Miamis liiklemine

Tere!

Märtsi alguses minek läbi Miami Curacaole. Miamisse jõuame õhtul 17 paiku ja tahaks jõuda shoppama, järgmise päeva lõunal juba lendame edasi Curacaosse. Seal on võetud ka rendiauto, aga Miamisse rendikat paariks tunniks rendikat mõtet võtta pole, seda enam, et ei oskaks seal liigeldagi. Kas keegi oskab soovitada kuidas oleks kõige mõistlikum minna lennujaamast Dolphin Malli ja pärast hotelli(asub lennujaama lähedal). Taksoga läheks see ring ca 80$ maksma, äkki keegi on käinud rongi või bussiga? Kaua see aega võtnud on ja kui lihtne oleks iseseisvalt ühistranspordiga liigelda? Oodatud on ka igasugused nõuanded Curacao söögikohtade ja vaatamisväärsuste kohta. Nt. eriti meeldejäävad kohad ja maitsvaid sööke pakkuvaid Curacao söögikohad. Oleme mõlemad lihtsa toidu armastajaid(grillsöögid jms), gurmaanidele mõeldud kohti pole mõtet pakkuda. :)

Isiklikust kogemusest soovitan toimetada järgmiselt: Pärast maandumist viia kõik oma kohvrid ja muu pagas hotelli. Kuna maandumine alles õhtul, siis ei tohiks check-iniga samuti probleeme tekkida. Lennujaamast hotelli võib näiteks mõni Shuttle suhteliselt hea hinnaga viia (NB! Mõningates USA lennujaamades on shuttle´i võimalus ära kaotatud, Miami kohta ma hetkel ei oska öelda, käisin seal viimati 2008, aga ilmselt on see veel olemas). Esiteks saate teha oma check-ini ära (mõnes väiksemas majutuskohas näiteks pärast kella 19 enam check-ini teha ei saa, igal pool omad reeglid. Kui suurem hotell, siis vist seda probleemi pole). Teiseks, saate ka oma kohvrid ära panna ja vajadusel pärast pikka lennureisi kiire dušš võtta. Uskuge mind, te ei taha enam elu sees ühtegi kohvrit näha, kui olete pidanud nendega mööda linnasid ringi seiklema. Vaatasin hetkel Google Mapsist, et ühistranspordiga kulub lennujaamast sinna kaubanduskeskusesse minnes u 2 tundi! (Teist samapalju ka tagasi, kokku neli tundi). Lisaks mitmed ümberistumised. Kohvritega on see veel eriliselt raskendatud, kuna peate neid vinnama sageli treppidest üles-alla. USAs olen kokku puutunud ka sellega, et kohvritega ühistransporti ei lubata (kui kohver peaks olema suurem kui käsipagasi mõõtu ja istme alla mahutatav). Ilma kohvriteta oleks see kordades lihtsam. Kuna teil ilmselt väga palju aega pole ja ühistransport võtab päris palju aega, ning ka taksosõit läheks kalliks, siis olekski rendiauto võtmine üheks päevaks ehk üsna mõeldav samm. Kui veidi otsida, leiab ka päris hea hinnaga auto. Teiseks võib see säästa oluliselt teie aega. Tee pikkus lennujaamast ostukeskusesse on 9 miili ja vähemasti Google Mapsi järgi peaks see autoga läbides aega võtma 16 minutit üks ots. Võrrelduna siis ühistransport poolteist kuni kaks ja pool tundi ning jalgsi minnes samuti ligi kolm tundi. Vajadusel saaksite autoga kiirelt ka kusagil mujal ära käia, kasvõi õhtust South Beachi vaatamas. Sõiduoskusest niipalju, et eks ta alguses hirmutav ole. Samas, kui sa saad Tallinnas hakkama, saad sa igalpool maailmas hakkama. USAs lihtsalt kaks reeglit liikluses, et punase tulega võid parempööret teha kui autosid ei tule ning parema-käe-reegli asemel on samaliigiliste teede ristumiskohas reegel, et kes esimesena sinna jõuab, see esimesena ka läheb. Linnas liiklemiseks soovitan võtta GPS kaasa (vajadusel saab nutitelefoniga ka hakkama). Aga suurt midagi karta pole. Mina vähemasti toimetaksin niimoodi :)

Aitäh väga sisuka vastuse eest! Nüüd tundub tõesti mõistlik võtta rendikas. Kas keegi oskab öelda kus Miami Beachi läheduses võimalik parkida on? Kusagilt lugesin, et seal parkiskohta väga keeruline leida. Kas peaks auto jätma kusagile kaugemale?

