Millest kõik algas?

Kõik sai alguse sellest foorumikommentaarist, kui pakkusin alternatiivseid ideid mööda maad Indiasse rännuks.

Ei, tegelikult sai asi alguse hoopis varasemast Hellemai postitusest.

M-km, tegelikult sai alguse hoopis 6 aastat tagasi, kui mu tuulepea väikevend ja ta samasugune sõber otsustasid Indiasse minna, rongiga läbi Venemaa ja Kashastani ning "kuidagi läbi Hiina", sisuliselt ilma rahata. Üksi ma teda sinna ei lasknud ja nii said meid lõpuks kokku 4 minejat, viisad passis ja piletitki vist bronnit', kui lõpuks angiin mu nädal enne väljasõitu maha niitis. Tegelt tänasin tookord kõigevägevamat et saan haiguse ettekäändeks tuua, ma tõesti kartsin sellist hullu minekut. Ahjaa, hiina keele oskus piirdus "wu e le"-ga (mul on nälg).

Ikka ja jälle, iga järjekordse reisi ajal, on mõte kiskunud tollasesse suvesse tagasi. Mis oleks saanud siis, kui me oleksime ikkagi läinud? Mis hetkest oleks üritus koost lagunenud? Kas oleks väikestki võimalust olnud eesmärgini - New Dehlini - jõuda? Mis inimesed oleks me olnud, kui ükskord koju jõudnuksime?

Nüüd, 2003. aasta suvel, järjekordse angiini ära põdend, laenatud Hiina LP laual, olen ma mõtetega jälle alguses tagasi. Põrutaks õige Indiasse, "kuidagi läbi Hiina"? :)

Seda mõned aastad tagasi, kui Indiaisu tekkis. Natuke uurides pakuti aga, et päris turvaline pole. Et rong läbivat alasid, kus pättidel kombeks möödasõitvaid vedureid tulistada. Ja otsustavaks sai see, et aega oli vaid 3 nädalat, mis pani lennuki kasuks otsustama. Aga edu :)