Minu Hiina - Qingdao

Qingdao on üks linnu, mida hiinlased ise teistele puhkamiseks soovitavad ning mitte põhjuseta. 2008 aasta olümpiamänmgude regatilinn on koloniaal-saksa päritolu, mis jätnud linnale selge märgi. Linnas paikneb vahest Hiina maailmakuulsaim Tsingtao õlletehas kui ka hea mitu mõnusat randa. Kuna klimaatiliselt jääb Qingdao pigem Vahemeremaade sarnaseks, on seal mõnus ka Eesti suvel. Kui Beach No. 1 on kohalikke täis ja rahvastatud, siis Beach. No. 2 oma 2-jüäänise ( 3EEK) sissepääsutasuga on rahulik ja mõnus. VÄGA MÕNUS. kogu piirkond on rahulik, Nõmmelik ja mõnus. Randu peaks kokku olema vähemalt 6, nii väidab numeratsioon.

Kohalikke ööklubisid üles ei leidnud, küll aga KTV ja restoranide tänava. Menukoht valgetele on "New York".

Tõeline üllatus on veinimõis Huadong-Perry linna lähedal mäeküljel. See on viimasepeal tehnoloogiaga ning ilusa arhitektuuriga veinimõis, mis toodab VÄGA head veini. Kuigi nende valge riesling on kuulsam, on ka punased väga, väga head. See on midagi, mida Hiinast mitte kuidagi ei oskaks oodata. Samas on just Shandongi provintsi veinid Hiina parimad, tuntuim ja suurim veinimaja on Changyu. Nende Yantai piirkonna veinid on täiesti võrreldavad heade (lõuna) prantslastega.

Qingdaosse saab alates olümpia-aastast ka kiirrongiga, mis Beijingist alates 1000 km läbi ca 4 tunniga.

Qingdao

Kas keegi oskab öelda,kuidas saab kõige paremini Pekingist Qingdaosse ja mis Qingdaos hotellid maksavad ja kus oleks norm hotell? Kuidas Qingdaos ringi liikuda?

Kõige paremini saab rongiga Pekingi keskvaksalist. Olümpiaks rajati kiirraudtee, millel peaks sõit aega võtma ca 5 tundi. Hotell tasub võtta kesklinna, valiku saad teha ctrip.com ning arvestada tasub, et 3* Hiinas võib olla tagasihoidlik. jälgida tasub hotelli renoveerimisaastat, kui seda on tehtud viimase 3-4 aasta jooksul, on hästi. Kõige lihtsam on liikuda taksoga, mis on odav ja mugav.