trip-krainetrip-ukraine-dark
Mida kaasa võtta seljakotireisile

Tere,

Meil mineks seljakotireisile Mehhikosse Cancuni ja seal ringi seigelda, mis oleks tarvilikud asjad mida kaasa võtta. Palju peaks võtma kaasa riideid,äkki on võimalik osta kohapealt riideid (ma mõtlen kleidikesi, särgikesi),millega sealses kliimas hea olla ja mis oleks hea odav ning pole kahju ära visata kui mustaks lähevad. Või tasuks kogu vajaminev garderoob kaasas vedada. Reisi pikkus on 2 nädalat. Ette tänades.

siin foorumis lugesin , et kohalike suhtumine ( ja ka endal on mugavam)on sõbralikum kui ei ole riides a la gringo : nokats , vest , tossud .... Soovitav kanda riideid , mis kannavad ka kohalikud ja siit lähtudes : kus sa Eestis neid riideid hankid , ikka kohapeal ostad .Ära sellest probleemi tee. Kuna on muidu minek ?

Alustuseks link http://www.virtualtourist.com/travel/North_America/Mexico/Estado_de_Quintana_Roo/Cancun-959663/Packing_Lists-Cancun-BR-1.html Kui see on su esimene reis, siis võtad kindlasti liiga palju asju kaasa. Garderoob kaheks nädalaks Yucatanile on sandaletid, paar T-särki, pika varrukaga särk, lühikesed püksid, pikemad püksid ja ujumisriided. Veel võta kaasa ujumisprillid, päikesekaitse ja USD. Kui kavatsed liinibussidega sõita, võta kapuutsiga fliis või fliistekk. Ongi vist kõik seljakotirändurile. Nagunii oled gringo, sulle üllatuseks on kogu poolsaar täis seljakotiga gringosid Euroopast ja Ameerikast.

Meil on minek 01 märts lendame siit mexico citysse ja sealt edasi cancuni ja tänud vastanudtele

Kui saladus ei ole, siis mitmekesi plaan minna? Nimelt 2 neiut (25.a ja 33.a) on 3.märtsil sama reisi ettevõtmas (reisi kestvus 3.märts-19.märts) ning oleksime huvitatud reisikaaslastest, kellega koos kohapeal ringi sõita. Kas Mexico Cityst plaan siselennuga Cancuni sõita? Kui jah, siis mis lennufirmat kasutate? Me ise lendame Helsingi-Barcelona-Mexico City ja esialgu plaan paar päeva Mexico Citys olla ning sealt siis vaataks edasi...tahax kindlasti Tulumi ja Cancuni jõuda. Kui oleks huvi, siis võib siin märku anda :-)

mina soovitaksin külastada perearsti või küsida apteegist medikamente, mis aitaks kõhutõvede vastu. Meie neljasest reisiseltskonnast oli ainult üks, kelle organism oli niivõrd tugev, et miski külge ei hakanud.

... võtke niivähe asju kui võimalik, endal lihtsam. Cancunist väljaminnes müüakse kohalikke käsitööd (tikanditega pluusid, kleidid jne), mis on väga-väga ilusad- sa tahad kohe kõike endale osta. Bussiga (ADO nimeline- turistidele mõeldud) sõites tuleks tõesti võtta fliis või midagi sooja, sest need sõidavad konditsioneer põhjas. Tegime 4-kesi ringi peale Yucatani poolsaarele ja kellegil mingeid kõhuädasid ei olnud, kuigi külastasime suvalisi toidukohti. Infoks- Mehhikos müüakse kõiki ravimeid apteegis ilma retseptita ja väga odavalt. Soovitan kindlasti külastada San Cristobali, alles seal näete tõelist Mehhikot!

To reisikaaslane: Oleme ise alates 13. märts Mehhikos, jõuame 13. märtsi õhtul Mexico Citysse ja heameelega looks kontakte :)

Mida vähem asju, seda parem. Saad koha peal poodides kolada. Mina viskasin enne tagasi tulekut pea pooled kaasa võetud riided minema. Et uued asjad kotti mahuks. Ja bussiga sõiduks soovitan panna midagi soojemat selga (a la pikad püksid ja sviiter vms). Endal õnnestus kerge külmetus sealt bussist hankida.

Mis plaanid Teil täpselt seal olles on? Ise jõuame 4.märtsil Mexico Citysse ning 5.märtsil sealt siselennuga Cancuni. Cancunis ei ole plaan pikalt peatuda (max 1-2 ööd). Esialgu plaan rentida auto ja ringi sõita (Tulum, Playa del Carmen) Kaua Teie reis kestab? Kui meie reisitrajektoorid kattuvad ja oleks huvi kohapeal olles jõud ühendad, siis võib meili teel ühendust võtta, minu e-meil on merx001@hotmail.com

Hei, kas keegi on käinud ka Mehhikos põhja pool linnades, külades seiklemas? Kui kellegil on infot selle kohta, siis ootan.

Kas San Luis Potosi on piisavalt p6hjapoolne? Kui on, siis soovitan ära käia La Media Luna rahvuspargis ja Ciudad Vallese juures - seal on Pago-Pago kosk, praegu ehk ka juba ronitav-läbitav. Chihuahuasse ei soovitaks minna, eriti Ciudad Juarezesse - seal on armee ja narkokartellide arveteklaarimine ikka väga verine, kuigi osariigi l6unaosa nii ohtlik pole. Guanajuatos peaks praegu olema maasikahooaeg - maasikaid pakutakse igal pool. Durango kohta ei oska muud midagi öelda, kui et sealt on viimase kolme-nelja aasta jooksul tulnud palju omalaadseid bände, kes viljelevad nn. "duranguense" muusikat. Iseenesest huvitav, kui sulle trompetid ja akordionid meeldivad.

Tänud Sulle, raske südamega peab miskit ikka välja jätma, et graafikus püsida.

... siin 3. postitaja andis suht ammendava loetelu. Riiete kaasavõtmisel pead aga arvestama, et mitu päeva ühe särgiga ikka niisama pole, kui vahepeal neid läbi loputada/pesta ei saa. st vaata oma reisikava üle ja mõtle, kuna sul see võimalus on. Bussiga sõitjatele panen päris tõsiselt südamele, et kuigi õhtuses leitsakus bussi astudes võib tunduda narr fliistekk ja pusa kaenlas bussi ronida (suured kotis pannakse alla), kuid öösel läheb buss nii külmaks, et jube!

Ise viskasin ära oma vanad tossud, kui junglimatkad olid seljataga ning ühe vana saunalina. ikka pidime ühe koti juurde ostma, et asjad ära mahuks :)