirjutasin, vt youtube'is video alt marsruuti, sealt näed kogu meie teekonna ära. otselink siin: https://www.youtube.com/watch?v=s4SQeEmtDIc Piletid ostsime kohapealt, aga mõni päev ette. Nt MC-s saad osta ette mis marsruudile tahad. Kodulehel hinnad kohalikus, suvaline näide: http://www.ado.com.mx/wadod/ConsultaCorrida.tb (vajuta seal klahvile Consultar) ja ülemine hind seal 490$ ja see on eurodes: https://goo.gl/1JHQLz Nad kasutavad dollarimärki ka oma peesode puhul, see ajab algul segadusse. Kui sul ikka vaja kindlal kp olla Palengues, siis mina vaid bussi pealt piletiostule ei loodaks. Ühes kohas meil vahetati ka piletid ajaliselt ettepoole, aga kuna ostsime esimesed kaardiga, siis hinnavahet meile ei kompenseeritud. kui bussi valid, siis arvesta, et on erinevad mugavusastmed, nt samas tabelis seal PLUSS ja DIAMOND. Viimane on mugavam: laiemad istmed, suurem vahe eesistmega, joogid tasuta, ehk mingi pisiasi veel oi....

2
0

Tee oma marsruudi mustand valmis, lisa juurde vaatamisväärsused jne, tule sellega siia ja siis saab seda koos korrigeerida

1
0

Ise plaanin minna puhkama mehhikosse veebruari algul kohapeal 14 päeva. Küsimus üks perekonna tuttav käis 6 aastat tagasi kohas Holbox- saarel, kiitis taevani, kas kellegil selle saare kohta mingisugust informatsiooni, kes ehk külastanud varem seda kohta ?

0
0

Plaanin jaanuari alguses kaht nädalat Yukatanil ning nimekirjas on ka Holbox mida tuttavad kes on käinud väga kiidavad. Küsisin mõned kuud tagasi siit tripist abi Mehhiko reisi planeerimisel, ehk leiab sellest teemast mingit infot- http://trip.ee/content/forum/97759

0
0

Kindlasti Yucatani poolsaart külastades tuleks minna vaatama ning ka ujuma kristallselgetesse cenotedesse http://www.travelchannel.com/destinations/mexico/photos/explore-mexicos-cenotes

0
0

Tulin äsja kevadise Lufthansa kampaania piletite varal tehtud nädalaselt Mehhiko keskosa ringreisilt, peamiselt Queretaro ning Guanajuato provintsid, samuti päev Mexico Citys.

Kuna antud kampaania käigus on sel sügisel ilmselt teisigi Mehhikosse minejaid, siis tegin oma sinna- ja tagasireisi kogemustest ühe pisut pikema postituse: Mehhiko lennu kogemus, august 2021 (taasteel.blogspot.com)

Reisisin üksi, käsipagasiga, täisvaktsineering. Kohapeal nähtust pikemalt kirjutada praegu ei jõua, aga kel sarnane reis plaanis ja sel teemal küsimusi, see kirjutagu ja saan oma postitust siis vastavalt täiendada.

10
1

Buldooza, loeks küll suure põnevusega Mehhiko keskosa muljeid. 

Mind huvitaks just paigad ja elu-olu Mexico Cityst põhja poole. Ja väikese rannapuhkuse võiks võtta Puerto Vallartas. 

Kes sealkandis käinud, jagage muljeid - mida vaadata/külastada, kuidas hinnad jne.

0
0

@Maasika Mann, täiendasin pisut blogi ja saatsin ka sõnumi.

Kohtade osas võib ideede saamiseks soetada mõne tummisema reisijuhi. Näiteks Queretaro-San Miguel-Guanajuato osas Mooni reisijuht: https://www.amazon.de/Moon-San-Miguel-Allende-Guanajuato/dp/1640492704/. Ise lappasin Tripadvisori vaatamisväärsuste kaarti ja valisin kohad, mis huvitavana tundusid. 

Hindade osas on Eestist tulnule ikka küllaltki soodne. Muuseumid on tavaliselt 2-3€, bussipiletid ca 5€/100 km. Toidukohtade hind sõltub kohast, USA pensionäride linnas San Miguelis on see näiteks Eesti tasemel, mujal aga võib olla ka 2x soodsam. Ehk vaid autorent koos kindlustustega võib olla üle Eesti keskmise.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased