Mida teha Kuala Lumpur´is?

Mul on kahe lennu vahe 18 h ja nüüd tarvis see aeg siis Kuala Lumpuris ära sisustada (lennuk peaks jõudma sinna ca 5 ajal hommikul ja lahkub südaööl). Kas keegi oskab soovitada kuhu kindlasti minna ja kui palju selline päeva veetmine seal maksma võiks minna?

Kui lendad KLIA-st, siis tasub linna minna rongiga (30min), kui odavlennufirma terminalist siis on juba kahekesi sõites odavam võtta takso (45 min). Kui taksoga sõita, siis tasuk teel linna taksojuhiga kokkuleppida sõit läbi Malaisia uue pealinna Putrajaya, mis jääb lennujaama tee kõrvale. Uue pealinna, kus asuvad kõik ministeeriumid, peaministri kontor, parlament jne ehitamist alustati 10 aastat tagasi. Mastaabid on võimsad. Ja kõige kummalisel on see, et seal ei ole sisuliselt ühtegi inimest ja suured pulvarid on autodest tühjad. Ise maksin taksosõidu eest marssuudil lennujaam kesklinn läbi Putrajaya 250 MYR-i. Hommikul tasuks kohe ära käia Petronase torni 41. korrusel asuval sillal. Tasuta pileteid hakatakse jagama kell 0900. Ise olin sabas kell 0830 ja sain pileti kella 1300ks. Sild on avatud kuni 1630. Et tornis käimine päeva väga ära ei hakiks, siis tasuks vara sappa minna. Kindlasti soovitan käia orhideede aias (pilet 1 MYR) ja vastas asuvas linnupargis (35 MYR). KL ei ole just eriti jalakäialembeline linn, seega on kõige praktilisem ringi liikuda taksoga, mis on väga mõistliku hinnaga. Takso sõidu juurde käib ka sõidule eelnev tingimine. Teine variant on võtta turistidele mõeldud hop on hop off buss, millega saab kenasti linnast aimu ja ligi kõikidele huvi pakkuvatele kohtadele. Söömiseks on mõnusad kohalikud kohad Little India ja hiinalinn. Toitu tehakse tänaval on maitsev ja odav. Omaette vaatamisväärsused on metsikult suured kaubakeskused, mis on tänuväärsed kohad enda jahutamiseks, sest juba hommikul kell 9 on õues 30 kraadi sooja.

Kindlasti käi petronase tornides, aga seda sa vist mõistad ise ka teha :D Kõrgema vaate nimel võib ka teletorni minna, kuna tornides pääseb ainult kuni kaht torni ühendava sillani, mis asub 55.ndal korrusel. Tornidest käi hommikul läbi, sest siis saad kellaajalise pileti, tõenäoliselt lõunaks vms. Sinu huvides ma väga loodan, et ilm on päikesepaisteline :) Kui aga sajab vihma, siis leiad tegevust ka tornide aluses kompleksis. Kalliduse suhtes on Kuala Lumpur kahtlemata üks maailma odavamaid linnu, kui arvestada hinna ja kvaliteedi suhet. Bigmac eine oli eelmine aasta mingid 25 eesti raha. Baaris joogid-kokteilid sama või isegi odavamad kui eestis, seda isegi enamjaolt kesklinnas. Liikumise linnas teeb lihtsaks monorail, oli odavam kui ühistransport eestis. Lennujaamast saad bussiga otse linna või bussijaama, bussijaamast läheb juba monorail. Kui midagi täpsemat tahad veel teada, siis küsi julgesti.

Kuna vahemaad pole eriti suured kesklinna piires, siis mina soovitan küll raudselt monoraili mitte taksot, sest säästad raha ja närve ja kui sul mingisugunegi map on olemas pole õiget teed leida mingi probleem.

2007.a KLis viibides avastasin üllatusega, et Petronase tornid olid lahti hulga kauem, kui 16.30ni. Oli võimalus ka öist linna ülevalt kaeda.

Suured tänud lahketele kirjutajatele!!

Kuala Lumpuris

Tere, mul on selline küsimus, kui meil on aega olla Kuala Lumpuris 3 päeva, mida saab selle ajaga seal teha/näha. Kas olla terve aeg kesklinnas või jõuab ära käia ka lähedatel saartel (kuhu soovitate mina)? Mismoodi oleks kõige mõtekam/turvalisem ja/või kiirem viis lennujaamast linna?

Kuhu soovitate minna ja mida teha..

Tänud vastanutele :) Merily

Odavlennufirmade terminaalist oli näiteks kõige odavam viis Kesklinna saada bussiga. Kohe kui olid oma templid passi saanud, oli hunnik putkasid kes kohe sulle tahtsid bussipiletit müüa. Kui õieti mäletan, siis bussipileti eest küsiti 8 või 9MYRi aastal 2010. Buss sõitis umbes 45min ning lõpppeatus oli KL Sentral rongijaam (sealt väga mugav juba skytraini või metroo peale istuda).

Iseseisvusväljak ja selle ümbrus ei tasuks jätta käimata, keskturg asub sealsamas üle jõe Hiinalinnas, kohe lähedal ka Petaling Street (suur ööturg umbes kell 18-22). Petronas Toweri külastus on jämedalt 10 min. videot ja 10 min. vaadet, kehva ilma või pimeduse puhul võite ka pettuda, samas võib see olla endiselt tasuta. Teletorn on linna ülevalt vaatamiseks tunduvalt etem, kuid pilet ülesse torni võib maksta 40-50 RM kandis, kirjanduses läbijooksvat tuleshowd võidakse teha ainult rahvuspühadel ainult. Linna servas asuvad Batu koopad väärivad vaatamist, pealegi põhilisse, peakoopasse saab tasuta, sinna sai ka rongiga või bussiga Hiinalinnast keskturu lähedalt mingi panga eest.

Petrona towersis mingid ehitustööd ja avavad millalgi Detsembris (täpset kuupäeva ei olnud). Aga muidu 3 päevaga jõuab vabalt KL'is ringi vaadata. Kui õnnestub siis ehk saate mingi päevatripi võtta Cameron Highlands'ile...Muudesse kohtadesse külastamiseks läheks juba rohkem päevi vaja.

Soovisin täna, 31.12.2011 minna Petronase kaksiktornide sillale, hommikul kell 9 kohale jõudes selgus, et samaks päevaks enam pileteid ei ole. Tornide külastamine on nüüd tasuline : 50RM täiskasvanu. Kui küsisin,kas saab pileteid homseks, siis soovitati kohale tulla enne kl seitset hommikul, piletimüük algab kell 08.30 ja tornide külastamine kell 09.00. Samas oleks võimalik olnud kohapeal ennast eelregistreerida teisipäevaks. Nägin vilksamisi ka e - registreerimise reklaami. Citytouri hip-hop pileti hind oli 38 RM, www.myhoponhopoff.com , buss rohkem seisis, kui sõitis ja giidi ingliskeelne jutt tuli bussi laes olevast valjuhääldajast ning tihti oli võimatu midagi aru saada kaasreisijate valju jutu tõttu. Linnupargi külastuse hind oli täna 48 RM ja liblikate aia külastuse eest küsiti 20 RM. Orideede aed 1 RM laupäeval, pühapäeval ja riiklikel pühadel, muidu tasuta ( täna ka tasuta, ehkki oli laupäev).