Parkimiskoha leidmine võib mõnikord olla tõeline õnneasi - võid leida vaba koha ühe minutiga või siis ka tund aega sihitult seda ühte vaba kohta otsida. South Beachil võib leida vabu parkimiskohti küll, isegi Ocean Drive´il. See saarekene pole väga suur ja võib vabalt üritada mõnele kõrvaltänavale parkida, jalutuskäik rannani ehk mõned minutid. Ilmselt leiate kenasti parkimiskoha, kui nüüd mõnda üritust või tähtpäeva pole. Parkimismajades/platsidel võib hind olla mõnikord krõbedavõitu (+ jootraha iga liigutuse eest). Mõnes Miami piirkonnas on pärast kella 18 õhtul tasuta parkimine, aga seda peaks parkimisautomaatide (parking meters) pealt lugeda saama. Tavaliselt need automaadid aktsepteerivad münte (tavaliselt quarters ehk 25-sendiseid, mõnes piirkonnas ka 1-dollarilisi münte), osad ka krediitkaarti. South Beachi kohta ma ise kahjuks rohkemat ei tea, kuna liiklesin seal jala. Muuseas, shopata saab sealgi ja mõned firmapoed võivad väga madalate hindadega meeldivalt üllatada ;) http://www.bestparking.com/miami-beach-parking/ Leidsin netist sellise lingi ka, ehk on kasu. Loodetavasti liialt ära ei ehmatanud teid, tõenäoliselt läheb kõik ladusalt. Lihtalt ringiseiklemise puhul tuleb arvestada, et ootamatuid kulutusi võib esineda kõikjal. Miamis on siin-seal ka teemaksud, sellega tuleb samuti arvestada.

Curacao teema kohta ole hea loe siit : http://trip.ee/content/curacaole.html

Aga teie shoppamise plaanist üldiselt, siis teil jääb väga vähe aega ma kardan. Kui lennujaama jõuate, siis peate ju läbima ka passikontrolli ja seal on meeletud järjekorrad, 1 h usun et läheb kindlasti..lisaks rendiauto kätte saamisel, hotellis paberite ajamine... liiklus ise juba 21.30 pannakse juba ju mall kinni ? Miamis on tegelt mitu keskust, ole hea vaata kodulehti neil ja tee list mis poode üldse soovid külastada, võimalik et hotellile lähemal on veel variante. Hinnatase usun, et kõigis sama. Curacaol on palju nn Poola riiete poode, hinnad pole väga kallid aga ka kvaliteet jama ma kardan.

Ahjaa, mina soovitaks teil kindlasti takso võtta, sest rendiauto ma kardan võib kallimaks minna ja taksoga on ajakulu väiksem kokkuvõttes. Me ise olime lennujaama lähedal hotellis : http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g34438-d223969-Reviews-Courtyard_by_Marriott_Miami_Airport-Miami_Florida.html Ja seal oli näiteks parkimine 20 dollarit öö... lisaks ju maksate kütuse eest. Aga kui rendiauto kasuks otsustate, siis ma pigem sõidaks kohe mall-i ja pagasiruumis hoiaks kohvreid, hotelli lihtsalt kirjutada, et hiline check in. :)

Igal juhul võtaks rendiauto. Huvi pärast vaatasin esimesi ettejuhtuvaid rendifirmasid ning hinnad on kuskil alates 40$+kütus. Enamvähem üksainus otseliikuv kiirtee lennujaamas viibki Dolphin mall-i, seega isegi kui GPSi pole, saab vabalt ilma hakkama ning kütusele väga palju ei kulu. Autot rentides pead ainult arvestama kui palju teid on ja kui palju teil pagasit on, et vajadusel võtta siis pigem suurem auto kui väiksem. Hinnavahed on väikesed. MIA lennujaama järjekordadest niipalju, et endal sai see eelmisel sügisel 2x läbitud õhtusel ajal ning mõlemal korral läks immigratsioonis, pagasit oodates ja tollis kokku ca 45 minutit, aga võibolla lihtsalt vedas. Kuigi olin ka enne hirmutavaid jutte MIAst lugenud, siis tegelik olukord ei olnudki nii hull.

