Milline on maailma ilusaim riik?

Väga absurdne ja subjektiivne see "maailma ilusaima riigi" valimine. Ning tulemus päris ootamatu - maailma ilusaim riik olevat Läti?!?! http://www.ohtuleht.ee/477795

Aga milline on teie arvates ilusaim riik peale Eesti ja noh peale Läti siis ka ;)

Kui sellised edetabelid erutama hakkavad, siis kas pole see mitte selge märk vajadusest võtta kvaliteetajakirjandusest väike puhkus? Näiteks mõnes vähemilusas riigis.

Veigo, mind erutas see edetabel niipalju, et pidin tegema Twitteri konto, et Eestile punkt anda:)

Lõppkokkuvõttes taandub ikkagi kõik sellele, et ilusam on seal kus sind pole. Meie siin räägime, et mägised, soojad, palmidega maad on ilusad. Samas lõunamaalased hindavad hoopis meie loodust, lund, metsi.

Mille järgi me siis hindame riigi ilu? Kas turismikeskuste,ilusate randade,palmide,sooja ilma ja päikese järgi? Kui objektiivsed me siis oleme? Või hindaks selle järgi,et inimesed on õnnelikud,rahul elu-oluga,riigis valitseb heaolu ja stabiilsus kõrvuti ilusa looduse ja kaunite ehitistega. Mehhiko on ilus riik...ei ütleks...mingem tõmbekohtadest eemale,vaadakem vaesust ja viletsust ümberringi,kasimatust ja lohakust... Ütlete, aga see on nii ekstreemne ja omapärane,huvitav. Küll tahaks oma kodu-eestile maksimumpunkte anda ,aga ei saa. Just-kui oleks kõik ilus ja samas ei ole ka. Vist sellepärast,et paljud inimesed on vaesed ja õnnetud,töötud või häbiväärselt väikese sissetulekuga. Sellepärast et paljud elavad peost suhu-virelevad palgapäevast palgapäevani.Oleksid inimesed õnnelikud,hingelt ning varaliselt rikkad,siis ehk oleks Eesti ilus ja muudetaks ta veelgi ilusamaks. Praegu on küll olukord,et see,mis rõõmustab silma,ei rõõmusta südant. Ehk sellepärast ei panegi kedagi järjestusse. Ei ole kindel,et tripikad on just see kontingent,kes annavad objektiivse hinnangu. Vaadake,kus me käime... enamuses ju kõige kaunimates kohtades...aga kõik muu,mis jääb selle taha... Arvan üldse, et totter on teha sellist edetabelit.

Vaata, tutkaonu, maailmas on küllalt (ütleks, et isegi väga-väga palju) riike, kus elanikud kordi vaesemad kui Eestis, kuid paljud on "õnnelike riikide" edetabelis meist kõvasti ees. Kõige õnnelikum on vist Costa Rica. Minul ei ole Eestile suurt midagi ette heita, mujal on muidugi muru rohelisem ja taevas sinisem:) Aga, nõus, igasuguste järjestustega on nagu on.

On vana tõde, et ilu on vaataja silmades. Mina ei otsustaks iial riigi ilu üle selle rääma ja räpa järgi, mida inimloom oma lollusest tekitab. Ilusad pole ka Saksamaa ja Austria kultuurmetsakesed, kus murugi niidetud ehk et siis ka liigne kasimine ja korrektsuse taga ajamine nullib samuti tõelise ilu. Riigile annab eelkõige ilu ehe loodus, mida inimene pole veel ära tappa suutnud, päikese ega ka soojaga ei pruugi siin mingit pistmist olla. Külmas talves virmalised ei jää alla sooja merre loojuvast päikesest. Inimene selle ilu keskel vaevalt midagi juurde annab, pigem võtab, koristagu ta siis enda järelt või mitte. Aga see pideva õnnetunde puudumine on lihtsalt heaoluriikide tarbimisühiskonna toodetud probleem. Rikkurid on enamasti ikka õnnetumad kui puruvaesed, sest nad pole harjunud pisikestest asjadest rõõmu tundma. Õnnelikult säravaid silmi toodab kindlasti soojus ja päike. On ikka raske olla särasilmne ja naeratav, kui lõug külmast krampi kisub, nina punetama ja lurisema kipub. Minge kohe praegu välja ja vaadake kui palju rõõmsaid ja särasilmseid eestlasi te ümberringi näete! Talvine unisus ja hallus on kadunud, toomingad ja sirelid õtsevad-lõhnavad, rohelised hiirekõrvad on nii erksad... Ilus ju!