Mida teha Frankfurt Hahn -is pika vahemaandumise ajal?

Sõidan Ryanairiga Frankfurt Hahni. Edasilend alles 7 tunni pärast. Liiga pikk aeg, et lihtsalt lennujaamas passida. Need kaks lähedal asuvat linnakest ei avaldanud ka mingit muljet. Samas asub lennujaam Moseli veinipiirkonnas. Netist otsides ma infot ei leidnud, kas nt. omades ~ 5 tundi vaba aega, on võimalik lennujaamast ühistranspordiga kuhugi sõita ja huvitavalt või meeldivald aega veeta? Ja mida soovitaksite nendele, kel vahemaandumise aeg on lausa ~ 20 tundi?

Veetsin eelmisel sügisel ca 6 tundi Hahni lennujaamas ja ei leidnud ka infot mida võiks ümbruses teha (Weeze kohta soovitati Kevelaeri külastust) ise arvan, et see 5-7 tundi on selline kehvapoolne ajavahemik, nagu jõuaks aga samas ei jõua ka kuhugi. Meil olid suured kohvrid, mida ei viitsinud kaasa tassida, sadas ka muidu oleks ehk kasvõi ümbruses jalutanud, lõpuks istusime söögikohas ja sõime ning ootasime mis oli väga tüütu. Enne turvakontrolli polnud seal eriti kohti ka kus istuda. Lennujaama lehel on küll graafik kuhu sõidavad bussid, palju maksab aga osaliselt oli see saksa keeles ja sellest mina aru ei saanud.

Nii, et kui keegi oskab midagi head soovitada siis loeks hea meelega :)

0
0

Ise küsin, ise vastan. Olen nüüd leidnud, et 7 tunnise vahepeatuse ajal jõuaks ilmselt Zell'i. http://translate.google.com/translate?sl=de&tl=en&u=http%3A//www.zell-mosel.com Kui alustaks oma reisi Tallinnast, siis oleks vahepeatuse aeg ~ 20 h ja saaks minna Trier'i, ühte vanemasse Saksa linna. http://www.trier-info.de/english/index vaatasin bussiaegu, ise saaks seal olla vaid 2 h, mis on liiga vähe.

Küsimus ikkagi. Zell asub lennujaamast 19 km kaugusel, buss sõidab sinna ringiga tund aega. Palju väärtuslikku aega läheb kaduma. Kui kallis on taksoga sõita lennujaamast Zelli ja tagasi? Või kas on veel mingeid võimalusi?

Ja kas lennujaamas on pagasihoid, kusagilt jäi see silma. Kohvriga küll ei tahaks seiklema minna.

PS. Tekkis mõte, et syvel võiks lennatagi vaid FH-i, et siis koha peal ringi tiirutada. Väga ilusaid linnakesi ja külasid on. Ja loomulikult veini. :)

1
0

Tohin ma küsida, kuidas 20 tunnist ainult 2 järele jääb? Buss sõidab Hahnist Trieri täpselt tunni. Kas tegu on lennu-/bussiaegade erakordselt ebaõnnestunud kombinatsiooniga?

0
0

Ndrs, OP ei alusta oma reisi Talinnast ning vahemaandumine ei ole mitte 20, vaid 7 tundi

0
0

Ahjah, ju mul on siis täna funktsionaalse lugemisoskusega probleeme.

Aga muidu tuldagu ikka Trieri, meil on siin täitsa ilusaid ja vanu asju.

0
0

Päevatripina saab Hahnist käia tõepoolest Saksamaa vanimas linnas Trieris kus on hulgim UNESCO maailma kultuuripärandisse kuuluvaid 2000 aasta vanuseid võimsaid Rooma-aegseid ehitisi. Trieris asub põhja pool Alpe suurim Rooma-aegsete muististe kollektsioon. Linnas on hulgim toidu ja joogikohti kus saab maitsta ehedat saksa kööki ning juua kohalikku veini ja õlut. Söögikoha soovitus oleks vanalinnas asuv Kiste http://www.kiste-trier.de/

Trieri bussipiletid aga ostke kindlasti aegsasti ära www.flibco.com

Bussiga RegioLinie750 saab Moseli äärsesse kaunisse veinilinna Cochemi kus muuhulgas asub Moseli oru üks ilusamaid losse. Pileti saab bussist.

Loomulikult saab sõita ka suurde Frankfurti. BOHRi bussid väljuvad vist iga 45 minuti järel ning piletikiosk on terminali ees.

2
0

Kahjuks jah Trieri ja Cochemi ei jõua selle seitsme tunni jooksul. Need linnad on rohkem väärt kui paaritunnist läbijooksmist. (Aga sõpradega tekkis juba mõte sõitagi FH-sse ainuüksi selleks, et seda kanti lähemalt uurida ja Moseli veine nautida). Nii, et hetkel on plaanis siis Zelli külastamine. Kui palju võiks maksta taksosõit 20km marsruudil? Kuna oleme kahekesi, siis rahaline võit võrreldes bussisõiduga võib olla pea olematu, küll aga oleks ajalist võitu, sest buss sõidab tund aega seda vahemaad ja loomulikult oma graafikuga. Ka on mul äraantavat pagasit. Autot rentida ei soovi, sest plaan on ikka ka veini juua. Minek juba kolmapäeva hommikul.

0
0

Kuigi meie kasutame tuleval suvel RA Frankfurthi liini, et sõita sealt edasi hoopis Belgia kaudu Prantsusmaale, siis nüüd marsruuti kokku pannes ja piirkonda uurides olen minagi leidnud, et Hahni lähiümbrus ise oleks ideaalne sihtkoht kuhu suhteliselt kiirelt ja odavalt kohale jõuab ja ümberringi vaatamist kui palju. Seega kel veel suveks plaane pole tasub mõelda :) Vihjeks, et hetkel saab juuli lõpuks pileteid umbes 76 eur-ga mis on ligi 30 euri odavamalt, kui mina paar kuud tagasi ostsin.

0
0

Moseli jõe org on Saksamaa üks ilusaimaid regioone, samuti Eifeli mäestik ja sealne looduspark. Moseli jõe orus asuvast leiab natuke lugemist siit http://trip.ee/node/70703

Hahn on kujunenud üheks eestlaste suviseks Ryanairi lemmiksihtkohaks sest ümbruskonnas on loodust, ajalugu, kultuuri, ohtralt ratta- ja jalgsimatkaradu, suurepärased toidud, head Moseli veinipiirkonna veinid ja saksa õlled.

Paari sõidutunni kaugusele jäävad Luksemburg, Belgia Valloonia piirkond ning Prantsusmaa Lorraine regioon.

Transpordiühendused eelpool mainitud Saksa linnade, Luksemburgi ja Lorraine`ga on head.

Piirkonna populaarsust eestlaste seas näitab see, et eelmisel aastal olid kõik lennud praktiliselt välja müüdud kuid see omakorda kergitas piletihinda keskmisest RA liinihinnast kõrgemaks.

0
0

Johhaidii, sina tundud sealse eluga kursis olevat. Kui palju ikkagi taksosõit maksab. Loodetavasti mitte nii kallis, mida ma täna päeval nägin saku suurhalli juures, et alustustasu 4.60 ja km 3.50. Siis ilmselt sõidaks sinna Zõlli bussiga. OT: ise sõidan edasi Montpellier 'i. Olin seal eelmisel suvel, kui tütar sinna ülikooli läks. Tegemist on äärmiselt toreda linnaga, kus on väga hea ühistransport regioonis, nii et sisuliselt 1.50€ pilet on trammi lõpp-peatusest kogu piirkond läbi rännata. Nii, et kui keegi mõtleb, kuhu Ryanairiga reisida, siis soovitan. Tagasi tulek on küll labi Nice AirBalticuga, sest tahtsime seal aega veeta ja siis ühe soojaga koju.

0
0

Ma ei ole kahjuks Saksamaal taksoga sõitnud, ning seetõttu ei oska öelda. Võib-olla aitab see tabel sul hindadest ettekujutust saada: http://www.numbeo.com/taxi-fare/country_result.jsp?country=Germany

0
0

Me viibisime eelmisel aastal Hahn-is umbes 15 tundi ja ei soovita kellegile. Aga samas ei tundu 7 tundi selle kõrval enam väga pikk aeg ja kui reisida suvel, siis saab õues päikese käes murul peesitada, raamatut/ajakirja lugeda, vahepeal lennujaama eest pitsakohast süüa/juua võtta (sees kohad kallid) jne. Sees olemisega oli kahjuks nii, et istekohti oli lennujaama peale max 20 ja päevasel ajal olid enamus hõivatud, s.t kui isegi said koha, siis ei saanud mitmekesi kuhugi minna, üks pidi alati kohta kinni hoidma jääma. Sõitma ma ise kuhugi ei hakkaks, kui selle 7 tunni sees on ka turvakontroll jne.

