Mida võtta kaasa toiduainetest?

Tulemas 5- päevane bussireis Pariisi. Reisifirma poolt majutus ja hommikusöök. Endal oleks taskurahaks 2000 EEKi. Kokkuhoiu mõttes tahaks võtta toitu kaasa, aga mida oleks mõtekam võtta? Üldse palun ma teilt soovitusi ja nõuandeid. Tänud vastajatele.

Minul meenub Pariisiga kohe jõekallas, kus sai kiirmakarone söödud :D Kõiksugu kiirtoidud on hea kaasa võtta (Pudrud, makaronid jms). Kuivikuid, esimesteks päevadeks puuvilju, mis lötsuks ei lähe... Ma ei teagi... Kui on konkreetsemaid küsimusi, siis küsi :) Bussiga on reisitud küll ja küll, hästi mõelda, siis pakiks koti ruttu kokku :)

Minul on standardvarustuses kuivatatud aprikoosid (ennetavad jalgade paistetust), rosina-pähklisegud, Finn Crisp õhukesed kuivikleivad (väike karp, palju leibu sees, ei võta kotis palju ruumi) ja tuubipasteedid. Hämmastav, et suitsukala- ega lõhepasteet ei läinud halvaks, kuigi olid tavalises kotis ka avatuna ja reisil oli temperatuur õues 20-45 kraadi. Veel üks hää reisisöök on kirsstomatid.

Kui on palav ilm, kulub palju jooki (väike purk/pudel makab 2-3 EUR). Väga head oleks oma väike veekeetja kaasa võtta ning hotellis teha rohelist või valget teed jm. Võib teha ka õhtul järgmiseks päevaks teepeale kaasa, sest kustutab hästi janu. Küpsised ja pähklid on ka head ning kuiv täissuitsuvorst.

Mul endal saab kiirnuudlitest, suppidest ja putrudest isu kiiresti täis ja neelud käivad just värskete toitude järgi. Paljusid puu- ja aedvilju on mõneks päevaks üsna kerge kaasa võtta: õunad - mahlased ja seisavad kaua banaanid - toitvad (ja võivad seista minu päeva, oleneb, mis olukorras nad osta). Kirsstomatid on ka head, nagu keegi enne mainis

Kaasa väike keeduspiraal, millega kiirtoitudele vett keete. Ja ega kõik toiduained seal meie omadest nüüd kallimad ka ole. Mõned kiirtoidupakid ja puuvilja kaasa ning kui nagunii linnapeal ringikäimist, siis sealt lisa. Kohati Lääne-Euroopas asjad odavamad, kui meil!!

Kõigepealt, kui sa pole üldse bussireisidel käinud, siis reisirahva seas on eristatavad umbes sellised kotid nagu"bussikott", kuhu paned päeva-2 jooksul vajaminebad asjad ja söögid, ning "all kott" ehk suur pagas, mis asub bussi pagasiruumis ja juurdepääs pole alati võimalik. Osa toiduvaru võib ka olla "all", sest muidu võid tõesti lössi istuda. Bussis on hea näksida, aga mõnikord tahad ikka tugevamat einet, siis sobivadki tuubipasteedid ja sulatatud juustu liistakad võileival ning mõni pudi, kuhu vett peale kallad. Piimatooteid ja puuvilju katsu ikka vahel lisaks osta bensukates vms, siis kohe tarbimiseks. Muidu kuivtoidul läheb seedimine liiga aeglaseks. Üks suurem purk Nutella kreemi on ka järeleproovitult hea, määri kas saia või küpsise peale. Esimeseks 2 päevaks kõvaks keedetud mune, kellele maitseb. Mina võtan veel kodust suurema veepudeli bussi ja võiksema käekotti ning täidan neid hotellides või bensukas või ka kaubamaja wc s. Ma arvan, et ju on neis igal pool joogivesi. Ma lihtsalt joon palju vett. Ära unusta võtta bussi pehmet ja amööbsemat sorti patja ning jalga plätusid või susse.