Milline šotimaa piirkond

Palun soovitage, milline oleks kõige põnevam piirkond šotimaal. Läheme abikaasaga kahekesi juunikuus. Tahaks nautida ilusat loodust, matkata ja vanu külasid ja väikelinnu näha. Sõita väga palju ei taha, ehk siis tahaks ühes kohas peatuda ja teha päevaseid väljasõite.

Kus on teil alguspunkt? Lennuk maandub kuhu linna?

Kuidas kohapeal liiguksite, rendite auto või kasutate ühistransporti?

Kogu see maa on ilus, alustades Edinburghist. St.Andrews ilus ja iidne.Olen olnud ka Ayris, kuid vastaskallas on huvitavam. Soovitaks Glasgowi pealt Edingburghi poole suund võtta. Ilusad mäed, orud, kosed eks kõike. Fantastiline ja suvi just ilus ja soe.

Ok, siis soovitaks võtta suuna loodesse, mööda A82, sõitmist muidugi on, teed on kitsad ja kohati mägised ja kurvilised. Teepeale jääb Loch Lomond park ja loss koos järvega (neid losse on seal teepeal teisigi), edasi sõites jõuab Loch Nessi järve äärde kus on väga kaunis loodus, palju väikeseid viski pruulikodasid. Veel edasi sõita siis jõuab välja Invernessi, mis jättis ka mõnusa linna mulje. Edasi sõites tuleb Skye Bridge, sellest üle jõuab välja Isle Of Skye`ni ja veel natuke edasi kuni edasi saab vaid praamiga, oleneb palju sõita viitsite, pole kahtlust et kõikjal on loodus tõesti hingematvalt kaunis. Iga kell läheks uuesti. Edu :9

Paar aastat tagasi sai matkatud kõrgema mäe Ben Nevise otsa. Väga vahva päevane seiklus imeilusate vaadetega mägedes. Käisime vahetult enne suve, kus allpool lõõskas päike aga päris tippu jõudes sai veel paksus lumes sumbata. Mida rohkem põhja poole sõita, seda vägevamaks loodus ja vaated lähevad.

Aga ikkagi, kuhu kanti siis ööbimine vaadata?

Tegin eelmise aasta kevadel väikse tiiru Šotimaal. Alustasin küll Edinburghi lennujaamast, kust sõitsin Fort Williamisse, kus oli ka ööbimine paariks ööks. Teepeale jäi Loch Lomond & The Trossachs National Park, väga meeldis Glencoest läbisõit ja kõik need teepeale jäävad järved. Sealsamas Fort Williamis on ka Ben Nevis. Lähedal on veel Glenfinnani viadukt (Harry Potteri sõpradele) ja monument ning sealt saab juba Mallaigi, kust saab praamiga Sky saarele. Ise praamiga ei sealt ei läinud vaid sõitsin tagasi Fort WIlliamisse ja Skyle sõitsin mööda silda. Tagasi oli plaanis praamiga tulla, kuid ilma tõttu praamid ei käinud sellel päeval. Ise ööbin Šotimaal käies enamasti travelodge või premier inn hotellides ja tihti valin ööbimiskoha nende asukoha järgi. Fort Williamis on mõlemad olemas, travelodge oli kesklinnas ja seal oli parkimisega kitsas seega ööbisin Premier innis. Kui tahad ka Loch Nessi kanti minna siis soovitaks ööbimist ka Invernessi vaadata.