trip-krainetrip-ukraine-dark
Midagi huvitavat Pariisi ümbruses

Tere, Minek juuni alguses Pariisi. Kuna mitmes kord, siis tekkis mõte, et rentida auto ning sõita veidi Pariisist välja (max 100km raadius). Äkki keegi teab midagi ilusat/põnevat/huvitavat vm, mida oleks vaadata/teha, et mitte nö niisama tühja sõita. Ning kas Pariisist on võimalik rentida autole lisaks ka sinna turvahälli, kuna beebiga minek.

Mina soovitaksin väljasöitusid Provinsi ja Giverny'se. Provins on väga meeldiv väikelinn mis asub 95 kilomeetrit Pariisist. Seal on muuhulgas vanad maaalused kindluskäigud, ja üldiselt päris prantsuse väikelinna atmosfäär vahelduseks suurlinnaelule. Givernys asub Monet muuseum, see maja kus ta elas ning aed mida ta maalis, mis on väga huvitav. See asub 75 kilomeetrit Pariisist, otse vastaspidi suunas. Auto ei ole aga vajalik, kuna mölemat kohta saab ka rongiga, ja Givernyse rongiga ning viimane jupp bussiga, külastada.

Sõida Normandia poole, nt Roueni linna. Turvahälli puhul on kasulik see enne broneerida, siis on kindel, et ikka saad ka. Kõik autorendifirmad peaksid seda pakkuma.

Mina soovitan Vaux le Vicomte lossi http://www.vaux-le-vicomte.com/. See on eriti sobiv autoreisiks, sest ühistranspordiga selle lossi juurde ei saagi. Loss ja selle park on aga vääääga uhked ja kindlasti avastamist väärt.

Kui tahta samal päeval veel midagi näha, siis mõnekümne kilometri kaugusel on Fontainebleau loss.

Turvahäll siiski mõistlik kaasa võtta. Nädala üür kipub võrduma hälli maksumusega. Laste vankrid ja turvavarustus ei kuulu tavaliselt ka pagasipiirangute alla ning selle saad lasta käsitsi lennukile viia, et transportööridel seda ära ei lõhutaks.

Ainult väike märkus; Vaux le Vicomte'i on siiski vöimalik külastada ilma autota. Nädalalöppudel läheb sinna buss lähimast raudteejaamast. Lähimalt selle kohta ülal mainutud leheküljel. On ka vöimalik kuus kilomeetrit taksoga söita raudteejaamast, nii et selleks autot ei tarvitse.