Mitmepäevased matkad Tais

Ons kellelgi kogemusi mitmepäevaste matkadega Tais?

Küsimus selline üldine, kuna hetkel on ainult maandumiskoht Bangkoki näol olemas, aga edasised plaanid sihtkohtade osas veel lahtised. Põhja pool (Chiang Mai, Chiang Rai ümbrus) tundub pakkuvat päris palju erinevaid variante. Lõuna poolt leidsin kiire guugeldamise tulemusel ainult Khao Sok rahvuspargi, kus mitmepäevaseid matku korraldatakse.

Kogemused mitmepäevaste rattaretkede kohta võiks ka huvi pakkuda.

http://www.paradiisisaar.ee Käisin Jensiga Patongist veebruar 2016.a. kahepäevasel Dzunglitripil. Väga äge oli.

2
0

Käisime Khao Sokis kahepäevasel dzunglitripil. Maksis(dets 2016) 2500 bahti ja oli üliäge. Ostsime eelmisel õhtul Khao Sokis kohapeal olles ühest väikesest tänavaäärsest "reisibüroost" Kirjeldusi on leida Khao Soki kodulehelt ilmselt. Meil oli kaasas ka 7 aastane laps, aga kui ma oleks teadnud, et nii ekstreem on, ma ei tea, kas me oleksime ikka läinud. Kõik läks ülihästi. Koopamatkad olid eriti head. Ühepäevastel (hind 1500 bahti) on ka kirjeldustes koopamatk, aga see on palju lühem. Kõige ägedamad osad jäävad nägemata.

0
0

Lõunas

  1. Khao Sok'i julgen sarnaselt Kutsa'ga soovitada. Seda eriti, kui Sul on Bangkok'ist näiteks plaan Lõuna poole liikuda. Koopa- ja paadimatk sai ööbimiskohast (Art's Riverview Lodge) võetud. Loodus omanäoline ja ehe. Põhjas
  2. Chiang Mai'st soovitaks Pai'sse minna. Pai's võimalik erinevaid retki võtta küladesse, rafting jne. Pai ümbruses on rolleriga ka suhteliselt palju avastamist.
  3. Chiang Rai sümpatiseeris mulle rohkem kui Chiang Mai. Sai mootorratas võetud ja 4 päevane reis tehtud. Peamiselt Mae Salong ümbrus, hommikused turud, jalutuskäigud küladesse. Juhul kui 2 nädalane puhkus, siis isiklikult soovitaks Khao Sok'i, ajaliselt ja logistiliselt loogilisem. Chiang Mai'st lõunasse lennata, läheb ikka päev Sul kaduma. Samas ei midagi hullu.
0
0

Päike12, tänud. Uurin seda Paradiisisaart. Esmapilgul ja kiiruga ei olnud see info seal kodukal eriti hästi hoomatav.

Kutsa, Khao Saki koobaste kohta olen lugenud tõesti ainult kiidusõnu. Aga mis see "ekstreem" siis mõne näite varal tähendas. Erinevate inimeste jaoks on sellel erinev tähendus. Samas, kui 7-aastane trassi läbis, siis ma julgeks ka enda peale panuseid teha :)

Ilves, Pai on kavas. See rolleri idee on hea mõte. Mõned soovitasid isegi CM-st rolleriga Paisse kohale põristada, aga ma vist ei viitsi seal mägedes ise nii palju tiirutada (oli vist 700+ kurvi). Ja põhjast alla saab suht kiiresti, AAga 2,5h.

0
0

Ma ei soovitaks CMst rollerit võtta. Umbes pool teed Pai'sse on sellist nüridat maanteel uhamist, et ega Sa sellest mingit erilist rõõmu ei tunne. Mugavam ja pingevabam minivan'iga kohale minna, neid seal iga poole-/tunni tagant liikus (hind novembris oli vist u.200 bahti). Pai ümbrus on selline ideaalne rollerisõidu keskkond, rahulik ja ilusate vaadetega. Soovitan roller Pai's Vespai Motorcycle Rental'ist võtta. Uurisin ja guugeldasin tal oli kõige parem tagasiside, mida võin kinnitada. Rollereid eri suuruses ja kõik oli tehniliselt ok. Passi asemel sai raha ka tagatiseks jätta (5000bahti, pärast andis ilusasti tagasi). Peremees Tam väga viisakas ja abivalmis. Kui aega napib, siis ühe täispäevaga teed Pai lähiümbruses ringi peale (Pai kanjon, tempel mäe otsas, paar kosekülastust, hotsprings jne).

0
0

Ega ma vist ei viitsi tõesti mägedes motikaga põristada, aga vaatan sinu soovitatud rolleri rendikoha kindlasti üle. Ühesõnaga tundub, et kindlasti tuleb matk põhjas ja kui topelt ei kärise, siis tahaks ka Kaho Sokis tiiru ära teha.

0
0

Mõnusat- ja ilusat puhkust! Khao Sok'ist saad ettekujutuse Eesti oma saatejuhi klippidest, kus ta koos Paradiisisaare Jens'iga käis. http://reporter.postimees.ee/3560333/reporter-tai-vihmametsas-kuidas-elatakse-dzungli-bambusmajades ja http://reporter.postimees.ee/3560243/reporter-kohtus-tais-karuga

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased