Mida vaadata Kuldsete Liivade ümbruses? Autorent?

Plaan minna 7 päevaks (lennuaegu arvestades reaalselt ikkagi 6-ks) Kuldsetele Liivadele puhkama ning tekkis küsimus, mida peale päikese käes peesitamise ja promenaadil jalutamise ette võtta.

Üks mõte on kindlasti käia Varnas, kuid ehk on lähiümbruses veel mingeid huvitavaid kohti, kuhu näiteks rendiautoga minna?

Mida soovitate Varnas teha ja vaadata ja kas üks päev seal ringi käimiseks oleks piisav või peaks rohkem arvestama? Kuidas on lood poodlemisega - on seal häid suuri kaubanduskeskusi vms?

Kas reisibüroode (meie puhul on selleks GoAdventure) pakutavad ekskursioonid on mõistlikud või on mõttekam/odavam neid kohti omal käel avastada?

Varans võite käia ise liinibussiga. See mitte kaugel ~15-20 km.

0
0
0
0

Hiljuti sai käidud Kuldsetel Liivadel ning selle lähiümbrust uudistatud. Konkreetselt kuurort Kuldsed Liivad pole eriti suur, jõuab kõik päeva-kahega üle vaadata, mõnus kuurortlinna melu. Varna keskusesse on sealt umbes 20 km või vähemgi. Tavaline suur liinibuss nr.409 käib iga 15 minuti tagant Kuldsete Liivade kuurortist (Varna-poolsest kuurortiotsast)kuni Varna Airport´ini ja tagasi. Tee peale jäävad peatused kesklinnas katedraali kõrval ja nende suurte kaubanduskeskuste juures. Bussipilet maksab 3 leevi (1.50 eurot) ja osta saab seda bussis konduktorilt - arveldatakse ainult kohalikus rahas. Varna vanalinn asub kesklinna bussipeatusest mere pool, seal on samuti liivarand. Varnas oleks aeg nagu 20-30 aastat tagasi seisma jäänud. Kolm suurt ja uut kaubanduskeskust asuvad kõik selle nö. lennujaama tee ääres (bulvar Vladislav Varnenchik). Grand Mall ja Varna Mall vahel on vaid surnuaed. Olevat väga head ja hea hinnaga, tuntud firmapoekesi täis, kuid ise ei osanud sealt midagi tahta. Põhiliselt seal käivadki vist turistid. Kaubakeskused: Varna Mall http://www.google.ee/search?q=varna%20mall&ie=UTF-8&hl=et Grand Mall https://grandmall-varna.com/bg/grand-list/ Varna Towers Lähiümbrusest võiks käia Balchiki Botaanikaaias, mis sõjaeelselt oli Rumeenia kuninganna residents http://bulgariatravel.org/en/object/307/Balchik ja kivimetsas Rendiautot võttes tuleb hoolikalt jälgida märke, sest pollarid on seal aktiivsed trahvi tegema või nö. kokkuleppemenetlusega piirduma.

1
0

Olin seal sept.2012. Varnasse viib Varna Malli juurde tasuta buss alates kl 8.00st iga 2 tunni tagant, viimane väljumine 18.00 ja tagasi vastavalt kl 9-19. Flaiereid aegade ja peatuste kohta jagati juba lennujaamas. Buss väljus ühe hotelli juurest, mille nime ma kahjuks enam ei mäleta, kuid usun, et seda teavad kohalikud juhatada. Oli kuskil Admiral-Akatsia-Gladiola hotellide piirkonnas umbes 150 meetrit maa poole. GoAdventure reisiesindajana tuli kohale üks venekeelne kohalik, kes müüs samu reise mis tänavalgi, kuid kallima hinnaga. Meid huvitas Istanbuli reis ja küsisime, et kas tema tuleb reisisaatjana kaasa? - ei, tuleb reisi korraldava firma giid, ta ei tea, kes. Kas reisiseltskond on GoAdventure klientuur? - ei, on nii nagu firma reise müüb. Kuna ka reisi ajagraagik (=Istanbulis kohal viibitav aeg) olid viletsamad kui tänaval pakutavad, siis ostsimegi reisi hoopis tänavalt. Tänaval pakkusid reise umbes kümmekond pakkujat, hinnad olid enam-vähem ühesugused ning kaubelda ei andnud üldiselt suurt midagi. Üllatas, et reiside hinnad olid suhteliselt kallid, nt võrreldes Türgiga. Rendiauto kohta ei oska vastata, kuid teed on viletsad. Soovitaksin minna, reis osta Nessebari linna, see asub Päikeserannikul, ca 250 km.

