minge Süüriasse!

Tulin just seljakotireisilt Suuriast ja Ida-Turgimaalt (Kurdistan). kymnest paevast olin vaid 3 Syyrias aga sellest piisas et seda edasi soovitada, et keegi saaks tasa teha selle mis mul esialgu tegemata jai. Esimene kysimus on koigil -kas ohtlik ei olnud? Kui moelda kas ohuna kallaletungi voi röövi siis mitte sinnapoolegi. Kohamaid soovitan minna Halepisse, mis on u.300 km Damaskusest pohjas ja mis vaidleb viimsega tanini kumb on vanem pusiasustusega linn (6000 a vana). Just see araabia soe segadus, bazaarid ja teiselt poolt kristlaste kvartal oma kitsaste tanavate ja elegantsete majadega on nii TEISTSUGUNE kui idas voi läänes! Oobimisele ei lainud kunagi ule 10 euro ja buss laheb bussijaama joudes alati ja sinna kuhu just tahad (kui just Antslasse ei taha). Kuna bensiin on 30X odavam! kui Tyrgis siis saab bussiga pikad mitmetunnised otsad teha 25 eek-iga. Ka naisena ja yksi taiesti turvaline koht, kus Sind hatta ei jaeta ja ylearust pealetykkimist mis Kurdimaal pole. Muidugi-kus vaja peab oskama olla vanamees ja kus vaja abielus naine voi vaike laps. Igatahes just praegu on hea aeg, pole nii palav. Viisa saab eestlane piirilt. Ise tulin Tyrgist, Hatayst. Kirjutage siia kui tagasi olete!

Hei, kas viisa saamine Türgi- Süüria piiril kulges probleemideta? Küsin sellepärast, et Eesti Välisministeeriumi koduleheküljel on öeldud, et viisa taotlemiseks tuleb pöörduda Varssavisse Süüria saatkonda?!

moned nipid. Uldiselt saab Eesti passiga viisa piirilt. Hatayst minekul on tark kaubelda yks jagatud takso, 15-20 YTL ehk 150 kr maksis. Eriti hea on mone turismifirma auto, sest see teab kuidas yle soita, mis luuki mis paber anda, kust luugist raha anda et viisa marke saada ja kust siis markidega seisma minna et 4. ametnik need su passi kleebiks. Ja siis 500 m edasi on piirivalve ja toll kes seda koike kontrollib, enne kui riiki sisse saad. Peale kuut ohtul ei soovita ulesaamist jätta. See orgunn on liiga arusaamatu ja aegasoov eurooplasele, et ma bussiga piirileminekut soovitaks. Siis tuleks kogu see kadalipp ise labi kaia, ilma kohaliku abita. Lisaks kysis kordoni ylem, et kus hotellis ma peatun- seega voiks moni hotell, naiteks Baron varuks olla ( see on prantslaste ajast nii nagu nad laksid jaanud, ometi vaga muljetavaldav 3 tarni hotell, kus öö on u. 40 eurot ). Teisest punktist, Kilisest tulin Tyrki tagasi ja siis muidugi oli Turgi piirivalve eriti terane mind, minu riiki sisenemise pohjust ja kotte kontrollima. Oli selline prillidega piirivalvur, kes oli taiesti araostmatut tyypi ja keda kooliajal teised poisid peldikusse kinni panid. Mitte, et mul oleks mottessegi tulnud Syyriast keelatud pakikesi yle piiri vedada.

vaja, siis on siseriikliku minibussi jaam ,kust hommikul kl 8-9 peaks kohal olema, et jagatud takso peale ennast saada. Hind jalle 15 YTL-it aga on voimalikud diilid, naiteks kui Tyrgi takso tahab koju soita ja tal on juba kunded viidud Syyriasse vms. Lounaks on juba soovijad yle piiri lainud ja tuleb votta yksi takso, 100 ytl kysiti minult.

Kas Süürias on ka rangelt kohustuslik naisssoost välismaalastel kaetud olla?

Pea peab olema kaetud ainult mošeesse sisenemisel, osad mošeed jagavad naistele ka spetsiaalseid türpe. Tänaval pole kombekad pealtpõlve seelikud ja katmata õlad.

nii maani seelikut ja pearatti (koik nagu päris) kui ka teksasid ja maikasärki-et näha kas suhtumises on mingit vahet. ära ei petnud ikka kedagi oma suure kaamera ja seljakotiga, mida ei anna mosleminaise turukotiks maskeerida. On nii nagu Veigo ytles, et peaasi on mitte kohalike silma riivata katmata kasivarte ja säärtega. Juuksed voiks ka tagasihoitud olla (parem kaetud). Maassa maan tavalla, ugrut seci berblak, türgi k!

Susikuu, mis su e-maili aadress on? Mul oleks paar küsimist sulle Süüria kohta:)