Mis on credit card details?

Tere! Mul on üks eriti võhiklik küsimus ning sellepärast teadjamatelt nõu küsingi. Olen kirjavahetuses Barcelona ühe hosteliga (Hostal Central) ja lõpuks olen jõudnud nii kaugele, et sobivad toad leitud ning vaja veel broneering kinnitada. Kuid kuna ma ei ole ise kunagi varem öömaja broneerinud, ei tea ma, mis on credit card details (To assure a reservation, please, send the your credit card details, with the expiry date, we will charge the first night, 3 days before your arrival, the rest you can pay in cash on arrival.).

Kas selleks sobib ka tavaline pangakaart? Või see peab olema krediitkaart nagu näiteks Magnet? Ja mis info peab see olema, mida saata. Saan aru, et kehtivusaeg. Kuid veel? Konto number või see pikk number, mis kaardi peal või..?

Loodetavasti küsija suu pihta ei lööda ja aitäh kõigile juba ette! :)

omaniku nimi, kaardil olev pikk number ja kuupäeva kuna kaart aegub, nt 07/09 vms, juhul kui on vaja sisestada ka 3 numbrit, siis need leiad kaardi tagumiselt küljelt nt 567vms- kui neid ei küsita, siis parem ära neid nii sama kuhugi kirjuta. Pangakaardiga vist ikka maksta ei saa, võid proovida virtuaalset kaarti, aga kahtlen, et nad sellega lepivad.

...soovitakse kaardi pikka numbrit ja kehtivusaega(valid thru/expires end). Võimalik, et ka kaardi tagumisel poolel olevat 3 viimast numbrit (seal kus allkiri). Endale ei meenu, et neid tagakülje andmeid mul bronnimisel vaja oleks läinud - tavaliselt mingi asja maksmisel. Kui nad neid siiski tahavad, küll siis kirjutavad. Tavaline e siis deebetkaart tõenäoliselt ei sobi. Magnet, ego jt peaks üldiselt asja juba ära ajama.

Kui sul vähegi raha, raha turvalisus ja enda heaolu armas, tee Ühispanga U-kaart. kas teised pangad ka teevad, ma ei tea. Mina olen kõik interneti teel tehtavad rahvusvaheleised maksed teinud U-kaardiga. Eelis on see, et paned sinna kindla summa ja kui andmed ka lekivad või kavatesb kurikaelast broneeringu vastuvõtja sinu rahaga endale üks mõnus äraolemine lubada, on kahju 0 krooni. Näiteks 1500 kroonise makse korral paned limiidiks 1600. Asutustest, mis ei aksepteeri internetis tehtavate maksete korral U-kaarti, soovitan eemale hoida.

U-kaart on tore, aga ta kehtib ainult 30 päeva. Paljud kohad tahavad,et kaart kehtiks vähemalt broneeritud kuupäevadeni, seega kaugemale kui 30 päeva kasutamiseks ta alati ei toimi.

See kaart peab kindlasti kehtima meie minekuajani, sest esimese öö raha võetakse sealt kolm päeva enne meie minekut. (praeguse jutu järgi)

"Olen kirjavahetuses Barcelona ühe hosteliga .."

Et siis e-mailitsi? Tavamailile ma krediitkaardiandmeid küll ei paneks. Kui muud varianti ei leia (secured web), las saadavad arve, teed "wire transfer" e. rahvusvahelise makse nende arvele.