0
0

Nessebar on tõesti vaatamist väärt. Mina puhkasin sel kevadel Nessebaris Sol Marina Palace hotellis. Meie hotelli aknast paistis Vana Nessebar. See on armas muuseum-linn.http://whc.unesco.org/en/list/217Ancient City of Nessebar. Muidugi on vaatamist väärt ka rahvusõhtu koos rikkaliku söögiga. Infot ekskursioonide ja muude ürituste kohta on ka sellel leheküljel :http://www.goldensands.bg/ Meie käisime ka Jeepi saffaril, millega me väga rahule jäime.

0
0

Oleme reisilt tagasi ja jagame enda muljeid, ehk tuleb kellelegi puhkuse planeerimisel kasuks.

Ööbisime 5* hotellis Melia Grand Hermitage ja jäime nii toa kui kogu hotelliga väga rahule. Õhtuti oli meelelahutusprogramm nii lastele kui ka täiskasvanutele, kuid kella 23ks oli vaikus majas ja lärm und ei seganud. Tripadvisorist lugesime, et hotell sobib hästi ka lastega peredele ja nii see tõesti on.

Söök-jook

Rootsi lauas sai küll iga söögikorra ajal söönuks ja valik oli lai, kuid erilist elamust see siiski ei pakkunud. AI-st oli ainult nii palju kasu, et kui juhtusime olema hotelli basseini ääres, siis sai kohalikku õlut ja veini (mis ei kõlba eriti juua) ning kokteile (mida serveeriti selles kõige odavamas plastiktopsis) tasuta. Pigem soovitaks võtta vaid hommikusöögiga paketi ning rohkem väljas einestada. Kindlasti proovige menüüst ka kohalikke toite, nt üks hea avastus oli meie jaoks parlenka, mis kujutab endast õhukest pitsatoalist küpsetist juustu, küüslaugu ja maitseainetega (parim oli see Burgase poole jääva kuurordi/promenaadi lõpus, täitsa rannas asuvas söögikohas Neptun). Parima õhtusöögi saime hotelli Admiral taga asuvast restoranist (ei asu promenaadil, jääb paralleelsele tänavale, mis viib Admirali juures Melia juurde). Meie hotelli Melia juures promenaadil on ka hea restoran mõistlike hindadega – „Parmys“. Meliast teisele poole (Admirali hotelli/Burgase) pea aegu „Parmyse“ vastu jääb teine hea ja suur restoran, kuhu tasuks sööma minna u 21.00 (tänaval on sisseviskajad, võid päeval kella täpsustada), kuna siis esinevad rahvatantsijad ja toimub muu kultuuriline meelelahutus. Meie arvates oleks see hea alternatiiv reisibüroo pakutavale rahvusõhtule. Üldiselt saime õhtuti u 40-50 levi eest kahekesi kõhud kõvasti täis ja pudeli veini. Jälgige menüüst ka gramme, kuna portsud on küllaltki suured ja tihti piisab ühest toidust kahepeale.

Ekskursioonid

Kuigi mõtlesime algul, et võtame kohapealsed reisid nö tänvalt, siis otsustasime siiski GoAdventuri ekskursioonide kasuks, kuna hinnavahe ei olnud suur ning see oli turvalisem/mugavam. Käisime jeep safaril, mis kestis u 5 tundi ning kus sai näha ka külaelu. Eriti palju off-roadi seal polnud, seega ei tasu peljata, et sõit liialt ekstreemne on. Korraldajad olid toredad ning paar peatust oli kenasti sisustatud. Ühel päeval käisime ka jahiga ekskursioonil (mis oli pigem väike laevake kui jaht): kuna meri oli üsna lainetav , siis sõideti tavapärase marsruudi asemel Varna poole. Kui sa pole kindel, kas suudad loksuval laeval mitu tundi olla, siis parem vali mõni teine ekskursioon, sest ka väga tasasel veel suutis see laevuke pidevalt kummalegi poole u 35-kraadise nurgani kõikuda. Kui oleks rohkem aega olnud, siis oleks tahtnud ka Nessebari ära käia, kuid üle ekskurseerida ka ei tahtnud. Varnas käisime omal käel mõnusal tasuta ekskursioonil, kus giidiks oli kohalik. Vaata täpsemalt siit http://www.freevarnatour.com/ . Kui lähed nr 409 bussiga, siis hüppa kolme kuldse kupliga kirikut nähes peatuses maha. Ka jalgratastega tuur (http://www.varnagreentour.info/index.html) tundus huvitav, kuid kuna see nõudis ette registreerimist, siis meie seda teha ei viitsinud. Nägime linnas ka hop on-hop off busse sõitmas (http://varnacitytour.com/).

