Millal avatakse Leedus Nidal delfinaarium?

Tervist. Plaan minna 3-4 autoga tripile Läti-Leedu. Neljapäeva lõuna stardiks. Õhtul siis telgiks kuskil Klaipeda lähistel, linnast väljas et poleks kallis ja rahvarohke aga et hommikul hea praamile startida oleks. Oskate kohta soovitada?. Reede päeva veedaks Nida poolsaarel. Kes on delfinaariumis hiljuti käinud? Netis info, et suletud kuid mis kohapeal uudist? Millal avavad? Reede õhtuks sooviks Palanga lähedale telklaagrisse jääda ja sealt jala Palanga peale jalutama minna.Vanad postitused ütlevd et telklaagrid mustad ja koledad. Keegi viimastel aastatel ka käinud? On olukord parem juba? Kuhu soovitate minna? seltskond suur, seega kodumajutuse kortereid ei soovi. Laupäeval sõidaks Läti rannaäärt mööda kodupoole, Ventspilsini peaks tegevust jätkuma. Mida soovitate vaadata? Pühapäev jääks siis tagasisõiduks. Tänud kiiretele vastajatele.

Ära palun paanitse üle! Esmaspäeviti on Palanga delfinaarium suletud.

Ja Palanga ongi kole, koos oma nõukaaegsete majutustega. Niiet kui oled euroinimene, siis paluks Tenerife ja 5 tärni majutus!

Delfinaarium Neringa poolsaarel on suletud (renoveerimisel) kuni 2015a, seda ütles silt Delfinaariumi kõrval (käisime jaanipäeva ajal 2013). Meremuusemi ja delfinaariumi info: http://www.muziejai.lt/klaipeda/juru_muziejus.en.htm

Palangas pead ikka mitu majutuse pakkumist üle vaatama, saime suht uues eramus eraldi sissekäiguga superpuhta, kõige vajalikuga + väga maitsekas sisustus (2 mahamistuba, elutuba, kus sai ka üks reisiline magada), eraldi hoov, ilus hoolitsetud haljastusega jne. ja rannapromenaad 5 minuti jalutuskäigu kaugusel. Pakuti ka täielikku peldikut, millist pole elusees näinud. Niiet kontrastid väga suured, ei tohi esimest ettejuhtuvat valida. Kuna vahemaad väga väikesed, siis sõitsime 3-4 korda pakutud kohta vaatama ja jälle linnaäärde tagasi nende pakkujate juurde sinna sissesõidu tee äärde, kuni lõpuks sobiva leidsime.

Inimestele kellel on plaanis kylastada delfinaariumeid ja muid asutusi, kus hoitakse nt orcasid vangistuses, soovitaks ennem vaadata kahte olulist dokumentaalfilmi : "The Cove" ja "Blackfish". Viimane j6udis just kinodesse ,kuid peagi on ka DVD-l. Lihtsalt, et moista, mida oma lastele tegelikult minnakse naitama. Eriti kurvas olukorras on orcad Tenerife kuulsas Loro pargis ning yks nooremaid vaalasid on kuidagi kahtlastel viisidel yldse sinna toimetatud, igatahes vaga kurb teema.

Käisime just paar päeva tagasi Delfinaariumis. Alates juulist on delfinaarium jàlle avatud,aga meremuusuem on kuni 2017 suletud-rekonstrueerimistööde tõttu. Aga juba delfiinishow pärast tasub külastada, väga vahva elamus ja pilet pole kallis. Ainuke asi, millega tuleb arvestada, on praamisõit. Minnes polnud üldse järjekorda, aga tagasi tulles oli rahvast palju, kes kõik tahtsid praamile saada.

Mis kellaaegadel delfiinishow on?

Käisime Delfinaariumis 15.07.2015. Etendused algasid kl 13.00, 15.00 ja 16.00 või 16.30 (seda viimast aega täpselt ei mäleta). Kindlasti soovitan seal ära käia.

Kui tahate ainult Delfinaariumis käia ja Nidasse sõitma ei taha hakata, siis soovitaksin sinna sõita jalakäijatele mõeldud praamiga. Delfinaarium pole ka jalgsi minnes kaugel.

Autoga minnes oli 15.07 praamidel vabagraafik, nii et saime ruttu peale. Praamipilet (edasi-tagasi pilet) maksis 12,65€.

Küsimus hiljuti Palangas käijatele - kuidas ilmad olid, kas kannatas ka ujumas käia ja päikest võtta ? Või oli sama külm ja vihmadega vahelduv nagu Eesti ilm ?

Olime Palangas ja Nidas 16-18.07. Ilm oli päikseline, pisut soojem kui Eestis (+22'C). 17.07 Palangas oli väga tuuline. Meie ujuma ja päevitama ei läinud, jalutasime niisama, nautisime ümbrust, melu ja vaatamisväärsusi.