trip-krainetrip-ukraine-dark
Mis seal P-Kyprosel ägedat on?

Lahen homme laevaga Girnesse ja kysin, mis seal vaadata oleks looduse ja antiigi koha pealt. Shoppamine ei huvita. Autota, liigun ilmselt bussiga. Ja kust oleks kaval Kreeka poole yle minna, kuuldavasti on 4 piiripunkti avatud.

kaidud. Voin paari sonaga jargmnistele P-Kyprosele minejatele juhatust anda. Girne on romantiline sadamalinnake, kus ranna-aares kalapaadid jahid ja kaldal restoranid. Rohkem Kreeka kui Tyrgi. Vaadata on linnast valjas ST. Hillarioni kindlust yleval mae otsas, kus on tore ronida ja kust on linnale hea vaade. Ja teiseks Bellapais'i klooster ja kylale selle ymber. Eile oli seal klassikalise muusika festivali raames kontsert, kus ka Pärti mangiti. See nimi ytles all sadamas tyrgi kelneritele samavahe kui Haydn. Molemasse kohta saab Girnest taksoga 20 YTL ja 80 YTL. Veel tasub valjasoite dolmusege teha Nicosiasse ja Magusasse. Molemates lahe kindlus ja seff vanalinn. Girnes on pansionid odavad, 30 YTL kanti. Kaisime Kreeka pool ka, piiriyletus laks sujuvalt. Tore reis Alanyast. PS Laev on aarmiselt laine ja vastavalt oksesobralik. Laevapilet edasi-tagasi u. 1400 kr.

he he kavatsen ise just vastupidi hakata minema. Girne - Alanya ja see paadis6it küll hirmutab mind natuke. Kuidas oli? :) Loodan, et ilm on OK ja ei pea oksekotti kasutama.. Aga tore kuulda, et kellelegi veel meeldib peale minu - ise pesitsen ka hetkel just Girnes ja plaaanis augustis Türgi kaudu EEsti tagasi tulla, seep2rast uurin juba maad :) Aga k6ike ilusat sulle igatahes!

laevasoit vabastav kogemus. Mu laps oksendas nii sinna kui tagasi ja mina ka tagasiteel nagu koik teisedki. See laine polnudki suur aga laev koikus mingi jonksuga mis sees keerama pani. Niiet soovitus- ara enne midagi soo ja kui voimalik valdi tuulist ilma ylesoiduks.

Kodutööks kasutasin http://www.cypnet.co.uk/, vastab tõele ja on arusaadav. Kilpkonnarannikul ei näinud küll ühtegi kilpkonna. Muus osas vastas tõele.

Käisime 2007.a. augusti lõpus Põhja-Küprosel ära. Üheksa päeva. Väga mõnus koht on. Hotellis oli kõik just nii nagu lubatud, korralik konditsioneer, dušš, telekas (mida me küll ei kasutanud), kööginurk nõudega, kõik piinlikult puhas ja korras. Linu vahetati ja tuba koristati iga kolme päeva tagant. Vesi hotelli basseinis oli samuti puhas. Majutusega oli siis kõik tipp-topp. Soovitan ööbimiseks soojalt www.villa-club.com (väga meeldiv perehotell, igati aus kaup). Kui just pole telgimatkal. Võtsime neljaks päevaks ka rendiauto. Kartsin alguses väga vale poole liiklust aga sellega harjus ära. Tuleb vaid kogu aeg endale korrutada "vasakule, hoia vasakule!". NB! Jalgsi tee ületamine on märksa ohtlikum, kuidagi ei harju ära, et auto tuleb teiselt poolt. Sõitsime läbi kõik linnad-linnakesed, Girne, Fazimaguša, Lefkosia, Gyseljurt, vaatamisväärsused - vanad lossid, kindlused, kilpkonnarannikud jm - ja käisime ujumas kui vähegi tahtsime. Oi kui mõnus elu!

Kõrguse kartjatel tuleb olla ettevaatlik, nii mõneski kohas on mägiteed ühe auto laiused ja piireteta. Kardan ise kõrgust ja vahel oli tõsiselt j.. jahe. Korra keerasime isegi tagasi, nii võttis põlved nõrgaks. Liikluses on küprikoodid väga lahked ja sõbralikud. Eestis on ikka väga haige liiklus sellega võrreldes. Seal lastakse sind alati ette ja vahele, keegi ei udja tänaval nagu pöörane, kõik sõidvad rahulikult. Pidevalt tervitatakse vastutulevaid tuttavaid, teatatakse oma tulekust, plaanidest ja soovidest ning seda kõike ikka signaali abil. Pimedas võetakse tuled kah appi. Kehtib vist põhimõte - sõida ja lase teistel kah sõita. Viis +.

Turistid on põhiliselt inglased ja kahjuks on hinnatase ja menüüd kah nende järgi seatud. Kui tahad õiget ja head türgi sööki, pead minema veidi sügavamale rajoonidesse ja otsima ülesse kohalike söögikohad. Need on hoopis teine tase ja hoopis teine söök ja hind kah poole odavam. Shoppajatel ei ole seal midagi teha - kohalikudki käivad riideid ostmas Türgist vist. Kõik on kallis ja tingida eriti ei saa. Ise käisime muid elamusi otsimas ja puhata sai küll. Kohalikud on märgatavalt euroopalikumad kui Türgis. Tõsi jah, lõunamaalane naeratab seni kuniks on raha oodata. Aga mida muud sa valgelt mehelt ikka tahad ja nii see turismipiirkondades on. Päris üksi sa seal ikka ei ole, turiste veidi on ja hotelle on jalaga segada. Kes tahab puhata totratest turismiküladest, võib rahulikult Küprose türgi poolele reisi ette võtta.

äärmiselt positiivne jutt P6hja-Küprose ja Girne kohta. Olen ise siin juba peaaegu kuu olnud ja siiani vaid väääääääga positiivseid kogemusi ja emotsioone saanud. Kohalikud on nii toredad ja lahked igas m6ttes. Selle paadireisi suhtes püüan siis olla ettevaatlik ning mitte süüa,saaks vaid ilma valida:D.. Suured tänud emotsioone vahetamast! :)

Ja k6ik, kes plaanivad ka siiapoole tulla- igati soovitan. Ei tasu karta liiast türgi poolt- siin on t6esti ilus ja turvaline olla. Ja vaimustavalt hea tunde saate St. Hilarion'i kindlust külastades ja tippu ronides;)

K6ike kaunist!

Ja paadireisi koha pealt kõigile: EI SOOVITA!!!!!!! Enamus laevas viibinutest oksendasid ja kellelgi polnud nägu,et nad seda reisi kuidagimoodigi naudiks. Lainetust nagu pole aga see pidev kiikumine siia-sinna ajab ikka sisikonna mõnusalt sassi. Ise õnneks okserallist pääsesin aga ega seal kõikuda ligi 5 tundi mõnus küll polnud. Seega lennake parem:)