Mehhikosse...

Tahaks minna ja kaalumisel 2 reisiprogrammi, üks Germalo reisidega: http://www.germalo.ee/index.php?frm_app_page=6&frm_app_action=1&frm_app_id=142&id=511 ja teine variant Embach touriga: http://www.embachtours.ee/est/discount/?productID=1027 Ehk mõni käinud ja oskab kommenteerida reisifirmasid ja samuti huvitaks teadjate arvamus, et kumb programm tundub mõttekam valida, kui eesmärgiks on maiad,maiad,maiad...

1
2

Need programmid ju 95% kattuvad. Ega vahet polegi. Ise sai omal käel veebruaris käidud ja peaaegu sama marsruut + Vaikse ookeani rannik (Puerto Escondido) ja maksis koos saba ja sarvedega kokku 36K 3 nädalat. Hinnas kõik, söömised, meened, sukeldumised, ühesõnaga kogu reisi peale kulus vähem kui need firmad 2 nädala eest küsivad, kusjuures sinna lisandub ju omad kulud, ehk siis alla 50K ei saa kuidagi hakkama. Kui rohkem huvi tunned võin lingi saata meilile.

0
0

Kui Sa raha peale vihane pole, siis mine inglastega (Monarch, Thomascook või Thomson). Ise käisime Monarchiga, olime hotellis Dos Playas ja rentisime auto, millega käisime Belizes, Guatemalas ja imekaunis San Cristobalis. Kokku koos kõikide hotellide ja söökide-jookidega tuli hinnaks 25 tuhat 2 nädalat. Võin ka täpsemaid nõuandeid anda e-posti teel, kui annad oma aadressi.

0
0

Kuivõrd Mehhiko on hea maa omal käel liikumiseks, siis soovitan seda varianti kaaluda. Seal veedetud kolme nädala jooksul (nov. lõpp, dets. algus) läbisime 90% Germalo ja Embachi programmist + käisime Vaikse ookeani ääres Puerto Escondidos, samuti Guatemalas ja Belizes. Kogu reisi eelarve oli tänu soodsatele lennukipiletitele vaid 23K inimese kohta. Esialgsele küsimusele vastates - programmid tõesti sisuliselt identsed. Esimese hooga vaheks vaid see, et Germalo külastab Uxmali varemeid. Samas Embachi rannapuhkuse osa on Playa del Carmenis, mis nt mulle meeldis Cancunist enam.

0
0

Kõigile vastanuile küsimus: kui suure grupiga olete rännanud ja kui turvaline Mehhiko on? Ja kas on vahet, mis aastaajal lähed ehk kuna pole mõistlik minna? To freewalker: olekisn tänulik lingi eest To katekate: Ei ole raha peale vihane :),suhtleksin hea meelega Sinuga meili vahendusel Meil on:[email protected]

0
0

Tekkis veel paar küsimust: Kas ja kui palju te hablate espanoli ning palju seda vaja läks? Mille alusel oma reisiplaani koostasite - Lonly planet vms? Kuidas on maksimisega- sularaha ja kaardiga ning kas ainult kohalik raha või miski muu ka aksepteeritav on? Kuhu kindlasti minna tuleb ja saan aru, et kuskil 3 nädalat oleks hea reisi pikkus? Ette tänades...

