Mida soovitada covid järgseks taastumiseks

Eeldusel et suurem reisimine millalgi taas võimalik - mida soovitada neile kes covidit põdenud ja põhimõtteliselt terved, kuid taastumine kulgenud vaevaliselt ja kaua (nn pikk covid)? Ise arvan et soe õhk ja meri ning pigem kuivem kliima ( st. mitte Kagu-Aasia), samuti mäestikuõhk (kopsud!) oleks parim. Seega Kanaarid üks variant, aga kindlasti mitte ainus. Karpaatides ja Kaukaasias olid kunagi vist lausa sarnasele taastumisele mõeldud sanatooriumid. Seal ka metsad jne. Aga sinna enne juunit  pole ilmselt eriti mõtet minna, nii kliima kui reisipiirangute pärast. Ja ehk ka Türgi kus nii mägesid kui merd (metsa vist samuti)  ja alates maist juba tegelikult ka soe. 

Värsked kohapealsed saadused selles mõttes ka olulised, aga Euroopas neid enne juunit vist väga veel ei ole (Hollandi ja Hispaania kasvuhoonete toodang muidugi välja arvatud).

0
0

Miks mitte Gruusia? Piirid on nüüd lahti, täismahus vaktsineeritud saavad ilma igasuguste piiranguteta sisse, teistel üks test enne + teine 3ndal päeval: https://mfa.gov.ge/MainNav/CoVID-19-sakitkhebi/sazgvris-kvetis-regulaciebi.aspx?lang=en-US. Näiteks Kutaisi külje all asuv Tskaltubo, kus terve NLi armee juhtkond eesotsas Staliniga kopse ravimas käis. Aprilli keskel oli seal möödunud aastal juba 20-25 kraadi. Kohalikus peenhotellis Prometheus öö kahele koos toitlustamisega 3x päevas aprilli keskel 63€: https://www.booking.com/hotel/ge/prometheus.et.html. Protseduurideks pole kohalik spa ka paha: https://tskaltuboresort.ge/eng. Mais peaksid ka otselennud Tallinnast algama, kui ei, siis ka Tbilisi kaudu pole keeruline sinna pääseda.

3
0

Huvitaval kombel mõtlesin ka ise ühe esimesena Lääne-Gruusiale ja sealsetele sanatooriumitele. Neist väga palju (enam) ei teata, paljud ka maha jäetud ning räämas, aga tagantjärele veidi uskumatu et nõuka ajal nii imposantseid asju üldse tehti. Eriti tüüpilisele nõuka arhitektuurile mõeldes...

Gruusia puhul samas küsimus ehk veidi teeninduse tasemes. Minu enda ainsale sealsele käigule mõeldes oli sellega nii ja naa. Üldiselt ok aga sõltuvalt kohast ikkagi pisut kõikus. Ma piirdusin samas muidugi Tbilisiga,  seega muu riigi osas väga ei tea.

Hea koht tegelikult selles mõttes ka Madeira. Ilm kevadel parajalt soe, head matkarajad ja õhk metsades mõnusalt osoonirohke ning taimestik väga lopsakas. Söök kodune ja mõistliku hinnaga.  Nüüd kunagisele toredale reisile mõtlema jäädes tekib lausa nostalgia...

0
0

Mäestikuõhku ja päikest on võimalik Gruusias ka praegu saada, suusakeskused avati 08.03. Belavial on osadeks päevadeks suhteliselt talutavad hinnad ja lendude vahed Tallinnast Tbilisesse lendamiseks.  Wizzairi esimene lend Riia-Kutaisi on lükatud 17.04 peale, mõned päevad tagasi pakkus 30.03..

0
0

Offtopic veidi, aga megaimposantne lagunev spa-loss on Lätis Kemeris, 2010ndatel plaaniti sellest teha isegi Kempinski lukshotell uuesti, aga ei tasunud ilmselt ära siiski.

http://www.atputasbazes.lv/lv/apskates_objekti/938_kempinski_kemeri_palace/

0
0

Mina nautisin Horvaatias Rovinis ka mere äärseid männi - seedrimetsi. Aastaid olen seal jalgrattaga sealses rahvuspargis ringi rallida nautinud. Kuskil juuni teisel poolel on ka meri seal üle +23  ja tuleb rohkem puhkajaid segama...

Siis saab ka juba vaarikaid jm. turult osta jne. Super koht: ajalugu, loodus, meri - kõik vajalik koos.

1
0

Täiesti nõus! Minugi jaoks Horvaatia ja täpsemalt siis Istria ning sealne rannik mandri-Euroopa lemmikpiirkond. Loodus seal tõesti võrratu ning kauniduselt minu hinnangul nr 1. Euroopas. Eriti merevaated muidugi. Lõuna-Horvaatiasse ning Plitvicesse pole kahjuks veel jõudnud. Ainult et mais vist ilmad veel veidi ebastabiilsed ning juunis juba ülerahvastus. Ise käisin kunagi aprillis lihavõtete ajal ja siis turiste veel väga palju ei olnud. Ilm oli ka kena (20-22 kraadi, aga kohalike sõnul see siiski pigem ebatavaline) kuigi vesi muidugi veel jahe. Nii et väga kena koht, isegi liialt arvestades kuivõrd populaarne parimal hooajal. Ehkki juba ka aprilli lõpul oleks tore minna, muidugi kui Horvaatia turiste sisse laseb. Mäletan et olid vist ka otselennud Tallinnast, kunagi vist lausa mitmesse linna.

1
0

Mina lähen just selle eesmärgiga lähiajal Madeirale, et taastuda pikast covidist, haigestumisest möödas aasta ja talv möödus vaevaliselt. Madeiral on eukalüptimetsad, ka männimetsa on, õhk puhas ja loodus lopsakas, imelisi matkaradu paartuhat kilomeetrit. Söögile rohkem ei kulu, kui kuluks Eestis, toit aga puhtam ja kvaliteetsem (Kohalikud köögiviljad, puuviljad, kala) ja väikse korteri saab kuuks ajaks 500-600 kätte. Lufthansaga on ka väga hea lennuühendus, vaid üks vahemaandumine Frankf ja saab kiiresti kohale ja tagasi ka (minnes laup, tagasi kolmap). Olen käinud seal 10 aasta jooksul korduvalt ja seepärast pisut kursis :)

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased