Mehhikost lahkumise maks 35 USD/EUR

Loen küll tihti seda foorumit, aga  antud teemat pole varem märganud.

Nimelt ma väljusin viimase reisi ajal Mehhikost 2 korda. Esimene kord autoga Belize piiril - siis ma ei saanudki aru, mille eest mult raha taheti. Niikuinii oli igasuguseid muid tasusi ka, auto desinfitseerimine jms. Aga Mehhiko piiripunktis nõuti 35 USA dollarit. Mul loomulikult polnud, peesosi ka mitte, siis sai 35 EUR-iga hakkama. Kaardiga maksta ei saa, ainult sulas.

Teine kord väljusin Mehhikost Cancuni lennujaamas. Loomulikult olin selleks ajaks kõik oma sularaha viimseni ära kulutanud. Ja siis selgus veel, et vaja raha maksta, muidu lennuki peale ei saa.

Cancuni lennujaam oli üldse imelik turvakontroll ja siis peale seda immigratsiooni ei olnud. Nii kohalikud kui rahvusvahelised lennud oli kõik ühes ruumis. Immigratsiooni lett oli eraldi ja alles lennuki peale minna püüdes selgus, et pean veel sinna letti minema ja raha maksma.

Taheti saada 35 USD või 575 Mehhiko peesot. Sai siis kiiruga ühest kõrvalolevast automaadist 40 USD välja võetud (teenustasu 20% lisaks). Loomulikult ametnikel tagasi anda polnud, nii et tegelikult plekkisin 40 USD. Aga vähemalt sain viimaste seas Madriidi lennukile!

Seega kui Mehhikost lahkute, siis hoide varuks 35 USD või ca 600 mehhiko peesot. Peesodes maksta on veidi odavam, nagu arvutada võite. KAARDIGA MAKSTA EI SAA!

Tere

Huvitav lahkusin ka eelmine aasta Cancuni lennujaamast,keegi ei küsinud mingit maksu nüüd küll lendan teise lennujaama Mehhiko.

Kiire otsing näitab, et tegemist on Mehhiko turismimaksuga. Kui sisened riiki lennukiga, siis on see piletile juba juurde lisatud ning riigist maismaa piiril lahkudes piisab, kui näidata immigratsiooni kaarti (?) ja vajadusel lennupileti hinna osa, kus see maks peab olema eraldi reana ära toodud.

Osadel tšarterfirmadel ei pruugi see pileti hinnas olla.

Lahkudes maksmine oli tõesti kohustuslik, sest sa saabusid uuesti Mehhikosse autoga ja siis oli maks tasumata.

Kui lendad Mehhikosse ja pärast riigist lahkumata tagasi, siis keegi maksu küsima ei hakka. Tõenäoliselt vaadati lennujaamas viimast sisenemise templit ja see oli tõestuseks, et olid üks väheseid lennukil, kes pidi maksma hakkama.

Tijuanas ei küsitud nädal tagasi midagi - ma ei tea, kas see on vaid seal, kuid Tijuana puhul pead olema riigis üle nädala, et seda tasu küsitaks. 

Samuti ei tahetud seda tasu Mexico cityst ära lennates ca 2 aastat tagasi - siis sisaldus see ilmselt lendude tasudes (AMS-MEX-PTY-MEX-PTY, mis maksis 120 €, millest kurat veel need turistimaksud tasuti???).

Esimene kord sisenesin lennukiga. Interjet, Havanna - Cancun.

Teine kord sisenesin autoga Belizest.

Interjeti piletit vaadates:

Interjet base fare $90.28

Discounts $27.08

Taxes $64.90

Total USD $128.10

Pole küll kuskilt aru saada, kas Mehhiko lahkumise maks on makstud või mitte.

Heh, mul sama teema aastaid tagasi, kõik sula oli juba ära kulutatud, kui järsku oli vaja riigist lahkumise eest maksta ning kaardiga maksta ei saanud.

Õnneks sain tuttava käest laenata, kuna tol hetkel oli ATM kuskil terminali teises otsas ja lennukile jõudmine oleks küsitav olnud.

Eelmisel aastal Laredos maad mööda tulles ega minnes ei küsitud mingit mehhiko maksu. Kui mõtlema hakata, siis ega ükski mehhiko ametnik seal ei tülitanud

Teistele ka märk maha küsimusega. Kui lennukiga CUN ja ühtki piiriületust vahepeal ei ole ja tagasi CUN jaamast, siis mingit maksu ei küsita?

Ja kui sularaha pole ning kodupank on otsustanud pangakaardi "igaks juhuks"  blokeerida, nagu neil aeg-ajalt tavaks on, siis jäädki Mehhikosse? 
Istud nagu Tom Hanks filmis "Terminal" lennujaamas ja ehitad transiittsooni omale väikese elamise..

Olen ka kunagi pidanud Cancunis riigist väljudes seda maksu maksma. Mulle väideti, et minu lennupiletil seda maksu sees polnud. Oli tsarter UK-st TUI vms.

8 aastat tagasi Mehhikost Belize tuli Mehhiko piiril seda maksu maksta, samuti Belizest tagasi Mehhikosse tulles ka Belize piiril. (see siis Belizest lahkumise maks).  Sama lugu ka 4 aastat tagasi. Ei aidanud lennupileti näitamine, kus kirjas, et lahkumismaks tasutud ega vaidlused :).  Samas - Mehhikost koju lennates mingit maksu enam ei küsitud, nii et kõik õige.

Lendasin American Airlinesiga MIA-CUN ja kahe nädala pärast CUN-MIA. Lahkumisel maksu ei küsitud.