Milline odavam päikseline koht valida elamiseks ?

Uurin idee kohta minna kuhugile päikselisse kohta mõneks kuuks elama ja otsin koha/piirkonna soovitusi. Pole juba aastaid Eestist väljas käinud ja rutiin hakkab vaikselt ära väsitma. Kehva suvi ei ole ka just boonuseks.

Kuna ei ole mingi eriline maailma ekspert, siis ei oska eriti kusagilt isegi alustada.

Kõige lihtsam oleks vist kirja panna punktid oma mõtetest.

  • Koht võiks olla euroopas või ligiduses. Et kohale sõit/lend ei oleks mingi mega kallis (panen suvalise max hinna mingi 500 euri, aga see ei ole resoluutne) ja väga kaugele ei igatse ka. Seega Austraalia jms jäävad ära.
  • Inglise keelega peaks hakkama saama
  • Plaan oleks lahkuda Eestist oktoober/november
  • Põhiline punkt, et koht peaks olema päikseline ja talvine temperatuur võiks olla ikka soojem, 15 kraadi ja rohkem.
  • Töö oluline ei ole, kuna saaksin jätkata oma praegust tööd üle interneti. Aga eks koha peal leiab ka soovi korral igalt poolt mingi tööotsa
  • Interneti olemasolu.
  • Elamine odavapoolne. Ütleme näiteks, et maximaalselt kõik kulud koos üüriga 800 euri. Aga see tähendaks ka siis igapäevaselt väljas söömisi, kuna endale söögitegemine ei istu.
  • Võib täiesti vabalt olla mingi väike linnake
  • Võiks olla ranna lähedal

Aitäh

Türgi lõunarannik - Antalya ümbrus või Kanaarid.

Ma pole päris kindel, et Euroopas (Kanaaridel...) 800 euroga kuus välja tuleb, kui sinna peab mahtuma üür, kommunaalid, 2-3 korda päevas väljas söömine.

Kui lennukipiletite eelarve 500 juures on, siis ca 500-600 eest saab soodupakkumistelt lennukipiletid Aasiasse ning 800ga kuus elab oluliselt paremini kui Euroopas ära näiteks Tais, Filipiinidel, Malaisias. Filipiinid on vast natuke keerulisem, sest seal on dets-jaanuar veel taifuunide aeg ja elekter, sh internet on üsna ebausaldusväärne sel ajal.

Tai vastab kõikidele nõudmistele peale selle, et pole Euroopa lähedal.

Ma kujutan ette, et Balkanilt võib leida odavamapoolseid riike ja rannalähedust. Kui Euroopast rääkida.

Antalyas olen mingi aeg elanud ja kokkuvõtvalt võib öelda, et tegemist on surmigava (kui vanalinnas turiste tülitavaid huiareid mitte meelelahutuse hulka arvata) ja üsna näotu (kui paar kohta välja arvata) linnaga.

Linna ümbrus on kah nagu ta on, eriti tasuks vältida jõlekuurorte nagu Belek ja Side.

Ise vaataksin veidi ida poole, alates Alanyast. Mahmutlar või Gazipasa oleks mu esimesed valikud. Talvisel perioodil pikemaks ajaks rentides saab täitsa elatava ning hea asukohaga korteri ca 200 euri eest kuus.

Kanaaridel on heades kohtades üürihinnad kõrgemad. Veel tasub teada seda, et kuigi mõned ei väsi kordamast mantrat et seal olevat teatud kohtades talvel soojem kui Lõuna-Türgis, siis pikaajalised reaalsuse jälgimised on näidanud midagi muud.

Arvestades soove temperatuuri osas, siis ega vist peale Kanaaride Euroopas muud üle ei jää. Iseasi, kas seal selle eelarvega välja veab.

Kui temperatuur 15 ja pluss, siis Hispaania lõunarannik ajab asja ilusti ära. Kas teemaalgataja ikka mõtles 800 €/kuus või siis kogu perioodi? Üür+söök tuleb 800-ga välja küll. Üks "aga" siin on: odavamalt saab majutuse harilikult siis, kui üürid vähemalt 6 kuud. Mina näiteks maksin 5-aasta jooksul 350 €/kuu ja selle hinna sees olid ka vesi+elekter. Oli võimalus ka odavamalt saada (250-300 kuu). Sõin ka väljas ja huvi pärast kirjutasin ülesse oma igapäevased kulud ning igapäevase ilma (temperatuuri, pilvisuse, tuule ja sademed). Näiteks Gibraltari lähedal Sotograndes oli eelmise aasta 25.oktoobril +26, merevesi +22:)

Egiptus on ka elamiseks üsna odav koht. Kindlasti kohe palju odavam, kui Kanaarid. Stabiilselt päike olemas. Lend sinna u 5 tundi, Interneti saab osta, toit ja elamine odav, inglise keelega saab hakkama. Turisti viisa saab piirilt , aga ainult 30 päevaks.

Ma soovitaksin Malta valida, kuna seal on ka aastaringselt suvi ja üks ametlikust riigikeelest on inglise keel. Ja sinna saab üsna odavalt. Nt. Warsawist või Budapestist WizzAiriga umbes 30 euroga, kui osta pilet soodusmüügi ajal.

niipalju kui mina olen lugenud blogisi jne, siis talvel Maltal ikka mingist suvest juttu ei ole, niiske ja rannas ikka ei käi.

Aitäh vastuste eest. Kuidas kanaaridel inglise keelega on?

Tenerifel on suur osa püsielanikkonnast britid, inglise keelega saab igal pool hakkama, mõni "linn" on lausa n-ö brittide linn, nt Golf del Sur, kus meie oma perega peatusime.

Hei hei,

Ma olen ka digitaalne nomaad ja elanud Portugalis ning Tais peamiselt. :) Kui peaks olema Euroopa lähedal, siis julgen soovitada Portugali. Inglise keelega saab vabalt hakkama ning kliima on ka väga mõnus - kuigi jah, talvel mõned kuud ikka randa ei lähe. Muidu hinnad on soodsad ja elu chill. :)

Tais julgen soovitada Koh Lantat - rahulik ja mõnus "rootsi" saar. Kui suur rannafänn ei ole, siis Põhja-Tais koht nimega Pai on väga mõnus. Kui tahad elada suuremas linnas, siis soovitan mitteametliku digital nomad capitali Chiang Mai-d.

Muide, siin on minu digiränduri elust ka palju põnevaid pilte: www.instagram.com/thedigitalnomad Lõin ka eesti digiränduritele - teed tööd läbi neti ja elad kus tahes - oma grupi Facebooki. Ehk saad sealt ka nõu https://www.facebook.com/groups/663186160470580/

Päikest! Annes

Ma soovitan ka Kagu-Aasiat. Ca 600 EUR eest kohale ja elamine tunduvalt odavam kui Euroopas. Soojem ka. Internetiga on nii ja naa, et pead hästi valima. Minul näiteks Kambodzha hotellis oli nett tunduvalt parem, kui Tais. Aga vast juurde makstes saab ikka kuidagi, 4G vms?

Noh, Portugal ikka hulga külmem talvel kui Päikeserannikul Hispaanias. Korralik nett saadaval, inglasi palju ja "Lidel"i kliendina elu ka odav. Samuti soovitaks vaadata Horvaatiat. Ilus maa ja soe ja odav.

Kanaaridel saab 800 euriga hakkama ilusti, kui ei taha elamist turistikasse.