trip-krainetrip-ukraine-dark
Miami ja El Salvador

Hei. Plaanis septembri lõpus sõita MIamisse ja sealt Salvadori. lennukipiletid ostetud, majutust alles otsin. igasugune kogemuste vahetamine eriti Salvadori osas on oodatud. kuhu minna, mida teha, majutuse soovitused. Kui keegi peaks sel ajal samuti sinna kantiminema, äkki saaks kuidagi koos asju planeerida. läheme perega (üks laps kaasas). oleme eriti looduse fännid, seega kõik selle teemaline info oodatud. Aitäh!

Ma arvan, et tasuks soetada mõni El Salvadori reisijuht ja siis vaadata, mis lahe tundub. Sõltub muidugi ka sellest, kauaks minna (kuhu jõuab) ja mida enne nähtud on. Üks asi, mida soovitatakse, on riigi lääneosas asuv Ruta de las Flores - vulkaanid, kohviistandused ja koloniaallinnad. Kõik ongi tore, aga kui oled mujal Kesk-Ameerikas vulkaane, kohviistandusi ja koloniaallinnu näinud, siis midagi eriti teistmoodi seal ei tundunud. Igatahes väide, et Ataco on sama, mis Antigua Guatemalas, ei vasta päris tõele.

Ataco

Öömaja leidmisega probleeme ei tohiks olla, valid sobiva hinnaklassi välja ja astud sisse. Vähetõenäoline, et täis on. Kui kasutate ühistransporti, siis linnade vahel liikudes lõpetab see pimeduse saabumisel töö. Ja liigselt ei tasu ära ehmatada, et pea iga poe turvamehel on paras tukk vööl rippumas.

Me ka sept löpp Miamisse aga seal edasi Kariibi kruiisile ja siis Orlandisse :) Nii et ootan ka köike häid soovitusi nende marsuutide kohta:D Esimene reis Ameerikasse niii et natuke hirmutav:D

Veigo, aitäh sulle! Kuna lugesin, et oled ka ise Salvadoris käinud, oskad sa öelda, kuidas kõige lihtsam/kasulikum reisijuhti leida oleks? kas oleks mõtekas esialgu vaid paariks ööks ööbimin ekinni panna ja kohapeal edasi vaadata? olen siin igasuguseid reisikirjeldusi lugenud ja tekkis küsimus, kas seal tasub üldse autot rentida või kasutada ainult nn chiken busse? Auto rentimise osas just eelkõige turvalisus. Olen aru saanud, et teede olukord pidi seal päris hea olema.

Uus, millal MIamis oled? Äkki saame plaane koos teha/neid jagada?

Järgi vaadates selgus, et ega El Salvadori kohta polegi lihtne reisijuhti leida. Lonely Planet seda riiki millegipärast enam ei kata, viimane on 2006. aasta raamat (mis oli päris hea). Alternatiiviks soovitatakse võtta Explorer's Guide El Salvador, aga pole ise seda näinud.

Autorendi kohapealt on nii ja naa. Ühest küljest annab see vabaduse, teisalt on sellega seotud mõningad ohud. Näiteks ööseks tuleb see alati jätta valvega kohta, midagi autosse ei tohi jätta. Lisaks tuleb ära harjuda Kesk-Ameerikas nii tavaliste ühesuunaliste tänavatega. Teed üldiselt ok.

Chicken busidega on riik täiesti liigeldav, kuid loomulikult tuleb arvestada, et nad ei liigu päris iga hetk ja ei peatu seal, kus sina tahaks pilti teha. Samas on chicken busid alati fun.

Öömaja on mõtet alguses kinni panna ainult siis, kui saabute hilja. Elementaarne hispaania keel (numbrid, donde esta? jne) ei tule samuti kahjuks.

Meie oleme seal 18-30 september aga sinna vahele mahub siis ka 5 päeva kruiisi aga kuna me seda veel broneerinud ei ole siis me täseid kuupäevasi et tea millal seal kruiisil olema aga ideaalis tahaks olla 20- 25 kruiisil ja ülejäänud aja siis maa peal:) Kudas teile need kuupäevad?

Kui on huvi, v6id uurida mu blogi http://ourlifeasajourney.blogspot.com/2014/06/normal-0-21-false-false-false-et-x-none_5.html .. tegemist on kyll rohkem s6pradele suunatud postitustega, ent sai siiski Salvadoris m6nda aega oldud.

Isiklikult soovitaksin kohti, kus k2isin, v2gagi. El Tuncolt v6id leida v2ga palju noori, mist6ttu ma ei oska 6elda, kas perega on seal mugav olla, aga koht ise k6rgete lainete ja surfikultuuriga on ikka v2ga 2ge vaatepilt! Juayua on v2ike armas linn, tegelikkuses peaks selle ymber veel paar teist sama vahvat kyla leidma, aga ajapuuduse t6ttu j2i minul see retk ette v6tmata. San Salvadoris ilmselt pikemalt peatuda pole m6tet, see on siiski linn, kus iga nurga peal on pyssimehed ja kohalike jaoks olete midagi haruldast. Inimesed iseenesest on v2ga s6bralikud, tarvitseb vaid neile otsa vaadata, naeratada ja tervitada, ning n2ed nende pikka laia naeratust veel pikka aega. Samas fakt, et seal t6esti igal pool turvatakse, t2hendab ka midagi, mist6ttu tuleb seal ikka ettevaatlik olla ja m6istlikul ajal ringi liikuda.

Kui Sul on plaanis mingit mainitud kohta kylastada, v6in julgelt majutuse ja muu kohta infot anda :)