Mida teha lastega Stokholmis?

Kas keegi teab, kus täpsemalt asub Gröna Lund lõbustuspark, mis bussiga sinna saab Värtahamnen terminalist ja kas 23 juunil on ikka avatud. Mida veel võiks külastada, et lastele (3 last 5.a., 5.a. ja 6.a.) oleks ka huvitav? Vastajatele tänud ette!

Jah, se sait on juba leitud, kuid ma ei oska rootsi keelt, et vˇähemalt aru saada, mis need rohelised lipud tähendavad.

Nendel päevadel peaks olema vähem rahvast. Ja körval kohe PDF failina kella ajad ja päevad millal avatud. 23 juuni näiteks 12-23.

Gröna Lund asub Stockholmis saarel nimega Djurgården ja seal on palju teisigi toredaid vaatamisväärsusi. Näiteks lõbustuspargi kõrval on kohe Aquaria akvaariumid, mis on küll üsna väike koht, aga meie perele meeldis. Saab vaadata muuhulgas haisid (ja ka haide söötmist, kui õigel ajal seal olema satute) ja näha öö ja päeva vaheldumist vihmametsas. Siis sealsamas on Skanseni vabaõhumuuseum, kus on ka väike loomaaed. Lastele on veel selline koht nagu Junibacken, kus saab kohtuda Astrid Lingreni raamatute kangelastega (seal me ei ole käinud). Siis veel Vasa muuseum uppunud sõjalaevast, mis rohkem issidele huvi pakub. Kõik need kohad jäävad riburadapidi tee peale, kui kaardil saare vasakut serva vaadata.

http://maps.google.ee/maps?hl=et&q=stockholm+djurgarden&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Djurg%C3%A5rden,+Sverige&gl=ee&ei=Wr8GTNqlC-qT4ga19rjWDA&sa=X&oi=geocode_result&ct=image&resnum=1&ved=0CAsQ8gEwAA

Meie käisime veel teletornis Kaknästornet ja tehnikamuuseumis Tekniska museet (Ahhaa-keskuse laadne koht, kus on ka 4D kino). Need mõlemad jäävad kohe sellest saarest ülespoole (põhjapoole).

Mida teha Stockholmis?

Kuhu võiks minna ja mida teha 25.12 Stokholmis? Jõuluturud on juba selleks ajaks suletud ja linn on vist ka tühi.. Endale tuli pähe vaid Ice bar, kuigi pole kindel, kas on see avatud. Kuna kaasas on 7-ne laps, siis shoppama ka viitsi, võiks midagi, mis oleks ka lapsele huvitav. Kas keegi teab, kus neil jõulukuusk on? Käisin ka eelmisel aastal, aga ei ole leidnud :(

Aasatas on ainuke päev kui KÖIK on suletud ja see on 25.12... Ega muud kui nt vanalinnas jalutada. Stockholmi jöulukuusk on alati yhes ja samas kohas vanalinnas (Gamla Stan), Skeppsbron http://www.flickr.com/photos/ajody/4112569687/ Körval oleval väiksel kaardil asukoht täpselt näha.

Hei stockholmlane! Ka mina tulen sel aastal lastega jõulukruiisile Stockholmi, 10.detsember on see päev, mille veedame kohapeal. Äki on sel päevel midagi eriti põnevat, millest osa saada? Aega ikka hästi vähe, nii 5 tundi, peale linnaekskursiooni.Tänud!!!

Tere Ma küsiks ka juba teema algatajale lisaks, et kuidas Värtahamnen' sadamast Djurgården'sse Veeparki saaks ühistranspordiga. Juttu oli 44 nr bussist, aga kus kohast see sõidab ei leidnud netist.

Karlaplan on see koht, kust 44 buss Djurgårdenile. Karlaplanile aga peatusejagu metrooga Gärdetist v ka bussiga nr 1 - vahet pole.

Sadamast saab ka bussiga nr 76 Djurgårdeni sillani (Djurgårdsbron) ja sealt jalgsi yle silla minnes pole Aquarisse (v ka Vasasse, Skansenile, Junibackenisse) pikk maa. See buss söidab E-L, P aga ei ole aga graafikus ja siis minek kindalt Karlaplani kaudu ja bussiga nr 44.

Aitähh stockholmlane. Siiski leidsin ise ka selle 76 bussi variandi hiljem, 10 peatust sadamast kuni Djurgårdsbron' ja sealt võib ka nr 7 trammiga 2 peatust - Gröna Lundini.

kas Djurgården's Veepark ka? Päris tore teada, siiani polnud aimugi. Kas täpsem nimi ka olemas, saaks inernetis uurida täpsemalt:)'

Mõni nimetab seda Aquariat http://www.stockholm-rootsi.com/sights/aquaria.htm veepargiks, aga tegelikult tegemist siiski veemuuseumiga. Kui nt Helsingis on SeaLife, siis Stockholmis on vastav Aquaria. Samas on see vana, väsinud ja vilets tgelikult..

Ma ise arvasin ka, et tegemist selle vee muuseumiga, kuna olen seal mitmeid kordi käinud, ning veeparki pole silma jäänud, samas ei tahtnud väidet ümber ka lükkama hakata, kuna viimasest korrast oma 6 aastat möödas, ning mine tea, mis köik vahepeal ehitatud on:))