Buss ja takso

Bussipeatus oli meie hotellist u 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel ja sellega sai ilusti Varnasse, kuigi tänu peatustele läks selleks üle 40 minuti (ja palaval päeval pole sellega kõige mõnusam sõita ka). Taksoga sai poole kiiremini ja hind jäi u 20 leevi ringi. Taksoga on tegelikult nii, et hind sõltub kauplemisest. Taksosid on meeletult palju ja teel bussipeatusesse püütakse sind 10 korda takso peale meelitada erinevate hindadega (käiakse isegi tükk aega järel ja seletatakse). Meie suutsime bussipeatuse juurest saada Varna Grand Mall kaubanduskeskusesse 15 leeviga, kuid see tähendas seda, et lisaks meile võttis taksojuht samas kohast peale ühe kohaliku, kelle linnas varem maha pani, ning linna piirini jõudnud, peatus igas bussipeatuses ja pakkus küüti kesklinna. Tagasi Grand Mallist hotelli saime 25-ga, kuigi algul väitis taksojuht, et sõidab ainult taksomeetri järgi ja hiljem oli nõus 35-ga viima. Ega ta väga õnnelik selle üle olnud, et nii odavalt viima pidi (seda tõestas konditsioneeri põhja keeramine ja linna vahel ohtlike maanöövrite tegemine samal ajal, kui 60 km tunnis kiirust ületas), aga tundus, et ega tal väga varianti ka polnud.

Valuutavahetus

Kui kohe esimesel õhtul palju leeve vaja ei ole, siis soovitaks valuutat vahetada Bulgaarias mitte Eestis ja ainult ametlikus pangakontoris (mitte nendes väikestes putkades, mis iga 50 meetri tagant on ja mis esmapilgul imelist kurssi pakuvad). Kui Eestis saime 1 euro eest 1,917 leevi (ainuke koht, mis leeve vahetab, on minu teada Tavid), siis seal saab 1,95 leevi. Sellega tuleb aga arvestada, et raha vahetamiseks on vaja passi või ID-kaarti ning panga töötajatel on iga liigutuse tegemisega aega maa ja ilm. Samuti võib olla mõnikord kehtestatud limiit, et ühes päevas ei saa vahetada rohkem kui nt 200 eurot.

0
0

Kui auto olemas, siis nt Pobiti Kamani: http://en.wikipedia.org/wiki/Pobiti_Kamani

Nesebarist oli juba juttu (väärt ette võtmist), silmaringi laiendamise mõttes võib ju lisaks Kuldsetele Liivadele ka Albena ja Päikeseranniku kuurordid üle vaadata. Samuti Kaliakra neem, see on mingi 60 km "ülespoole".

Ja veel: Kamchia looduskaitseala. Paadisõit jõel väljasõiduga merele, miks ka mitte. Nägi isegi kilpkonnasid peesitamas. http://en.wikipedia.org/wiki/Kamchia_%28biosphere_reserve%29

Varnasse saab Kuldsetelt Liivadelt bussiga, sinna pole autot tarvis.

0
0

Kas keegi on Varnast sõitnud ka Istanbuli? Kas see on mõttetult pikk sõit või tehakse teel ka peatusi ja on midagi huvitavat vaadata? Kas Istanbul on praegusel ajal juba ohutu?