0
0

Tere kõigile, kes huvituvad Mehhikost! Mina ise seal olin pool aastat ja mitte mingil juhul ei soovitaks ühtegi reisifirmat, sest 1. see tuleb kallim 2. kõik on väga pinnapealne 3. kohalikud just ei armasta neid suuri kampasid, kes koos ringi liiguvad ja seega suhelda raske 4. Mehhikost jääb väga kummaline mulje, ehk siis mulje, mis turistidele tahetakse jätta 5. kogu vabakava jääb ära, mis on paraku kõige huvitavam. Pole vaja üldse karta üksi reisimist, sest kõik on turvaline, bussiliinid on viimasepeal ja väga turvalised. Kohalikud reisifirmad toredad ja odavamad. Nii palju on kirjutada et kohe selline segadus peas. Nii kui eesmärgiks maiad, siis veel eriti ei võtaks ma reisifirmat, ma võtaks aega ja iseseisvalt käiks ja uuriks. Väga mõnus on üksi või kaksi minna nendesse maia kohtadesse ja seal tunnetada seda aega ja energiat, ise valida kuidas ja kus, oma tunde järgi. Kui aga reisifirmaga minna siis on tund seal ja tund seal jne. Ei tundu mõnus. Näiteks Tulumis nautida mõnusta randa ja olemist ja seda tugevat energiat, mis just seal maia kohas pidi olema. Siis Palenques olla dzungli hotellis ja jällegi mitu päeva seal vaadata ja uurida jne. see kehtib kõikkide maia kohtade kohta. Hispaania keelt vaja natuke küll, mida rohkem oskad seda kergem endal ja saad toredaid vestlusi pidada. Oled samas ka usutavam kui tavaline ameerika turist, keda seal on niiiiiiiiiii palju. Lonely Planet on väga abiks samuti, kuigi see raamat ka vaid hirmutab ja kirjutab vahel kummaliselt, kuid abiks ikka! Rahaga on nii, et ikka kohalik raha ja kaardiga saab paljudes kohtades maksta, ikka selle kohapealt arenenud. Aastaaegadega on nii, et Mehhiko suur ja lai ning kliima erinev, tasub uurida, ei oskagi kohe kokkuvõtvalt öelda, mis oleks parim, aga ehk ikkagi märts, aprill või nii. Cancun ikka täitsa mitte Mehhiko, see on Ameerika. Palay del Carmen natuke hubasem ja väiksem, uhked baarid ja nii ikkagi nagu Ameerikas, aga ka üks parimad restorane "100%Natural" :) Ise elasin linnas nimega San Cristobal. No ikka väga huvitav ja armas koht. Soovitan soojalt vähemalt terve nädala seal olla, kui kavas kuine reis. Ise kui läheksin siis ikka kuu on miinimum, et riigist midagi sotti saaks. Kui ise minna, siis tasub pileteid otsida. Minna NY ja siis Cancun. Indian Airlines teeb hea hinnaga Londonist NY ja sealt edasi palju võimalusi. Kui on veel küsimusi, siis vastan hea meelega !!! Päikest PS! Kui sinna lähete, siis riietuge mitte nagu ameerika turist, ehk siis matkasandaalid, lühikesed püksid, pluus ja vest ja nokats või lätu. Olge originaalsed, olge vabad, pange püksid jalga, särk selga ja plätad jalga. Mida rohkem oled kohaliku moodi, seda paremini end tunned ;)

0
0

Lihtsalt tuli pähe - kui Teil just USA-sse peatust pole kavas teha, siis parem vältige USA kaudu sõitu. Ebamugavam ja ega see nende passi- ja turvakontroll võib olla väike katsumus. Ka ei tähenda viisavabadus, et Teid ei võida tagasi saata kui nägu ei meeldi. Mulle üks tuttav rääkis, et tema SAKSAMAA õppejõust tuttav olevat New Yorgist kunagi miskipärast tagasi saadetud.

0
0
  1. Mehhiko raudteevõrgustik näib täitsa kõbus: http://es.wikipedia.org/wiki/Ferrocarriles_en_M%C3%A9xico

Kas keegi on tarvitanud kah? Kui palju see bussisõidust kallim on? (Tegelikult pole väga oluline. Ma ei salli busse ja lennukeid nii kui nii.) Aga ehk on mingeid sooduspileteid?

  1. Kui vältida Jänkistani, siis kuda kaudu sinna Eestist veel saaks lennata? Juba leidsin: "There are direct flights from Europe to Mexico City, Cancún and Monterrey. Airlines include Aeroméxico, Air France, Air Madrid, British Airways, Iberia, KLM, LTU, Lufthansa and Air Europa. An alternative is to fly with a US or Canadian airline or alliance partner, changing planes in North America. Round-trip fares to Mexico City or Cancún normally start at around UK£500 to UK£600 from London, or €600 to €700 from Frankfurt, Paris or Madrid. For online bookings throughout Europe, try www.opodo.com or www.ebookers.com."

  2. Kui lähedale kohalikule võib minna? Kas keegi on päris külades ööbinud?

Blablan espanjoli piisavalt ja riietun kah, aga eks gringoks peetakse ikka ja see kontinent vist pole päris sama turvaline kui Aasia.

0
0

Näiteks checkkisin LUFTHANSA pakkumist. Märtsis Helsingist Mexico City`sse on 2suuna pilet 660 eurot, maksud kaasaarvatud.

0
0

Näh sihukese nalja leidsin kah neile kes viitsivad nikerdada: http://wikitravel.org/en/Round_the_world_flights

0
0

Raudteed jäid minust puutumata ning rahaliselt/ajaliselt sobiva reisiplaani ajasin välja ikka neti kaudu. Teema, mida tahtsin puudutada turvalisus. Olgem ausad, olles narkoärikas Mexico city´s on sul tõesti põhjust murelikuks muutuda. Sõites varajastel öötundidel metrooga...taas põhjus ebaleda. Suhtlemine kohalikega oma primitiivses espańolis oli parim osa reisist. Ebaturvaliselt tundsin end mõned korrad Mexico city´s, kus viibisin 4 päeva. Minu jaoks ammendas see linn end juba teisel päeval ent..niisiis läksin ühel õhtul viimase metroo peale ja tõesti sain aru, kuidas mind seirati plaanidega vabastada mu omandist. Teate ju neid silte Tallinna trammidest-trollidest, kus hoiatatakse taskuvaraste eest? Sama lugu kehtib seal. Tahan toonitada, et see kehtis vaid Mexico city kohta. Kohalikud mittediilerid -vargad eiravad metrood peale kella 11st õhtul. Mehhiko on ohtlik seetõttu, et ta on nagu via baltika narkootikumidele. Otse ja omadega. Kasvatamine on enam-vähem samas järgus kui Eestis, ehk siis Raplas lubas vanaema oma pojal lillekesi kasvatada, ent oh õudu, poiss pani miski imeliku juurika mulda. Omades kogemusi Aasias Taist ja Cambodiast, julgen ka Mehhiko sama rea peale asetada. Kohalikud andestavad sulle palju, sest oled ju täiesti teisest kultuurist. Nad andestavad palju...asi, mida siinmail ei kohta. Filmidest tuntud inimröövid ja muu jama sajab kaela vaid tegijatele..niisiis pole sul muret (PS! kui oled üks Skype´ leiutajatest siis on ehk pisike oht ;) )

0
0

Mina oleksin ka äärmiselt tänulik igasuguste nõuannete ja näpunäidete üle. Plaan minna ka nn. omal käel ja kaheks nädalaks. Ausalt öeldes, siis ega ma Soomest, Rootsis ja Lätist polegi kaugemale saanud:( Nii, et igasugused vihjed ja nõuanded on teretulnud. [email protected]

0
0

Ühe kolmenädalase Mehhiko reisiülevaate leiate siit - http://mehhiko2007.blogspot.com/. Marsruut on üsna sarnane, mis siin juba eelnevalt pakutud. Soodsate lennupakkumiste osas soovitan otsida lende algusega Helsingist ja Stockholmist. Hinnavahed võivad olla Tallinnast väljumisega isegi kahekordsed. Muidugi õnne peab ka olema.

0
0

Suured tänud Sulle Rännumees, et sa siia sellise lingi panid. Väga huvitav ja mõnus lugemine.

0
0

KLM- ga saab praegu märtsiks 7500 krooni algusega Tallinnast Mexico Citysse. Pole paha.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased