Meie reis Šotimaale

Juunis käsisime 7 päevasel road tripil Šotimaal. Ööbisime telgis, matkasime ning tegime priimusel süüa. Külastasime selliseid kohti nagu Glencoe, Isle of Skye, Ullapool, Stac Pollaidh, Dunrobini loss jne.  Meie reisist saad täpsemalt lugeda siit: https://evelinsjourney.wordpress.com/2019/08/15/mitmepalgeline-ja-imeline-sotimaa-meie-suvine-roadtrip/Tegime ka oma reisist video, et jagada ka teistega oma suurt armastust looduse vastu :)

Kas see kaljukünkal olev majakas näib olevat sama, mis 2002 aasta James Bondi filmist Skyfalls, mulle ta meenutab see väga seda. Aga film, mis Šotimaast tegite on hea.

Tõesti mõnus. Grammivõrra küll jonksutas aga võrreldes enamuse videotega siiski piisavalt rahulik objektiivi liigutamine. See vist drooni eripära?  Inimese silm ja kaamera on erinevad. Silm haarab hetkega kogu vaadet. Kaameraga pead vaikselt üle libisema.

Seda majakat minu teada ei näidatud Skyfallis, siit näeb kohti Šotimaal mida filmimisel kasutati https://www.visitscotland.com/see-do/attractions/tv-film/skyfall/Küll aga teine klipp, kus me telkisime, oli piirkonnas (Glen Etive), kus toimusid Skyfalli võtted. Jah, seda hakkimist veidi oli, rohkem kui tavaliselt. Põhiline mure drooni lennutamisel oli see, et mega tuuline oli. Mõnel päeval ei julgenudki drooni lendu lasta ja seda eriti kõrgemates kohtades ning rannikul.

 Mul drooni kasutamise kogemust pole aga üha enam veendun, et tuleb sellega tegelema hakata. 

Väga äge video ja jutt. Šotimaa ammu plaanis olnud ja tuleb nüüd vist ära käia, kuni Ryanair otse ja odavalt kohale viib. Mõned küsimused kohe:1) palju nädalaga maha sõitsite? oli väga tormamine? tundus väga ambitsioonikas ring, ise ei oleks julgenud nii suurt ringi nädalasse suruda. 10 päevaga ehk isegi julgeks;2) matkarajad - kuidas need ennustuslikud matkaajad paika peavad (Skye lehel näiteks)? Kas pigem lähebki niikaua aega või reaalselt noor inimene ikka jalutab kiiremini ja ajad võetud "väsinud pensionäri" järgi, kes iga paarisaja meetri järel selga sirutab?

To Teadja.

Olin aasta jooksul kokku ca 9 kuud Šotimaal. Kasutasime nii mägedes kui tasasemal maal käimiseks https://www.walkhighlands.co.uk/  lehte.

Nagu ka RMK radade puhul on need  "väsinud pensionäri" või "aktiivse fotograafi" järgi võetud ajad. Lisaks kasutasime viewranger appi. Eelmainitud saidilt tõmbsin raja koordinaadid telefoni, mis hoidis meid siis joonel, kuna radade märgistus oli kohati kehv. Lisaks 900m + mägedes andis ka indikatsiooni, kui kõrgel juba olen.