0
0

Sõitsin Kuldsetelt Liivadelt Istanbuli septembris 2012. Esimese nõuandena soovitan kõik reisimüüjad läbi küsitleda ajakava osas. Osad alustasid sõitu õhtul kl 7-8, osad aga hommikul kl 4-5, sellest aga sõltub see aeg, mis saad viibida Istanbulis. Varnast sõitma hakates sõidate ribu-rada-pidi läbi kõik teepeale jäävad kuurordid (Päikeserannik, Nessebar, Obzor jt), kust siis korjatakse rahvas peale. See on üsna tüütu ja võtab 2-3 tundi lisaaega (sama ka tagasisõidul), kuid samas näed kiirpilgul ka need teised kuurordid ära. Meie hakkasime Kuldsetelt liivadelt sõitma kl 19 ning Istanbuli jõudsime hommikul kl 6 paiku. Teepeal olid u 20 minutised peatused iga tunni-pooleteise tagant, peatused olid mõnes kohvikus või bensukas. Hinnas on ainult edasi-tagasi sõit, hotell+linnaekskursioon (hind oli umbes 90 euro kanti). Istanbulis saime kohe hotellitoad, end veidi värskendada-süüa ning 8 paiku alustasime üldise linnaekskursiooniga, mis kestis ca paar tundi. Reisisaatja müüs 5-6 erinevat ekskursiooni, mida sai siis vastavalt soovile osta, hinnad olid u 20-40 eurot ühe ekskursiooni eest. + oli see, et soovijad viidi kohale, ei pidanud ise otsima ega muretsema õigel ajal õigesse kohta jõudmise pärast. Lisan, et hiljem linnas kohalikes reisibüroodes olid ekskursioonide hinnad enam-vähem samad , mõned kallimadki. Kes ei soovinud lisaekskursioonidel käia, sisustasid oma aega ise(kokku esimesel päeval alates u kella 11st ja järgmisel päeval kuni umbes kl 16ni). Mulle meeldis Istanbul väga ja olen üliväga rahul, et käisin, ehkki sõit oli ikka päris tüütu. Ühepäevasele reisile küll ei soovita minna, siis vist ainult pöörane edasi-tagasi sõit.

0
0

Suur tänu toreda ülevaate eest!

0
0

Kulsetelt liivadelt Istambulis käidud. Sõit oli pikk aga mitte tappev tänu vahepeatustele. Ilm Istanbulis oli tunduvalt soojem kui Varnas. Mulle need 2 päeva Istanbulis meeldisid. Tänavalt ostetud kohaliku turismifirma reis toimis 100%. Bulgaarias käisime Balchiki Botaanikaaias, mis on umbes 45 km Varnast. Tegime ka jalutuskäigu Free Varna Tours-iga. Lastele sobib delfinaariumile lisaks ka Varna Zoo, mis on väike ja odav http://varna-zoo.com/.

0
0

2011.a. suvel saime perega nädala Kuldsetel liivadel tavaliste paketireisijatena päevitatud ja siis 2. nädalal rendiautoga kiire tutvumisreis naabermaadesse (Rumeenia, Serbia, Kosovo, Makedoonia, Albaania, Kreeka) tehtud. Ostsin nädalase paktireisi ja leppisin reisikorraldajaga kokku, et lendan tagasi hoopis nädala hiljem. Kõige keerulisem oli leida autorendifirmat, mis omaks kõik vajalikud "rohelised kaardid" jms. paberid naabreriikidesse sõiduks aga lõpuks ikka leidsin mingi päevinäinud Volkswagen Golfi. Aega oleks võinud rohkem olla kuid sellegipoolest saime kiirülevaate, mis Kuldsete liivade "naabruses" toimub.

