Milline Kreeka saar on parim?

Selline küsimus, et kes on käinud Kreeka saartel, (eriti hea, kes veel mitmel) Mul siin mõte järgmine nädal minna, aga ei tea millisele saarele (Rhodos, Kreeta, Korfu, Kykonos, Santorini jne). Tegelikult eks kui palju on inimesi, on ka arvamusi, aga panen mõned asjad, mis oleksid minu jaoks tähtsad, et siis äkki keegi oskab midagi soovitada:

1)tõeliselt head hotelli (kas on olemas a la numbrituba, sviit, bungalo vms, kus oleks oma bassein???(ei mõtle mullivanni vannitoas, ega villade rendist pole mõtet rääkida, meid ainult 2 inimest) Mis on hea hotell: keskusest väljas (enamus juhtudel), supper teenindus, lennujaama transfeer, võimalikult uus hotell (või värskelt renoveeritud), söögivõimalused (a la carte restoranid jne), baarid lahti hiliste tundideni, live music, hotellis oma rand + veespordi võimalused jne. 2)saarel oleks ilus loodus ja mõned vaatamisväärsused

1
2

minul on sama küsimus meeles mõlkunud, eelistused ehk pisut erinevad - et ei oleks massiliselt turiste (sealhulgas eeskätt väga häälekate ja ebaviisakate rahvusrühmade esindajaid), oleks vanalinna ja liivane rand kusagil, elanikkond tegeleks ka muuga peale turismitööstuse jne. Selline tundus netist leitu põhjal olevat näiteks Naxos. Oskab keegi soovitusi jagada?

0
0

Kreeka saarestikus on saari igale maitsele ja igale sihtgrupile. Neile, kes esimest korda ja soovivad vähe luksimat elamist, pole tegelikult suurt vahet, kuhu minna. Natuke meelevaldne üldistus, aga valida tuleb enamlevinud turismisaarte seast. Mõned ütlevad, et Santorini on see kõige romantilisem koht, mõned (s.h. mina) võtaks esimese laeva kuhu iganes, et sellisest padukommertsist pääseda. Sellistel saartel peokohtadesse enne 11 õhtul enamasti ei mindagi. Naxos pole Santoriniga muidugi võrreldavgi. Naxosel saad rahulikult rolleri (või kui rohkem meeldib, autoga) ringi kimada ja näeb ka kohalikku elu. Loomulikult on liiklemas näha ka turiste, aga see ei ole Santoriniga võrreldavgi. Naxos on suurem saar ja sinna hajuvad turistid ka paremini ära. Saare keskus on muidugi selge erand. Pidu saab muidugi sealgi panna. Kui on soov tavalist Kreeka elu näha, siis neile saartele charterlennuga ei sõida. See on hoopis teine teema ja leidub ka neid saari, kuhu võõraid üldse ei oodata. Need on need saared, kus on pärit Kreeka laevandusmagnaadid. Kel huvi Kreeka saarte vastu, võiks suvaliselt saarelt valida esimese ettejuhtuva laevareisi ja minna avastama. Reisijuht kaasa ja kõik. Pole seal midagi nii keerulist. Ah jah, Kykonos on vist ikkagi Mykonos?

0
0

Augustis on hinnad Kreekas ikka päris hullud, aga pean 2 linki veel panema:-) http://www.splendia.com/en/aqua-suites-santorini.html http://www.splendia.com/en/astarte-suites-hotel-santorini.html

0
0

Passangerile soovitaks Skiathost: http://www.estravel.ee/estraveller/jul_aug2001/skiathos.html Ma ei tea, kas praegu sinna enam tšartereid tehakse.

1
0

See "hops laevale"-idee on küll huvitav. Kunagi võimaluse korral tahaksin selle isegi teoks teha.

Kuna ilmad seal siiski ilusad (eriti kui tulla Eesti kliimast), siis pole probleemi ööbida ka lageda taeva all. Madrats/magamiskott külje alla ja uni tuleb hea. Mingit söögipoolist kaasa igaks juhuks ja vett... ehk siis korralik matkavarustus kaasa ja kannataks rännata küll, seda enam, et kreeklased siiski sõbralik rahvas valdavalt ning ise viisakaks jäädes leiad vajadusel abi kindlasti.

Hullem võib olla muidugi, kui satud nn ehtsasse Kreeka külla kuhu turiste "ei oodata", sest seal võib juhtuda, et pole inglise keelega midagi peale hakata ning suhtlemine jääb soiku. Sain sellise kogemuse võrra rikkamaks Kreeta saarel, kui valgetest mägedest lõpuks alla saime kuhugi kiriku juurde ning esimene inimene, keda nägime, osutus ehtsaks põliskreeklaseks ning oli natuke tegemist, et seletada miks me just siin oleme ning kas ta ehk saaks meile küüti pakkuda kuhugi suuremasse külakesse.

Hmm, siit järeldus: parema elamuse saab Kreekast, kui osata vähekenegi kreeka keelt. Sellest küsimus, kas ehk keegi on näinud või oskab soovitada, kustkohast võiks leida kreeka keele õpikut. Olen ise ringi vaadanud nii Apollo raamatupoes kui ka Viru keskuse omas, kuid seni pole peale reisijuhi miskit targemat leidnud Kreeka kohta.

. . . Tõlge eesti keelde: tonlist. Iga järgmise väikese tähega algava lause või kohanime eest kaks õlut toimetuse kolleegiumile.

0
0

... on omada ise paati, kaatrit(või kedagi kellel paat ja ennast kaasa sokutada) ning omal käel saarelt saarele purjetada. Aga kardan et minul jääb see unistuseks paadi puudumise tõttu :(

0
0

Mina soovitaksin Samost. Sama romantiline-idülliline kui Santorini, aga suurem. Lisaks võimalus laevukesega trippida 1 päevaks Türgisse (Kusadasi linna).

0
0

Minule jättis väga sügava mulje säike saar Syros. Sealt oli väga mugav külastada ka Paxost ja Naxost. Syrosel pole küll palju vaatamisväärsusi, kuid selle eest on seal delfiinide rand ja Kini beach. Veetsime seal 10 päeva. Hotellidest ei oska suurt midagi rääkida kahjuks kuna otsustasime kodumajutuse kasuks. Santorini , Paxos ja Naxos on rohkem turistile orienteeritud seega on hinnad neil saartel mõnevõrra kõrgemad. Usun, et millise saare kasuks te ka ei otsustaks jääte rahule. Meie valik sai tehtud selle järgi, et millisele saarele saab kõige kiiremini, et ei peaks kaua sadamas passima. Meeldivat reisi!

1
0

Olen käinud Kreetal, Rhodosel ja Kosi saarel. Enim meeldis Kos. Hea ja pisike. Saab autoga kahe päevaga rahulikult tiiru peale teha. Seal on ka palju 5* hotelle, aga ple kindel kas selliseid ühele toale privaat basseiniga tube on. küll nägin sellist hotelli Kreetal kui bussiga sõitsime kreeka õhtule, kahjuks ei oska linna nime öelda :( Samas mina soovitan võimalikult palju kreeka saari läbi käia :) mina olen iga suvi ühe valinud. Lihtsalt fantastiline on kreeka...soe kliima ja mõnus soe merevesi, hea toit ja meeletult lahedad ja sõbralikud inimesed :)

0
0

Plaanime minna Kreekasse ja tegeleme hetkel saare valikuga. On siinolijatel ehk kogemusi, millisel saarel lastega (2,5-aastane ja 4-kuune) kõige mõnusam puhata on? Ei ole väga suured suurlinnade fännid, pigem eelistame väiksemaid piirkondi mõnusate rahulike randadega.

0
0

Korfu oleks ehk mõnus ja Barbati kant seal meeldis kõige rohkem oma lapsele.

0
0

Paljureklaamitud "paradiisisaar" Korfu on sarnaselt Santoriniga turismi poolt väga põhjalikult ära tapetud. Turismikombinaat oma mitte just parimas tähenduses, mis ei hiilga ei vaatamisväärsuste ega atmosfääri poolest.

Mis üldse ei tähenda seda, et seal lastega mõnus ei võiks olla. Lastega polegi erilist vahet, kus olla, aga võimalusel eelistaks siiski väiksemaid saari. Kuhu Eestist enamasti otselennuga ei satu. Aga rohkem sõltub ikkagi majutusest ja selle asukohast.

Ennustaks, et enamasti määrab lõpliku otsuse ära siiski hind.

0
0

Korfu puhul võivad olenevalt asukohast olla muljed nagu öö ja päev. Vaatamata turistide rohkusele on siiski ruumi ja mõnusat miljööd küllaga. Meie käisime seal autoga ja piisava eeltöö tulemusena oli majutus 5+, välistatud olid turismikeskused nagu Ipsos,Kavos,Sidari,Acharavi jne.Leidsime aga Ipsose ja Barbati vahel väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega villa,kus privaatne rannasopp ja miljonivaade.Head reisi kõigile.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased