Milline gps kaart telefonile??

Et siis oluline oleks et eesti võimalikult peal oleks. Kasutan samsung sgh-g810 telefoni(symbian os 3.x)

Pärast katsetusi olen jõudnud sellise kombinatsioonini: Autosõiduks Garmin Mobile XT. Sööb kõiki Garminitele mõeldud GPS-kaarte, annab eestikeelseid hääljuhiseid. Plussiks on just erinevate kaartide saadavus. Eesti jaoks on kasutatavad nii Regio kui Eomap-i omad. Looduses liikumiseks MGMaps (või selle kodumaine mugandus Nutimap). Eelnevalt laen mälukaardile vajaliku piirkonna Google satelliitfotod. Telefoniks Nokia E51 koos välise bluetooth GPS-iga.

0
0

Ehk seletaksid lähemalt kuidas sa Google sateliitfotod mälukaardile laed?

0
0

Mind ka huvitaks. Kas maaameti lehe kaartidega ka saab seda trikki teha?

0
0
  1. Telefonis peab olema Nutimap http://www.nutiteq.ee/nutimap.html või Mobile GMaps http://www.mgmaps.com/
  2. Lehel http://www.mapcacher.com/ vali kaardil soovitud piirkond, zoomi vahemik ning kaardi tüüp (mina kasutan "Google Satellite Images with Road Maps Overlayed"). Olen proovinud kogu Eestit alla laadida, aga mingil hetkel kiilus asi kinni - ilmselt läks infomaht liiga suureks. Võibolla ainult teede kaardiga (ilma satelliitfotodeta) või tagasihoidliku zoomiga on suurem piirkond korraga võimalik. Zoomiga ei maksa liiale minna. Ise valin üldjuhul vahemiku 11 - 16. On metsas käimiseks piisav. Kui valikud tehtud, siis pärast "Generate!" nupu vajutamist salvestatakse arvutisse .map laiendiga fail.
  3. Tõmba ja installeeri arvutisse programm gMapMaker http://www.mgmaps.com/cache/gMapMaker-setup.exe Käivita see programm. Cache folderiks vali kaust, kuhu soovid alla laetud satelliidifotod salvestada. Operating mode peab olema "MGMaps mode, use a .map file". Vajuta "Go" nuppu ning juhata kätte eelmises punktis salvestatud .map fail. Ja nüüd hakataksegi satelliitfotosid alla sikutama.
  4. Tekkinud kaust "MGMapsCache" kopeeri telefoni mälukaardile.
  5. Käivita telefonis Nutimap või MGMaps ja näita talle kätte eelmises punktis kopeeritud kaust (seaded -> kaardivaade -> salvestuse kataloog ning linnuke "kaardid mälukaardil). Pärast Nutimapi või MGMapsi taaskäivitust on satelliitfotod ees. Tehtud!
0
0

Maa-ameti kaartidega on see häda, et minu teada ei saa neid koos geoinfoga alla laadida. Seega tekib kalibreerimise probleem. http://www.nutiteq.ee/forum/topic.php?id=15

0
0

Olen ma väga rumal või ei saa Nutimap'i juba pikemat aega nende leheküljelt alla laadida?

0
0

Ja veel üks loll küsimus. Sain MGMaps'i ilusti küll tööle kuid kui natukenegi kaardil liikuda siis telefon kohe küsib et "Kas rakendus Mbile GMaps võib lugeda kasutajaandmeid?". Ei ole leidnud mingit kohta ka kus seda maha keerata.. mida teha?

0
0

Lehel http://www.nutiteq.ee/download.html on kirjas: "Selle (Nutimap-i) saab laadida otse telefoni avades WAP-aadress m.nutiteq.com" Kas see ka tegelikult töötab, ei tea. Mina installisin siis, kui ta veel nende lehelt saadav oli. Kasutajaandmete lugemise koha pealt peaks aitama selline asi: Telefoni menüüst Install -> Rakend.haldur -> MGMaps -> ava -> andmete lugemine => alati lubatud

0
0

Kas nüüd kui Google Earthiga saab ka maaameti kaarte vaadata võiks selles osas mingeid arenguid olla, et maaameti kaardid gps-i saada. Väike lootustuluke põleb, ehk oskab keegi kosta...

0
0

Uurisin sama asja Nutiteq-i foorumist. Asi kippus minu jaoks raketiteaduseks minema. http://www.nutiteq.ee/forum/topic.php?post=274&usebb_sid=5b822be1674536553713d1812c946660#post274

0
0

Mingi jama selle Garmin XTga ei taha teekonda ümberarvutada kui oled jalakäia reziimis. On veel kellelgi midagi sarnast olnud?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased