Mobiiltelefonist

Küsimus oleks järgmine. Kas Suurbritannias Eestist ostetud mobiiltelefonid töötavad (loomulikult kui uus pakett kohapealt osta, nt lugesin, et Tõnis Palts pidi Vodafone võrgus Dot Mobile paketist tulu saama, see pidi midagi Simpel kaardi taolist olema, hinnaga 10-50 GBP kuus) või oleks targem kohapealt uus osta (et kas keegi on proovinud, tuttav inglane arvas, et peaks töötama, aga äkki keegi teab kindla peale toda väita). S.t küsimus on ajendatud tollest, et nt USA-s Eestist ostetud mobiiltelefonid ei pruugi töötada (kui just pole mitmesageduslikud). Tänan vastuse eest.

Suurbritannia on Euroopa riik. Euroopas kasutavad GSM telefonid 900 ja 1800 MHz sagedusalasid. USA-s kasutatakse 850 ja 1900 MHz sagedusalasid. Täpsemalt võid uurida: http://www.gsmworld.com/technology/what.shtml http://en.wikipedia.org/wiki/GSM

Seega Suurbritannias ja ka mujal Euroopa riikides töötavad kõik needsamad GSM telefonid, mis töötavad Eestis. USA-s töötavad Euroopast ostetud telefonid vaid siis kui neil on olemas lisaks Euroopa sagedustele (900/1800) ka 850 ja/või 1900 MHz tugi. USA-st ostetud telefonid töötavad Euroopas juhul kui neil on olemas lisaks USA sagedustele ka 900 ja/või 1800 MHz sagedusala tugi.

0
0

Tänan väga põhjaliku vastuse eest. Tore.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased