trip-krainetrip-ukraine-dark
Merehaiguse vastu

Varsti vaja nádal aega merel veeta, suhteliselt váikese laevukesega (mootorjaht, 20 inimest mahub peale) ja kardan, et merehaigus võib kogu reisi ára rikkuda. Siiani pole páris oksendamiseni merehaige olnud, aga pikim laevasõit pole ka úle 12h olnud ja sedagi suure laevaga - súda láks lõpuks pahaks kúll. Milliseid vahendeid merehaiguse vastu siinsed reisijad soovitaksid? Tabletid on minuteada vaid lúhematel reisidel sobivad, kuidas toimivad plaastrid ja káevõrud? Kas neist on ka reaalset abi loota? Tánud neile, kes oskavad kommenteerida.

Pane otsingusse 'merehaigus', saad teada, mida siinsed lugejad soovitavad.

Seda olen ma juba teinud ja ei leidnud midagi pikemate meresõitude kohta, sellest ka see teemapúsititus.

Tabletid sobivad ka pikematel viibimistel kui 12 tundi, aga probleem on selles, et nende kõrvalmõjuks on üha süvenev loidus ja väsimus. Kui eesootav meresõit leiab aset rahulikuma ilmaga, siis pole mõtet tablette võtma hakatagi. Üsna sageli organism lihtsalt harjub ajapikku vaikse kõikumisega ära. Kui aga tablette siiski võtta, siis tuleb sellega algust teha juba aegsasti enne kõikuvale pinnale astumist. Täpsemad juhised on tabletikarbis olemas. Päris tormi puhul pole aga kasu ei tablettidest ega ussi- või püssirohust. Siis tuleb kõik välja.

Tánud, aga kõrvalmõjude párast jáávad vist kúll tabletid ára, plaanis on sukelduda ja selleks peaks ikka árkvel olema:) Loodan, et meri on rahulik ja probleemi úldse polegi, aga kindel ei saa ju olla ja terve nádala úle paadiááre ka rippuda ei tahaks. Voibolla panustan káevõrule...

Olen neid randmepaelu proovinud. Mul nad ei toimi, aga mõnedel pidid aitama. tablete olla igasuguseid. Kõrvalmõjudega ja ilma, toimivaid ja mittetoimivaid. Mulle mõjuvad Bonin tabletid. Tuleb võtta sisse min 3-4 tundi enne kõikumist ja tormi jätkudes peab võtma lisa, ei teind loiuks ega midagi.

Olen kunagi tarvitanud kõigutamisvastaseid tablette vastavalt ettekirjutusele umbes 2 päeva järjest ja pärast seda pea enam eriti värske ei olnud. Aga mine tea ehk on välja mõeldud ka ilma kõrvalmõjudeta pillid. Kasutusjuhendil peaks see kirjas olema.

Olen ise proovinud Scopodermi plaastreid, mis kleebitakse kõrva taha ja toimivad 72 tundi. Väga tõhusad, võtavad ära isegi pidevast kõigutamisest tekkiva unisuse. Ainuke kõrvaltoime oli suurenenud janu, aga ma pole kindel, kas neid plaastreid Eestis müügil on.

Ingveri tabletid meie perele küll ei aidanud. Kas keegi oskaks mingi lingi anda nende randmepaelte või käevõrude kohta.

Mõlemad saadaval Egiptuse apteekides. Kasutasin nädala jooksul sukelsumissafari ajal (nii novembris kui nüüd hiljuti aprillis), aitasid ja kõrvalmõjusid ei täheldanud. Kasutusjuhendi leiad karbist. Eestis müügil ei ole.

Kas oleks midagi ka lastele soovitada? Näiteks mingisuguseid närimistablette. Neid kapsleid nad ei võta.

aitab nt. piparmündi eeterlik õli, kui on tunne et ajab iiveldama võib seda nuusutada.

Kindlasti oleneb ka sellest kuhu kanti seilama lähed. Mered on väga erinevad. Mai alguses sai veedetud 10 päeva 49 jala pikkuse jahiga Aadria merel. Sai kogetud küllaltki kõva tuult, 30 sõlme, ja ca 2 meetrist lainet. Kõik see kursile vastu. Kogu kamba peale, 10 inimest, tuli ainult ühel hommikusöök välja. Kindlasti aitas kaasa ka see, et ta oli esimesi kuid lapseootel. Tegemist ei olnud eriti aktiivsete purjetajatega, mõnel oli see esimene reis purjekal. Ka ööbimine toimud paadis. Igal hommikul enne väljasõitu sai võetud üks tablett Joyride'i + mõned rummikokteilid ajaviiteks. Paari päevaga harjud selle loksumisega juba nii palju, et ei sega. Jama tekib siis kui saad maale tagasi, eriti kinnistes ruumides. Vetsus oli ikka üsna naljakas toimetada :) ok, minu poolt soovituseks: üks tablett alla ja kui kipub iiveldama siis põrnitse horisonti, ära mingil juhul siseruumides viibi. Eriti jahil tugeva kreeni puhul. Lastel aga hakkab paha alles siis, kui täiskasvanud juba mitmendat korda pead üle parda on upitanud:)

Ilma kõrvalmõjudeta on närida naturaalset ingver juurikat. Müügil toidupoodides. Väiksema, stabiilse loksutamise korral aitab küll ja ka pikka aega. Iseasi kui kaua seda närida saab ilma, et maitse vastu ei hakka. Suure tormiga ilmselt abi pole.