Millise reisikorraldajaga Pariisi?

Tere! Oleks huvi hakata planeerima reisi Pariisi, aga sellist tüüpilist paketiasja nagu ei sooviks. Osaliselt tahaks küll reisikorraldaja abi, aga ei tea, millised firmad pakuvad parimaid variante Pariisi (hotellid, vajadusel muuseumid jms)

Ainult Viru Reisidega- maailma parim reisikorraldaja! Juht ja öpetaja on ANATOLI.

Sorry, et teemast mööda, kuid kas sa otsast lõpuni omal käel minna ei tahaks? Tripist leiad soovitused kuhu minna ja kus ööbida. Bussis loksumise asemel mine lennukiga. Kolme tunniga oled kohal. Pariis on väga lihtsa ühistranspordisüsteemiga, metrooga jõuad kõikjale. Mis kõige olulisem - suvist Pariisi tuleb võtta rahulikult, ilma igasuguse ajagraafikuta. Naudi linna ja sealseid inimesi kiirustamata ja tormamata järgmisele objektile. Mine tee sõit St. Martini kanalil, õhtul väike vein Eiffeli torni juures... Mmm... Peaks vist ise ka uuesti minema :)

Ise soovitaksin Germalo Reise. Olen nendega kaks korda käinud - väga kvaliteetne värk! Ei peagi koguaeg ninapidi koos grupiga olema. Võib kaasa lüüa ainult üritustes, mis huvitavad. Eelmisel aastal küll käisin sõbrannaga Pariisis ilma, et oleks kasutanud kellegi teenust. Kõik oli viimase peal (Pariis ikkagi!), ise valisime hotelli, samuti interneti teel said tellitud Grand Opera ja Moulin Rouge piletid. Aga kui tahtsime, näiteks, külastada Eiffeli torni või Jumalaema kirikut vms, siis ei pääsenud löögile -rahvamassid olid kohutavad. Selles mõttes on, ehk, parem minna mõne reisikorraldaja kaudu - nendel kõik kellaajad kinni pandud. A muul ajal võib olla täielikult oma aja peremees. Või äkki on siiski võimalus ka ise kinni panna ajad muuseumitesse - ei ole uurinud. Sest kui see on võimalik, siis polekski nagu põhjust minna kellegi kaudu. Turismifirmad tahavad ju kah elada ja võtavad vahendamise eest raha.

Veel paar näpunäidet - "Paris Museum Pass" aitab mööda muuseumide järjekordadest. Näiteks Louvre'is. Eiffeli torni juurde soovitaks minna õhtupoolikul, eelmisel suvel juulis käies olid järjekorrad väga mõistlikud. Jala oli võimalik üles minna ilma igasuguse järjekorrata.

Oh, ära aja Pariisi isu peale! Ma juba kibelen sinna tagasi! Ai-ai-ai, tahan Pariisi!

Maxj jutt on mõistlik. Ma läheks ka ise, õigemini - sõpradega. Pariis ei ole keeruline ega ohtlik ega vaja suuremat korraldamist.

Eiffeli tornist ei mäleta ma mingit järjekorda, hinnakirja lugemise ajal tulid mu ette kassasse kolm saksa tüdrukut.. Louvresse ka lihtsalt jalutasime sisse.

Omaette küsimus on aeg. Miks peaks Pariisi minema juulis? http://www.frommers.com/destinations/paris/0062020006.html "The best time to visit Paris is in the spring (Apr-June) or fall (Sept-Nov), when things are easier to come by -- from Métro seats to good-tempered waiters. The weather is temperate year-round. July and August are the worst for crowds. Parisians desert their city then, leaving it to the tourists."

Samas on mul (vanemad) sugulased ka bussireisiga läinud ja väga rahul...

Kui Sa ei soovi tüüpilist reisipaketti, vaid ainult osaliselt reisikorraldaja abi, siis miks mitte korraldada reis juba täiesti ise? Trip' ist ja Google 'ist otsides leiaksid kindlasti endale mõne ööbimispaiga ja vajadusel saad nõu küsida ju ka Trip' ist. Muuseumitega ja teiste vaatamisväärtustega on nii, et tegelikult on võimalik osta ka piletid Interneti kaudu (küll mitte igas kohas, aga rahvarohkemates kohtades küll nagu Eiffeli torn, Louvre jne). Pariisis ei ole midagi ohtlikku ja karta ei tuleks midagi! Ühistransport on ka minu arust väga lihtne - midagi keerulist ei ole! Ka mina soovitaks minna lennukiga (3h ja kohal!). Trippi märkuse kohta mitte juulis ka siis natukene: Ise samuti ei soovitaks minna juulis. Mõistlikum oleks minna kevadel või sügisel, sest siis on Pariisis rahulikum ja samuti ei ole ka ilm väga palav (mõnikord on juulikuus väga kuum). Ise olen käinud ka juunikuu lõpus ja siis oli ka väga rahulik veel! Tegelikult kui minna juulikuu alguses, siis ma arvan, et polegi veel nii hull (ise olen ka käinud juulikuu keskel ja ma ei tea, kas mul vedas või, mis oli põhjuseks, aga eriti palju rahvast ei olnud). Augustikuu on kindlasti kõige hullem, sest siis on kõige rohkem turiste.

Head reisi Sulle!

Vaata seda: http://et.hotels.com/de504261/hotellid-asukohas-pariis-prantsusmaa/ Ise elasime eelmisel aastal mais Hotel des Tuileries. Pariisi kohta mõistlik hind (ca 1200-1400 ö/p eest) ja hotell ise väikne, väike ja hubane. Asub mõne meetri kauguses Tuileriesi aiast, Rivoli tänava läheduses. Ja seejuures see tänav, kus meie hotell paikneb, on ise kah sihuke tilluke, kitsas ja hästi vaikne. Niisuguseid kohti võib veel Pariisi südalinnas leida. No ma ei tea millal tripp inimtühja Eiffeli juurde sattus?! Äkki öösel..unes lennates :-) Siis kui meie üritasime sinna pääseda olid kassade järjekorrad mitmetuhandelised ja sama ka Louvrei juures. Aga sellegipoolest oli Pariisis veedetud aeg kaunis. Iga õhtu lõppes meil mõnes baaris või tänava kohvikus, kus sai istutud peaaegu hommikuni..Mõõõnus!

Einoh, umbes sama pilt avanes ka meile...väljaspoolt.. Väljaspool kuplit ma vist polegi kunagi rahvamasse näinud. Klaaskuppel on suur ja lai - mahutab palju; aga kui sinna üritada sisse minna, siis näedki pilti, mis võtab kogu lossi külastamise tuju ära. Muideks, kas tripp ja trippp on üks ja seesama isik? :-)

Ma panin ju valesti! tripp ja tripppp! No ei jõua ju neid p-sid üle lugeda. Ah et siis vastus on...nii ja naa..kuidas võtta. Ohhh, raske juhus! :-)

Sest Pariis - see ei ole ju ainult Louvre või Eiffel ja kõik need muuseumid. Pariis- see on Pariisi eriline hõng, Seine`i-äärsed bukinistide lavkad, magusad suhkruga praetud kastanid, võrratud tänavakohvikud, head veinid, väga erilised ja väga väärikad vanad daamid ja härrad ja tänavad, mis kohe mitte ei väsita - kõnni kasvõi päevad läbi, sest see vaatepilt su ümber on imeline ja ei väsita iialgi!

Saatsin Sulle sõnumi juhuks, kui Sa siiski ei taha ise endale reisi kokku panna.

Lisaks kõigele kirjeldatule leiab Pariisist ka eriti suurtes kogustes Aafrikast pärit tegelasi.

Leidub, jah...Mis teha? Nendest pole pääsu kusagil. Täna jumalat ja meie "tarku" poliitikuid, et meie armas Eesti nii vaene on. Vastasel juhul oleksid ka eestimaalaste näod ...hm, mustavõitu. Aga Pariisis liikudes..ei tea...nad eriti ei häirinudki, ehk sellepärast, et vältisime metrood ja Tatou (või kuidas seda nime kirjutatakse?) kaubamaja piirkonda. Seega siis oli silmnähtav valgete inimeste ülekaal. Aga sinu nördimusest saan täiesti aru - ise olen tsip rassist :-)

Olen mina käinud mitmeid kordi selles linnas ja tõepoolest, aru ma ei saa miks on Pariis unistuste sihtkoht. Loomulikult, iga kultuurne inimene võiks seal korra ära käia ja tornid ning kaared üle vaadata kuid tagasi sinna küll ei ihka. Miks? Eks ikka seetõttu, et Pariis on kohutavalt ülerahvastatud, maa peal on tänavad süsihappegaasist sinised, maa all on muidu räpane ja kole. Vaatamisväärsused jälle pungil turiste ning eelpoolmainitud mustanahalisi aktiivse ärivaistuga isikuid keda politsei vahetevahel määda tänavat taga ajab. Seda on küll tore vaadata:-). Toit - kohvikutes valdavalt friikartulid või pasta. Pean siin silmas tavalisi tänavaäärseid söögikohti mitte gurmeed. Hotellitoad mikroskoopilised. Tõsi küll, viimati ööbisin Triumfikaare kõrval Best Westernis ja seal oli tuba Pariisi kohta üllatavalt suur. Kõik see tapab igasuguse tekkida võiva romantika. Mulle väga meeldib Prantsusmaa, mu lemmiksihtkoht, kuid minu valik on väikelinnad (eriti veinipiirkondades või mägedes). Need probleemid on muidugi enamuse suurlinnades kuid Pariisis tulevad nad eriti esile vast just selle oletatava aura ja suurte ootuste tõttu. Lõpetuseks ka minupoolne reisiprogrammi soovitus Pariisi külastamiseks. Annan pea, et ükski reisikorraldaja sellist suurepärast programmi ei paku;-) Hotell kuskil kesklinnas, et vajalikud käigud saaks jala tehtud. Soovitav mõnes kõrvaltänavas. Käigud võiks teha hommikupoolikul, u. 11 paiku, natuke enne püha lõunaaega vaadata hotelli ligidal mõni korralikum söögikoht. Võiks olla suletud terrassiga. Väljas istudes võib saada värske õhu mürgituse;-). Niisiis, maanduda enne lõunat restorani, kui veel saab laua valida enne näljaste prantslaste hordide saabumist, võtta pudel veini, midagi süüa ja tiksuda seal kolm neli tundi. Peale lõunat hotelli kus teha väike uinak. Õhtupoolikul külastada lähedalasuvat plaadi-, raamatu- või filmipoodi. Seejärel minna oma hotellile lähedalasuvase restorani, istuda eelnevalt reserveeritud lauda ja tiksuda seal mõned tunnid. Siis koju magama. Sellise reisiprogrammi pikkus võiks olla piisav, et lähedalasuvate restoranide kõik huvitavamad veinid läbi proovida. Meeldiv ja kasulik tutvumine Pariisiga on seeläbi garanteeritud kui programmi käigus vältida ka kohustuslikke vaatamisväärsusi, suuri kaubamajasid ja kaubatänavaid (sh. Champs Elysee) ning metrood ja muud ühistransporti. Ah jaa, lõpetuseks ka midagi positiivset. Pariisi naisterahvad pingutavad tõepoolest nimetuse "pariislanna" nimel. Võrreldes ülejäänud Prantsusmaaga kohtab selles linnas väga elegantseid ja šikke daame. Nii noori kui ka vanu. NB! usun siiski, et minu arvamus jääb siin ülekaalukasse vähemusse:-)

Pole enam seda Pariisi, mis on filmidest ja raamatutest meelde jäänud. Pariis on mõnes mõttes nagu Rooma - on ehitised, aga neid ehitanud rahvast enam pole. Mingi Pariisi tunne tekkis alles rongis tagasiteel lennujaama, kui üks vanamees tõmbas lõõtsa.

Ei teagi, kas sulle kaasa tunda või ... Sul tundub kuidagi igav elu olevat. Igal juhul võta veidi vabamalt, pole see Pariis nii hull ühti. Mis hotellidesse puutub, siis on seal ka suuremate tubadega hotelle:) Pole ehk vedanud või ei oska valida? Maailmas on tunduvalt hullemaid kohti, kui Pariis. Ning ega keegi ju sunni puhkust veetma kohas, mis üldse ei meeldi.