Mehhiko turvalisus sügistalv 2021

Tere!

Broneerisime hiljuti detsember-jaanuar 2021 reisi Cancuni ja plaan oli kohe suunduda sealt edasi Tulumi. Viimastel nädalatel ja eriti sel nädalal tuleb sealt aga ärevusttekitavaid uudiseid kartellide omavaheliste võimuvõitluste kohta. Kaks päeva tagasi jäid turistid ühe sellise olukorra keskmesse ja mitu neist suri. Saksamaa soovitab Mehhikosse mitte reisida jne.

On ehk keegi praegu Mehhikos või plaanib lähiajal reisida? Oskate jagada infot, kui turvaline seal üldse praegu on? Kuhu minna ja mida vältida? Quintana Roo tundub hetkel vist kõige kahtlasem? 

Tänud ette!

1
23

Jõudsin täna Playa del Carmenisse ja 10 päeva siinkandis, eks kuulan maad ja annan teada.

0
1
0
0

Hetkel Valladolidis, saabusime siia Cancunist ja liigume mingi hetk tagasi ka rannikule. Kohapeal olles erilist ohtu küll ei taju, elu kulgeb siin tavapäraselt ja ka turiste jagub. Keskustes politsei igal nurgal ja nende pickupid patrullivad relvastatult samuti ringi. Kui pimedas ringi ei kola ja muidu ka ei liigu seal, kus ei ole kohalike poolt soovitav, siis riskid juba üsna maandatud.

0
0

Peale kahte nädalat Yucatanil ja Mehhikos erilist ohtu ei täheldanud. Politseid on tõesti palju, samas on Yucatan jätkuvalt üks Mehhiko üks turvalisemaid piirkondi, kindlasti turvalisem kui nt Miami. Tulumis oli tõesti tulistamine, samas võib ka nt Tenerifel röövlitelt nuga saada: https://www.independent.co.uk/news/world/crime/tenerife-stabbing-death-british-man-b1843820.html

Mis Saksamaa välisministeeriumi hoiatusega puutub, siis neil on sama sõnastusega reisihoiatus nii Mehhiko kui Eesti kohta: "Vor nicht notwendigen, touristischen Reisen wird derzeit gewarnt."

Lõppkokkuvõttes saabub Cancunis aastas 5 miljonit välisturisti (https://www.travelpulse.com/news/destinations/american-visitors-to-cancun-riviera-maya-surpass-pre-pandemic-levels.html) ning risk mingi gängi tulevahetusse sattuda on ca 0,0001%. Kui see liiga kõrge tundub, siis tõesti ei maksa minna, mis mõtet on nii kaugele lennata, selleks et kuurordis teki all lõdiseda.

5
0

Buldooza, ega Sul head ja soodsat autorendi vihjet ei ole? Leian ainult kirveid või eriti kirveid variante, vähemalt võrreldes nt Hispaaniaga.

1
0

Mina rentisin Booking.com kaudu, Cancuni lennujaamast automaadiga Chevrolet Aveo 4 päeva 85€. Firmaks oli Keddy by Europcar, kohapeal Fox Rent A Car nimega. Omavastutus oli mõistlik 1000 USD, muid kindlustusi väga peale ei surutud. Check-ini protsess oli kiire, ainukese puudusena märgiti vale kütusenäit. Õnneks tegin autot vastu võttes näitudest pildi ja selle näitamisel oli OK. Eesti lubadest piisas, rahvusvahelist ei küsitud. Tagatisraha vabastati 3 päevaga.  Netis leidub ka soodsamaid pakkumisi a la 15€ päev, aga seal tuleb lisatingimusi lugeda, ühel sellisel oli omavastutuse broneering 5.000-15.000 USD... Kütusehind hetkel ca 19.7 peesot/l.

1
0

Suurepärane, aitäh! Võtsid sellega seoses nüüd ärevuse korralikult maha ja teki all ei lõdise. :)

3
0

Siis head reisi! Turvalisuse osas oli kohalike soovitus ennekõike üksi pimedates nurgatagustes mitte kolada. Veel enam tasub arvestada et juhtidel pole ülekäiguradadel kombeks teed anda ja vahel sõidetakse ka punase tulega üle ristmiku ))

4
0

See on nagu elementaarne juba ja ei vaja ekstra tutvustamist:-)

1
3

Ma ka leidsin booking.com kaudu kõige soodsama, 2 nädalat 2 autot Vento suuruses koos täiskindlustusega 422€/tk, minu silmis ikka kirves.

2
2

Olen ka ise rentinud Hispaanias autot 30€/nädal, teisalt on ajad muutunud ja kui tahaksid ise nt Barcelonas detsembri alguses 2 nädalaks keskklassi autot rentida, siis alla 300€ naljalt midagi ei leia.

0
0

Eelmine kord leidsin auto 2$ päev + 20$ päev täiskindlustus.

2
2

Ma lihtsalt pean end ükskord välja elama. Me reisisime sôbraga 10 aastat tagasi ( kui olid ühed ohtlikumad ajad) . Alustasime Mexico Cityst ja sealt liikusime ööbussidega alguses lôuna poole Taxco, Acapulco ja siis järjest ida poole Puerto Escondido, Tuxtla, San Cristobal, Palenque ja alles kuu ajase tripi lôpus puhkasime môned päevad Tulumis.

Ma ei saa aru mis môte on nii pikka reisi ette vôtta, et lihtsalt seal Cancunis ja Tulumis vedeleda? 

Polnud absoluutselt ohtlik. Korra nägime mingit kinnikaetud laipa tee ääres, politsei askeldas seal, aga ei tundnud end kordagi ohustatuna.

3
9

Ma ei saa aru foorumlastest, kes kurdavad, et teiste arvamused või ettekujutus reisimisest kuidagi jubedalt piirab või häirib neid. Püha juudas, las inimene reisib kuhu tahab. Kui tahab, siis lähebki Cancuni ja Tulumi, see ei võta sinult midagi ära. Igaühe ohulävi, muretsemise sagedus jne on ka erinevad. Kui ohtu ei ole, siis saab ju seda talle öelda, mitte ei pea siin keset jõuluaega üles otsima mitu kuud vana teemat selleks, et kellegi kallal lihtsalt õiendada.

PS! See, et keegi ohtu mingis olukorras ei taju, või et oht ei realiseeru, ei tähenda sugugi, et ohtu ei olnud. Samuti ei tähenda see tingimata, et võetud risk oli mõistlik. See pole kommentaariks konkreetselt Mehhiko kohta vaid selle kohta, et ühe inimese isiklik kogemus ei tähenda, et kõik on lilleline.

17
1

Minul ka piletid Cancuni aga vaevamas teine pisiküsimus. Meil lend läbi Kanada kuid kanada eTA taotluse juures oli märge et vaja ka mingi tervisetõend teha online, mis maksab 29CAD. Kindlasti mõni siit ka liikumas sel trajektooril Cancuni. Kas ma transiidina pean ikka selle tegema?

0
1
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased