trip-krainetrip-ukraine-dark
Mis raha kaasa Venetsueelasse

Kas keegi, kes on hiljuti väisanud Venetsueelat, oskaks öelda, mis on praegu USD ja euro paralleelkurss bolivari suhtes. Ma ei mõtle ametlikku pankades ja ATMides kasutatavat kurssi, vaid paralleelkurssi, seda mis on ligi kaks korda soodsam ja mida kasutatakse kas hotellides või väksemates valuutavahetuspunktides. Või siis seda kumba, kas eurot või dollarit, on parem kaasa vahetada.

Maailmavaluutade kursid nt www.xe.com. Aga neid saite tegelikult ka teisi.

Dollarit on kasulikum kaasa võtta. Musta turu vahetajatel on usd põhiline. See paralleelkurss kõigub palju. Kas asukohast, kus vahetada sõltub. Reedeti on alati kurss halvem, sest vahetajatel on risk, et nädalavahetusel kui pangad suletud, muutub kurss halvemaks. Või umbes nii nad räägivad. Üldiselt on nii, et täna võib olla kurss 7 ja homme juba 8. Aga alati tasub kaubelda ja igaks juhuks proovida natuke rohkem küsida. Kolmapäeval võin kohapealt täpse hetke kursi saata :)

Reedel 7,7 õnnestus vahetada. Paremat kurssi ei kaubelnud kuidagi välja. Kuigi kohalikud ootavad, et kohe tõuseb 8 peale tagasi. See siis Margariita saarel.

Lisan värskemat infot ka:

eile Caracase lennujaamas vahetasin 7,5 -ga (dollar). Täna linnas pidin saama 8,8 aga lõpuks sain ikka vaid 8,3. Linnas vahetamisel peab õigeid inimesi teadma, vastasel juhul võib petta ka saada.

Lennujaamas tulevad sulle kohe rahavahetust pakkuma politseinikud, aga ärge nende käest vahetage, sest nad pakuvad üldiselt ainult 6 dollari eest ja pealegi terroriseerivad teisi "ausaid" rahavahetajaid. Paremad diilid on kohalikus terminalis, 3 minutit jala minna.

Kas keegi kirjutaks ametlikud paralelo kursid siia (hetkel)? Asi on selles, et kõik need toredad saidid, kust seda vaadata saab, on siin blokeeritud.

http://www.xe.com/ annab:

Venezuela Bolivares Fuertes
1 VEF = 0.173719 EUR 1 EUR = 5.75641 VEF

1 VEF = 0.232558 USD 1 USD = 4.30000 VEF

Notice: The Bolivar has two official rates. This rate is for non-essential goods.

Mulle tundub, et need toredad saidids, kust paralelo kurssi vaadata, on lihtsalt kinni pandud. :( Sest mul ei avane nad juba tükk aega.

Hetkel 21.01.2011 on kursid dollar 8,86 euro 11,99 Ajakirjanduse andmetel piirati neid andmeid avaldava härra tegutsemisvabadust oluliselt vastavate organite poolt

Ma pigem imestan, et tal siiani vabalt tegutseda lasti. Ainult loll läheb ju selliste kursi vahedega ametlikku panka raha vahetama!

Tulin mõned päevad tagasi Venezuelast Margarita saarelt. Seal selle 3 nädala jooksul ei kõikunud kurss väga palju. 100 daala eest sai 800 bolivaari ja mingi aeg sai 820 bolivaari. Eure kaasas ei olnud seega kurssi täpselt ei tea, aga keegi nagu mainis, et 100 euro eest saab 1060 bolivaari. Dollarit hinnatakse rohkem seal kui Eurot.

8-8,5 bolivari USD eest, kindlasti 100USD kupüürid. Mugav on vahetada kohalikus turismifirmas, jätab turvalisema mulje. Sageli saab teenuste eest maksta ka dollarites.

Tulime ka eile Venezuelast. Caracase lennujaamas vahetasin 7,5-ga, Meridas 8-ga (dollar). Teadmiseks, et lisaks on hädasolijail võimalus ka teha ülekanne mõne turismibüroo omaniku välismaa arvele ja saada vastu bolivare musta kursi järgi (võtab paar-kolm päeva).

Lõuna-Ameerika ( Venezuelasse 2.nädalaks)

Novembris minek siis Lõuna-Ameerkasse. Palju võtta raha kaasa, et lahedalt ära elada ?

Kõik oleneb kui palju oled ette ära maksnud ja mida plaanid teha. Me ka 3-20 november Venezuelas ringreisil ja mingi aeg Arubal. Eks raha kulub ikka korralikult. Kui hotel kõik hinnas võtta ja olla ainult Isla Margarital ja vedeleda rannas siis tõesti suuri lisa kulusi ei tule Kui võtta ka mingid reisid siis ega see väga odav lõbu pole. Kui mõistad vene keelt siis siit foorumist saad abi http://forum.awd.ru/viewforum.php?f=196&sid=480e554e49f51b1e811bc34389db3373 Siin ka mustad kursid http://www.dollar.nu/paralelo-en.php

...pikkmees

Kas olete Arubale piletid ära soetanud? Kui jah mis lennufirmat kasutasite ning milliseks kujunes hind? Oleme ka ise uurinud läbi Venezuela Arubale, aga Caracas - Aruba ots ca 200-250 eur kõige odavamad, kas see on hea hind?

Kohalik caracasist lubas piletid 2365 bolivari edasi-tagasi juurde muidugi lennuvälja maks ega neid lennufirmasi palju pole mis lendab caracas-aruba http://www.asercaairlines.com Kuigi öeldakse et hetkel nats vara novembrit väga planeerida .Enamus hotelle ja lennufirmasi alustab novembri müüki alles juuni keskel. Mina leitsin sellise pakkumise http://www.turistukeando.com/2x1arubayetsi.html

Jah. seda minagi, et ehk ikka vara veel. Hetkel tegelikult pakub GOL ca 250 dollariga kaa piletit. Mis kõlab juba päris hästi. Majutusega leidmisega novembris-detsembris arubal ei tohiks vist probleemi olla, kuigi hind tõotab olla üsna krõbe!?

Jah see Aruba hind 1070 bolivari on tõesti hea.

Meil on kaasas USA dollarid , lennujaamas ostsime 7,5. Guanares vahetasime 8,5

Tere, pakkuda Bolivare Tallinnas , kurss 8,25