0
0

Tere! Sai siis endalgi perega Golden Sandsis (Bulgaarias) ära käidud. Ööbimise võtsime Pliska hotelli (3*)ja pakett sisaldas "kõik hinnas". See tähendab seda, et baar on avatud 10-22. Süüa saab nii et tapab (hommikusöök, vahesnäkk, lõuna, vahesnäkk, õhtusöök). Toitude valikut on, kui leiad enda jaoks sobivad road. Meie jaoks olid out kõik salatid, kuna kaste millega need üle olid valatud ei sobinud meile mitte üks raas. Ainus millele võis alati kindel olla, oli tomat ja kurk. Alati oli ka olemas lihavalik (enamjaolt kana, paar korda ka sealiha ja üks kord kala). Vorstitooteid väga soovitada ei julge kuna liha ei tundu neis olevat just väga palju (enamus on oletatavalt kas jahu ja maitseained). Puuviljadest pakuti arbuusi, nektariini, melonit ja virsikut, kuid neid tuleb väga hoolsalt sorteerida kuna plekilisi on väga palju ja nende puhtus on ka natuke küsimärgiga (saime kõhuhäda tunda). Tubade koristus toimub igapäevaselt (märg koristus)ja meid ei häirinud ka tädide koristusaeg, kuna reguleerisime omad käimised umbes sellele ajale (koristavad umbes 12-14 vahel). Pliska suureks plussiks räägib tema asukoht rannale, kuid see hotell ei sobi neile kes soovivad öö läbi möllutada klubides (asuvad kaugemal). Rannaks valisime Riviera, kus ostsime nelja peale 2 tooli nädalaks ajaks (80lv), kes soovib aga nädalaks lisaks toolidele ka varju peab selle eest maksma 55 lv. Kahest toolist oli küllalt, sest ujumas oli hea käia kahekesi (2 valvasid kraami). Varnasse sõitmiseks on kaks võimalust, kas bussiga või taksoga (taksojuhid on nagu hakid kallal). Bussiliiklust võib küll kiita. Sõidab iga 15 min järel kella 6-23 (hind 3 lv). Kui suudad takso ära rääkida, siis on võimalik isegi 15lv saada Varnasse. Esmapilgul võib Varna linn ära ehmatada oma suht õudsate lagunenud nõukaaegsete majade, hulkuvate kasside/koerte ja pimedate tänavatega, kuid asi pole nii hull kui esmalt tundub. Külastasime ka Delfinaariumi Varnas, mis oli väga vahva (showd toimuvad 3x päevas/50min/25lv täiskasvanu. Siinkohal on aga väike soovitus neile, kes soovivad Varna vanalinna vaadata lähemalt. Kohalikud vabatahtlikud teevad tasuta tuuri vanalinnas (kell 18 kolme kupliga kiriku juures on start)-see on hea võimalus saada lähemalt tuttavaks Varna ajalooga. http://www.freevarnatour.com/ NB! Soovitan enne teha tasuta tuuri, sest meil oli selline juhus et giid jagas 15% sooduskuponge delfinaariumi. Kes plaanib ostlemist,soovitan külastada Malle (Grand Mall, Mall Varna), kus hinnad on väga head, aga arvestama peaks sel juhul terve päevaga sest need on tõesti suured. Käisime ka Ekskurssioonil Bulgaaria traditsioonidega õhtu vms, kus buss viis meid 10 min kaugusele metsa sees asuvasse vabaõhurestorani. Show on väga tore (rahvatants, showtants, varietee, tuletants), kuid toitudes meie pettusime kuna toidud olid samad mis hotellimenüüs kuigi värskemad ja söödavamad. See maksis meile 31 euri/täisk (pole just kõige odavam). Kaubatänav on täis kõikvõimalikke kraami ja hinnad pole midagi väga meeletut. Väga hea on masinajäätis!!! Lõppkokkuvõttes soovitan soojalt. Päikest saab, merd saab, osta saab, melu saab, puhata saab ja süüa saab!

2
0

Käisime augustis Obzoris puhkamas, hotell oli Paraiso Beach. Obzor on väike ja rahulik kohake ning hotell otse rannas. Hotellil oli oma rand ja eraldi maksma ei pidanud päikesevarjude ega lamamistoolide eest. Süüa saime piisavalt ja suht hästi, toad olid puhtad - aga kohvi saamisega oli hommikuti probleeme, sest kohviaparaadid olid ajast ja arust ning ütlesid kogu aeg üles. Teenendav personal restoranis ja baarides ei olnud vist sellekohast väljaõpet üldse saanud, mornid, aeglased, kohati mühakad. Ostlemas käisime Varna turul, pigem turu läheduses asuvates poekestes. Nimetamist väärivad jalatsipoed mis on mõnesaja meetri ulatuses kahel pool tänavat ning täisnahast saapad ja kingad (Bulgaaria oma toodang) ikka odavad küll. Nessebari vanalinna soovitaks külastada. Reise soovitaks võtta aga hotellidest või kohalikest turismibüroodest, sest Eesti turismiagentuurid küsivad kõrgemat hinda sama asja eest. Auto rentimist meie reisikorraldaja ei soovitanud, sest politsei pidi lausa jahtima rendiautosid - nii kui vales kohas pargitud, siis veetakse kohe minema. Käisime ka kultuuriõhtul ühes talus, aga see oli väga kommertslik ja venekeskne, ei jäänud head muljet.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased