Migratsioonikaardi registreerimine Venemaal

Kas keegi oskab öelda, millises asutuses tuleb registreerida migratsioonikaart? Plaanis sõita autoga tädile külla Sankt Peterburgi (ta on väga vana inimene ja temalt ma seda teada ei saa). Hotellis ööbides oleks asi selge, kuid kui ööbid sugulaste juures, siis kus ennast registreerida saab?

Käisin Venemaal eelmisel nädalal, autoga Koidula piiripunkti kaudu. See migratsioonikaart anti piiriputkas (neid on seal mitu, igaüks kontrollib/teeb midagi), täitsime ära ja kuskil Venemaal küll enam registreerima ei pidanud. Migr-kaart on n-ö kaheosaline, ühe poole annad ära, teise nad võtavad siis kui tagasi tuled (vaata, et passi vahelt ära ei kaota :) ).
Kena reisi!

0
0

Kui üle 3päeva siis vaja, peaks saama kohalikus migratsiooni ametis (passilauas) teha.

http://www.estemb.ru/est/reisimine_venemaale

0
0

Kui ise ei viitsi, taha ega oska migratsiooniametiga suhelda, kasuta mõne turismifirma teenuseid - enam-vähem kõik pakuvad registreerimisteenust (st ajavad asjad Sinu eest ametnikega korda). Moskvas maksab selline teenus rublat 400-600, Peterburis peaks umbes 300-500 maksma. Registreerimist vajad eramajutust kasutades idee järgi vaid siis, kui üle kolme TÖÖpäeva Venes oled, hotellis vms kohas ööbimisel - ööde arvust sõltumatult. Toredat reisi!

0
0

Venes peaks nüüd minu teada saama registreerid postiasutuses - ema korduvalt seda teinud, Moskva piirkonnas. Registreerima peab see, kelle juures peatud - ta peab minegid pabereid täitma, sh külalise kohta, ning esitama külalise passi koopia jt. Moskva kandis taheti lisaks kõigele ka notariaalselt kinnitatud passi tõlget :D Endal minek 1,5 nädala pärast, nalja ilmselt saab (lähen ka eraviisaga). Plaanis ennast kohe saabumispäeval ära registreerida Moskvas - ei tea, kas õnnestub:) Loodetavasti saan siiski kõik ajatud ja Venemaalt õnnelikult edasi liikuda ja reisi jätkata:)

0
0

Käisime Peterburis selle aasta mais turistiviisaga ja peatusime tuttavate juures. Seetõttu pidime ise tegelema viisa registreerimisega. Registreerimine on tüütu, kuid väikese eeltööga iseseisvalt täiesti tehtav protseduur. Meie kogemused:

  • Migratsioonikaarti saab registreerida postkontoris, kuid ainult selle piirkonna postkontoris, kuhu on sissekirjutatud vastuvõtja.
  • Väikestes postkontorites on ankeetidega raskusi. Kasulikum on ankeet eelnevalt internetist välja trükkida. Kusjuures kui meie registreerusime siis oluline oli see et ankeet oleks trükitud ühe paberi mõlemale poole, mitte kahele lehele. Kindlasti saab ankeete kesklinnas asuvast peapostkontorist.
  • Vaja on koopiaid mõlemast passist, nii kohaliku kui külalise passist (meil oli postkontori kõrval koopiate tegemise võimalus ja seal tehti kõik koopiad vajalikest passi lehekülgedest)
  • Registreerimise juures tuleb tasuda riigilõiv aga selle täpne summa sõltub Venemaal viibitavast ajast
  • Pärast registreerimist antakse veel paar paberit, mis tõendavad registreerimist ja lõivu tasumist. Need tuleks alles hoida, sest piiri peal võidakse neid küsida.
0
0

Kui mul küllakutsujat ei ole ja ka hotellides ei ööbi (kasutan kodumajutust ja telki), ka pikemaajalist kindlat peatmuskohta ei ole, ühesõnaga matkan Venemaal 2 nädalat mootorrattaga. Kuidas sellisel juhul parim viis ja õige on seda migratsiooniseadust mitte rikkuda?

0
0

@ erci

Küsi igaks juhuks muidugi Vene saatkonnast üle. Ise küsisin sama küsimust aastal 2010 kui plaanisin oma Siberi ja Baikali reisi. Vastuseks sain, et registreerimist ei pea tegema, kui ei peatu üheski kohas kauem kui kolm tööpäeva. Ehk siis registreerima pead kolmandal tööpäeval - kui aga on ette näidata, et üheski kohas pole üle kolme tööpäeva järjest viibinud (tõendamiseks kõlbasid bussi- või rongipiletid, erinevate linnade hotellide arved jms), sisi ei teki ka kohustust registreerida.

Ise lugesin ka tooaeg mingit VF föderaalseadust selle kohta ja oli selgelt öeldud, et regama peab juhul, kui peatud ühes kohas üle kolme tööpäeva. Ma ise muidugi kokkuvõttes olin Irkutskis üle kolme päeva ja registreerisin, kuid teised Vene-Mongoolia piiripunktis kohatud reisisellid ei teinud mingit regamist, sest sõitsidki ringi. Näitasid piiril oma pileteid ja ütlesid, et reisisid ringi - ja oligi kõik.

Kõik see ei pruugi muidugi enam pädeda. Ja muidugi ei tea ma, kas Sa saad ka neid pileteid vms. Küsi saatkonnast üle, suhteliselt viisakad tüübid olid tookord - Venemaal asjad muutuvad pidevalt.

Samuti tegelikult kui sa teed VF viisa Eestis, siis igal juhul pannakse Sulle mingi X ettevõte küllakutsujaks. Kui mais Peterburgi läksin, öeldi mulle reisibüroost, kus viisa tegin, et näed, siin on see ja see telefoninumber - kui tegib vajadus registreerida vms, siis võta ühendust nendega.

0
0

Kui oled rohkem kui kolm päeva ühes kohas siis peab registreerima kuid ka siin on väike nõks sees. Oletame , et saabud linna A neljapäeval siis on kolmas päev de jure sinu jaoks alles teisipäev, mis tähendab, et nädalavahetused ei lähe arvesse.

1
0

Meil kulus üks väärtuslik Peterburi reisipäev postkontoreid pidi käies. Lõpuks lõime käega, sest registreerimise eest tuli maksma minna panka. Õnneks tagasiteel ja piiriületusel mingeid viperusi ei tekkinud.

0
0

Plaanis autoga 7 päevane reis Venemaale, pole plaanis ööbida majutusasutustes vaid telkida looduses. Nüüd küsimus kuidas on sellisel juhul lood ajutise sissekirjutamisega praegu, mida peaks silmas pidama? Varasematel kordadel s.o. 2006 ja 2008 aastal ikka tropiti veits et seda templit migratsiooni kaardile saada. Tänud juba ette :)

0
0

Otse Moskvast - mitte midagi ei juhtu! Nii mulle just hotellist öeldigi. Paljud nende külalised on lahkunud niisama ja kõik on korras olnud. Ei ole see nii jäik siin midagi...

1
0

viimase reegli järgi peab registreerima alles siis kui oled kohapeale rohkem kui 7 tööpäeva. Mis annab kohe lisa 2 päeva juurde näd.vah. arvelt.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased