Mida teha Münchenis 2 päeva?

Äkki oskab keegi midagi huvitavat soovitada / nõu anda.

Pean sisustama 10.-11.03 Münchenis.

  1. Milline transpordipileti variant oleks mõistlik valida? Ilmselt tahaksin sõita metrooga (vast kõige lihtsam) mingitesse konkreetsetesse kohtadesse.

  2. Ka ööbimiskoht on valimata (sooviks midagi soodsat, puhast ja kesklinnas)

  3. Kus on kõige paremad shopping centerid? Ei mõtle luksusbutiike, vaid pigem outlette.

4.Suvel sai külastatud BMW Welt-i, Englischer Gartenit ja niisama vanalinnas ringi jalutatud. Mida veel vaadata võiks? (ei oskagi öelda, mis täpselt huvitab, vahest midagi moe-, disaini või kunstiteemaline asi)

  1. Tahaks midagi head/erilist (ei pea fancy olema) süüa, võib ka laheda atmosfääri vms nüansiga koht olla.. Põhiasju nagu weisswruste, wiener schnizeleid, sacher torte jne. olen muidugi proovinud.

Aitäh!!

Hofbräuhausis oled käinud? http://www.hofbraeuhaus.de/ Seal võikski kaks päeva veeta, ja ei mingeid outlette ;)

Deutches Museumis võid veeta terve päeva, väga hariv ja huvitav. Vt http://www.deutsches-museum.de/en

Jep - õlu Hofbräu's ja saksa muuseum oleks ka minu soovitused. Samas on see vanalinn Marien platzi ümber ka kena vaadata:)

Minu soovitus oleks võtta ette väike väljasõit rongiga suunaga Füssen. No ja sealt Schwangausse 10 minutit bussiga ja seal asub kogu maailma üks maalilisemaid kohti ehk Neuschwansteini loss ja selle ümbrus. Väga sobiv daytripiks. Oleks 12.03 ka valikus, siis oleks võimalik külastada saksa Bundesliga üht huvitaivamat mängu ehk Lõuna-Põhi duelli Bayern-Hamburg Allianz Arenal, mis on maailma üks kaasaegsemaid staadione.

ühinen RaiAramis'e soovirusega Käi ära Neuschwainstein'is. Mina olen "see loll, kes öösel sõidab" ja need lossid, nii Hohenschwangau, kui Neuschwainstein, on vaatamist väärt nii öösel (kui nad on välja valgustatud), kui ka päeval, kui sinna sisse saab.

Kui plaan on losse külastada, siis soovitan soojalt piletid ette bronnida! Käisin suvel autoga seal ja ootasin 1,5 tundi piletijärjekorras ja peale seda veel 4 tundi, et minu sissepääsu aeg saabuks.

Aitäh vastajatele!

Õlletehase külastus kõlab tõesti huvitavalt! :) Uurin seda varianti!

Ega keegi hosteli ei oska soovitada? Ning metroo-pileti värki?

Jalka ei paku kohe üldse huvi.

See Neuschwanstein kõlab natuke suure ettevõtmisena, sinna on üle 100 km ja kindlasti paksult turiste täis...

Lisaks veel selline küs, et mida te Saksamaalt sellist ostnud olete, mida meil pole, aga oleks proovimist/kojutoomist väärt? Ükskõik kas söögiasjad või riided vms..

Väike täpsustus. Hofbräuhaus ei ole mitte õlletehas vaid õllekas või siis peenemalt bierstube kuid hästi pirrrrakas. Kuigi seal pruulitakse ka õlut.

Paar ideed:

  • vihmase ilma korral Deutsches Museum (üks maailma suurimaid loodusteadusmuuseume), kunstihuvilistele Vana või Uus Pinakoteek;
  • Baieri Riigiooper (kuigi kahtlane, et märtsiks enam pileteid saab...)
  • Bavaria filmistuudiod ehk Saksa Hollywood: http://www.bavaria-filmtour.de/index.php?id=2442
  • õhtuveetmiseks vanas kartulikrõpsuvabrikus asuv kultuurikeskus Kultfabrik: http://www.kultfabrik.de/. Ringisõitmiseks on kõige mugavam võtta ühistranspordi päevapilet (Tageskarte 1 Tag), hind 5.40€/päev. Linnalähedaste atraktsioonide osas on kindlasti soovitamist väärt laevasõit järvedel, pealegi pääseb sinna üsna hõlpsasti linnalähirongiga. Kahjuks algab laevaliiklus aga alles aprillis.

Need lossid on ühe rongisõidu ja siis väikese bussisõidu kaugusel ja turistide hulk on kindlasti sõltuvalt päevast. Aga see hingematvalt kaunis loodus - mäed ja järved pluss ehitised ise - "Maag-(wait for it)-line!!!" Ja jalgpalli huvi puudmise üle ei pea kurtma - seda ei toimu nii või teisiti neil päevadel, kui sina seal oled.

Saksamaalt ostnud - no kuna riided ja jalanõud on väga odavad, siis natuke ikka on tuuritatud CA-s ja Teichmannis - alati leiab midagi jube soodsat sealt ja ei saa ostmata ära minna. Ja söök-jook kategoorias kohapeal proovitavale toidule lisaks olen mina alati ostnud kohalike mägede schnapse. Ürdiliköörid savipudelis - väga head külmas talves haiguste eemalepeletamiseks.

Kui huvitud II maailmasõjaga seotud ajaloost, siis üsna Müncheni külje all asub Dachau koonduslaagri muuseum. Dokumentide, fotode jm tutvumine võtab kindlasti paar tundi aega. Dachau ise on ka selline päris armas Saksa väikelinn. Kui kõht tühjaks läheb, siis otse rongi- ja bussijaama kõrval on hotell, kus on põlvpükstes ettekandjad ja suured portsud traditsioonilisi Baieri roogi.

kohale saad Hauptbahnhofist S2 peale istudes. Dachaus pead natuke maad bussiga sõitma (numbrit ei mäleta peast, aga see on peatuses olemas). Kui võtad München XXL pileti, siis see kehtib lisaks linnatranspordile ka S-rongides ja piirkonna sisse jäävate eeslinnade ühissõidukites.

Kui võtad kogu võrgu pileti, mis maksab 10.50, siis sellega saab ümberistumistega sõita enam-vähem Bad Tölzini välja, seega saad tutvuda väikelinnadega Müncheni ümbruses. Nagu eelpool mainiti, on linnalähedased järved kindlasti nägemist väärt, kui oled loodushuviline.

Ibis München City, A&O München Hackerbrücke Hotel http://www.aohostels.com/en/

Easy Palace Station http://www.easypalace.de/