Mehhikos lastega

Tere, kas keegi on juhtunud Mehhikos lastega reisima? Tahaks veidi rannas puhata ja ilusaid kohti vaadata, kui ka kultuuri ja kohalikku elu näha, nii umbes 10-14 päeva. Lapsed on vanuses 6-12 ja reisimisega harjunud. Lend maandub Cancunis, aga nagu aru saan, ei ole seal pikalt môtet viibida. Ehk oskab keegi soovitada head asukohta, kuhu "baas" teha ja sealt väiksemaid trippe? Veidike džunglit, veidi varemeid/ püramiide. Môte tekkis alles täna seoses soodsate lennupiletitega, seega suur osa infot on mul veel läbi töötlemata Sealkandis ise varem käinud ei ole, seega ei tea, mida täpselt oodata- kuidas on lood turvalisusega? Millised haiguseid/ ohtusid tuleks arvesse vôtta.? Muid tähelepanekuid lastega reisimise osas?Toidu osas vast leiavad kôik midagi söödavat... Tänud vastuste ja ideede eest!

Tere!

Otsin hetkel samuti infot sealse elu olu kohta, meil minek 05.02.2017. Kuna reisin koos 7 aastase lapsega, siis seiklema väga ei kipu, hetkel bronnitud öömaja Playa Del Carmenis. Millal teil minek?

Tere!

Käisime eelmine aasta Mehhikos 4 aastase lapsega, detsembris uuesti minek :) Peatusime Playacar nimelises kohas (see on kinnine valvatav linnaosa Playa del Carmenis), meeldis väga, Playa del Carmeni keskus oli lähedal, rand oli ilus. See aasta peatume veidi kaugemal Akumalis. Ekskursioone ei ole mõtet osta, sest hinnad ei ole soodsad. Meie võtsime rendiauto ja sõitsime ise ringi. Turvalisusega probleeme ei olnud, inimesed on väga sõbralikud ja abivalmid. Võtke kaasa ravimeid, mis aitavad kõhuprobleemide korral, kindlasti vältida jääd jookides, ja püüda juua ainult pudelivett. Üldiselt on neil väga puhas, eriti hotellide territooriumil.

Meil ka minek Mehhikosse veeburari alguses aga ilma lasteta, täiskasvanute pundiga. Samuti vaatame majutust Playa del Carmenis mis hea selline natuke suurem keskel olev koht kust hea igale poole trippe teha.

Käisin Yucatanil paari aasta eest küll ilma lasteta, aga kuna endal kaks last, siis nõu annaks siiski. Esimesed paar päeva võiks Cancunis veeta, rand on seal kena ning aja/kultuurivahega hea kohaneda. Mis ülejäänud aega puutub, siis sõltub sellest, kas soovid rohkem randa või sisemaad näha.

Kui rand, siis ega suurt peale Playa del Carmeni ja Tulumi valida polegi, vahepeal ainult üsna ühenäolised resorthotellid.

Kui aga soov sisemaad kaeda, siis soovitaksin baasiks kas Meridat või Valladolidi, siin on ka üks mõne aasta tagune LP teema koos soovitustega: https://www.lonelyplanet.com/thorntree/forums/americas-mexico/mexico/yucatan-with-kids-suggestions-first-out-of-country-adventure-for-them. Mõlemad üsna ehedad Yucatani linnad, kust hea väljasõite teha, kas rendiautoga omal käel või mõne turfirma kaudu. Merida on ka rannale üsna lähedal, ca 30 km, kui seal peatusin siis sõitsin Merida lähedasse randa Progresos isegi linnalähibussiga, umbes nagu Tallinnast Laulasmaale minna :) Progreso ise on kohalike rand, turiste seal pole, sellevõrra rahulikum ja odavam ning rand sama kena kui mujal.

Turvalisuse ja puhtuse pärast ei maksa karta, elu seal muidugi rohkem lõunamaisem, aga rahvas sõbralik, eriti kui lastega reisida ning kui nendega avatult suhelda, siis heameelega võtavad kontakti. Auto rent ei tohiks olla keeruline, liiklus pole väga tihe, ainuke asi millega tasuks ettevaatlik olla on lamavad politseinikud, need on seal päris kõrged ja tähistamata, seega pimedas väiketeedel sõita ei soovita või kui, siis äärmise ettevaatusega.

Veel - kui tahta umbes pilti ette saada, et kuidas üks või teine rand või linn välja näeb, siis võib vaadata Google Street Viewst, saab üsna adekvaatse pildi ette.