Parkimisest on siin enne räägitud juba ja eks sõltub ka hooajast, me käisime Novembris ning siis oli veel täiesti rahulik ja kohti oli piisavalt igal pool, võibolla kevadel on rohkem rahvast ja kohti vähem... Aga Ocean drive-ist pisut kaugemal peaks ikka mõne koha leidma. Kui endal oleks 1 õhtu Miamis ees, siis ise jätaks poe vahele ja läheks otse South Beachile, istuks Ocean drive-is mõnda baari ja naudiks niisama troopilist kliimat, aga eks igaühele oma :)

Curacaost vist jah räägitakse teises teemas. Lisan siia niipalju ära, et ise istusime õhtuti kõige rohkem Hemingway rannabaaris (sõltumata nimest ei ole sel baaril kuulsa kirjanikuga mitte midagi ühist), aga seda seetõttu, et see oli meie hotellile kõige lähemal. Üldjuhul tundusid kõik rannabaarid suhteliselt sarnase valikuga olevat, aga eks nende kontseptsioon ongi selline, et igale keskmisele turistile meeldiks. Osades baarides on õhtuti programm ka, osades mitte. Söögid nüüd kindlasti ei olnud sihitud gurmaanidele vaid olidki sellised lihtsad turistikad - grillitud kohalik kala, mereannid, burgerid vms. Kindlasti leiab ka korralikke restorane, aga need ei asu ilmselt rannapiirkondades, vaid Willemstadis. Üks eestist pärit naine pidavat seal sushi restorani ka pidama, aga ise seda ei külastanud.

Kuidas Miamis toidu ja alkoholi hinnad on Eestiga võrreldes? Kas Miami Beachil on korralike toidupoode`? Kas South Beachil on kaubamajas tunduvalt kallim siis ostelda kui nt. Dolphin Mallis. Või oskate soovitada ka seal kandis kaubamaju kus head hinnad.

South Beachi juures shoppasime tänavatel asuvates poodises (ranna poolt loetuna teine tänav ja poed hakkasid kas 10ndast või 11st ja allapoole. Hinnad olid head meie mõistes. Poode on muidugi seal igapool palju. Kui tahad heade hindadega kaubamaja siis soovitan Miamist välja sõita suurimasse outlet kaubamajja.

Restoranid South Beachil on seinast-seina hinnaga, kuigi valdavalt jäävad meie mõistes keskmiste resto hindade juurde. Käi läbi ja uuri hindasid enne kui maha istud, neil menüüd väljas.

Väiksemaid toidupoole oli seal päris palju.

Toidupoode on Collins ja Washington Avenuel. Vastavalt siis teine ja kolmas paralleel Ocean Driveilt. Samuti on Lincoln Roadil CVS Pharmacy, millest saad ka esmaseid toiduaineid osta. Mõnetunnilise poodlemise jätaksin mina kindlasti vahele, kui sa just millegi väga kindla asja peal väljas ei ole. Olen ise käinud Sawgrass Mallis, mis South Beachilt ca 60-70 miili. Kasutasin rendiautot, sest kui päev läbi poodelda, siis on väga hea vahepeal kuhugi oma ostud viia. SoBest sõidavad ka bussid sinna, hind 20 USD nägu. Tulin just äsja Miamist ja lennujaamas viimase aastaga suured muudatused toimunud. Nimelt on võimalik passikontroll ise automaadis ära. Ülimalt mugav ja kiire. Möödunudaastase 1,5 tunnilise ootamise asemel saime nüüd riiki ca 15 minutiga. Toidukohti on jah seinast seina. Kallimad piirkonnad Ocean Drive ja Lincoln Road, kuid hinnad suht head. Valdavalt numbrid samad, mis meil kuid ainult dollarites, mis teeb hinnad siiski meie omadest odavamates. Muidugi sõltub ka see kohast. Odavamaid söögikohti igas maitses leiad Collinsilt ja Washingtonilt.