0
0

Olen Hahnist lennanud u. viisteist korda ja turvakontrollile pole kunagi kulunud üle 15 minuti. Seda nii hommikuse kui ka õhtuse tipptunni ajal. Istekohti on tõepoolest vähe, nagu RA lennujaamades ikka. Samas võib ju endale kohvi osta ja mõnes kohvikus istuda. Söögikohauudistest niipalju, et möödunud talvel avati terminalihoones McDonalds. Kui aega palju käes võib Lidlisse jalutada. See on umbes paari kilomeetri kaugusel. Eeloleval laupäeval sõidan Hahni ning kui meeles siis vaatan seda pakihoiu asja.

0
0

Nii. Frankfurt-Hahnis siis maandutud ja 7 tunni pärast edasi lennatud. Lennujaam asub tõepoolest keset ei midagi. Aga... Autorendifirmade lettide juurest kui lennujaamast väljuda, on parkimisautomaadid ja pagasihoidla. Meie valisimi kõige suurema hoiuruumi, sinna mahtus 2 käsipagasi kohvrit ja käsipagasina kaasas olnud reisikott. Maksis see 4 eurot. Kasutaks pagasihoidlat isegi siis, kui kavatseks kõik need 7 tundi lennujaamas passida, endal oleks mugavam ja see raha pole nii suur. Ilmselt väiksemad kapid on ka odavamad. Oli neid kokku 3-s suuruses. Kui lennujaamast väljuda, siis liikudes paremale ja möödudes esimesest paremale jäävast autoparklast on bussipeatused. Tuli väikebuss, bussijuht oli hästi sõbralik, küsis kust oleme ja soovitas meil osta tavapileti asemel nn tuuripilet. Seda saavad siis osta need, kes samal päeval tagasi tulevad. Kui muidu oli üksikpilet ligi 8 eurot, siis 2 tuuripiletit maksis meile 21.20. Sõit lennujaamast oli huvitav. Esmalt natuke suurema teeni jõudes möödusime me ka Hahni prügitöötlemisfirmast, aga tee oli sama hull kui kõige kehvem Tallinna tänav sellel kevadel. Õnneks oli sellist teed mõned kilomeetrid (tagasi tuli buss küll veidi teist kaudu). Siis keerutas ümberkaudsete külakeste vahel, peale meie tuli bussi veel üks inimene, Lauskmaast said äkki kuplid ja siis juba mäed. Viinamarju kasvatati 45 kraadistel nõlvadel. Igatahes, Zelli me jõudsime. Tegemist on kena Saksa linnakesega, mis asub kahel pool Moseli jõe kaldal. Üle jõe viib jalakäijate sild. Meie üle silla küll ei läinud, vaid piirdusime linna vanema osaga. Kogu linnakese elu toimub veini ümber. Palju on veinipoode ja veinitubasid. Kuna hetkel ei olnud hooaeg veel avatud, siis osa kauplusi ja söögikohti olid lihtsalt kinni, kauplustel küll kaup tänaval väljas, aga samas ka silt, et avame nt. 16.00. Sama oli ka söögikohtadega. Siiski, süüa me saime ja veini juua ka. Linn on hästi puhas ja korras. Näha on, kuhu suvel suured lillekompositsioonid ja väravad tulevad. Kuu aja pärast on linnake ilmselt väga kena ja lilli täis. Kuigi lilli oli ka praegu juba. Ühesõnaga, kel on pikalt päeval Frankfurt-Hahni lennujaamas passimist, siis neile soovitan küll pagas ära panna ja sõita Zelli.

Veel üks soovitus. Võtke kaasa sularaha. Meie oleme harjunud, et igal pool saab maksta kaardiga, aga ei lennujaama söögikohas ega ka Zelli kohvikus me kaardiga maksta ei saanud. Veinipoes kus lihtsalt veini joomask käisime, seal maksime ka sularahas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased