Millist valuutat vahetada Filipiinidele?

Tere!

Oskab keegi öelda, kas Tallinnas on valuutavahetuspunkti, kust on võimalik osta Filipiinide peesosid?

Kas mõistlik on kaasa vahetada USA dollareid või hoopiski eurosid, et need kohapeal peesode vastu vahetada?

Tänud ette! :)

Mina vahetasin esimesed peesod HK, sest eestis ei saanudki vahetada ja HK vahetasin seepärast, et taksoga oleks selge sott filipiinidel ja kohe saaks ka midagi hammaste taha osta. Aga ülejäänud raha võtsin ma automaatidest ja kuskil polnud probleeme. On lihtsalt ühe panga automaadid, mis väljastavad ainult 4000php ja teised olid 10 000php

Ameeriklasega oli väga hea!

Ei ole otsest vahetamise vajadust. Nagu Aifu ütles, raha saab ATM-st ja tuleb su deebetkaardiga raha nagu kolinal. (4000 php ja 10000 php). Teenustasu pole suur, praegu hetkel ei mäleta täpselt kui suur see oli, aga järelikult ei ole mainimist väärt, kui ei mäleta.

Manilas saab igas suuremas kaubanduskeskuses vahetada nii Eu kui ka Usd. Seinast saab deebet kaardiga ka raha välja võtta. Kuidas saarte peal on ei tea, kuna ei olnud vajadust seal vahetada. EEK- iga oli vist kurss mingi 1/4-le meie kasuks.

Mul on plaanis lennata Tallinn - Helsinki - Hong Kong - Manila - Puerto Princesa. Hong Kongis ja Manilas lähen tollitsoonist välja, et check-in teha, kuid lennujaamast ei välju kusagil, vaid lendan otse edasi Palawani saarele. Mis hetkel oleks kõige mõistlikum Filipiinide peesosid hankida? Kas sularahaautomaate Manila või Puerto Princesa lennujaamades on? Või peaks panustama USA dollarite kaasa võtmisele ja lennujaama valuutavahetuspunktidele?

Puerto Princesa lennujaam on väike katusealune, võimalik, et seal kuskil ATM on, aga ise ei märganud. Meie võtsime raha linna pealt. Väljapool PP-d Palawanil automaate otsida ei maksa, El Nidos oli võimalik lisaks valuutavahetusele saada sularaha ka krediitkaardi pealt, loomulikult mitte eriti hea kursiga.

Filipiinidele lennates lennukis jagatud tollideklaratsioonis oli kirjas, et Filipiinidele võib sisse tuua vaid 10 000(oli vist 10 000) jagu PHP-sid. Üle selle tuleb deklareerida ja üldse nõuab mingit eriluba. Me olime Hongkongi lennujaamas muidugi endale kordades suurema summa endale vahetanud ja kirusin rahavahetust, kes üldse ei hoiatanud ka. Ausalt öeldes jalad natuke värisesid tollist läbi minnes, sest otsustasime riskida ja mitte oma üleminevat summat deklareerida. Toll kohalikke puistas küll, valged neid ei huvitanud. Aga lihtsalt teistele minejatele teadmiseks, kes soovivad seaduskuulekad olla. Oleks ise ette teadnud, oleks tahtnud olla küll.

Meil oli ka mitu korda suurem summa PHPsid kaasas kui lubatud kuid midagi ei deklareerinud.

Mulle on jäänud mulje, et ega keegi deklareerimise nõudeid täie tõsidusega niikuinii ei võta. Näiteks Hiina minnes oli kirjas, et kui kaasas elektroonikat, mille väärtus on suurem kui x summa, siis tuleb see tollis deklareerida. Kaamera maksis meil mitu korda üle selle summa ja tollis küsisime, kas me peame selle ära deklareerima. Selle peale raputati pead ja öeldi, et ah, pole vaja, minge läbi mittedeklareeritavast tsoonist.

Raha ja odavad siselennud

Kas Filipiinis aktseptitakse maksevahendina ka ERU või USD-d? Eesti Filipiini raha osta ei saa, kust kohast ja kuidas oleks üldse kõige soodsam ja mõtekam nende raha hankida? Kas kaardimaksed on seal olemas?

Kuidsa leida odavaid siselende Filipiinidel? Ehk soovitate ka mõnda vedajat?

Kõige parem on sularaha EUR kaasa võtta, natuke vahetada lennujaamas ja edaspidi valuutavahetuskontorites. ATM-is on teenustasu ca 200-300 php iga kord + Eesti pankade tasud ca 2,5 %. Paljud ATM-id Mastercardi ei võta, ainult VISA. Lennufirmad on Cebupacific ja Airphilexpress