trip-krainetrip-ukraine-dark
Moskva lennujaamas öö

Selline küsimus Moskva Sheremetjevo kohta, et kas seal on mõni ooteruum või kohvik vms öösel ka lahti? Oleks vaja 1 öö veeta ja ei tihka hotelli hiigelsummasid maksta. Hommikul kohe lennukile.

Lugesin Jyrka poolt pakutud lingi läbi :))) Tegelikult on see jutt seal täiesti õige. Ei ole küll kunagi pidanud Sheremetjevos ööd veetma, aga magada seal küll eriti ei julgeks. Samas arvestades Moskva hotellide hindasid ning logistikat linna ja lennujaama vahel, siis teemaalgataja asemel püüaksin öö kuskil lennujaama nurgas raamatut lugedes mööda saata.

päris hirmsad jutud... muidu nagu loeks muigega neid heietusi, aga kui ise peab ka varsti seal olema...well, ei ole enam nii lahe ;)

Rahvusvahelise lennujaama kohta on Sheremetjevo üks kummaline koht;) Lugedes Jyrka linki tulid kohe silme ette pildid seal veedetud tundidest. Lääne inimesele, kes pole NSVLi ajal teenindajatelt sõimata saanud, on sealne teenindus kindlasti shokeerivaks kogemuseks Kõigile, kes Eesti teeninduse üle virisevad, soovitan väikest trippi Venemaale;).

Istumiseks on rauast pingid ja neid ei ole kaugeltki piisavalt. Paremad pingid asuvad värvate juures, aga sinna lastakse tunnike enne lennu väljumist. Peldikus (see on just see õige sõna;) puuduvad nii WC paber kui ka prilllauad. Inimesed vedelevad põrandal, kusjuures on näha ka madratsitega tüüpe. Need madratsid on siis neil "käsipagasis"?

Umbes neli aastat tagasi sai Aerofloti reisija tasuta süüa kui kahe lennu vahel oli rohkem kui 4 tundi. Enam seda ei pakuta, aga naljakas kogemus oli. Olin koos kahe vene keelt mittekõneleva inimesega, menüü oli aga vene keeles. Andisn siis neile teada, mida me sööma hakkama. Ja kui toitu toodi, siis ükski toit polnud see, mis menüüs kirjas;)

Aga kui asja huumoriga võtta, siis hea hinna korral oleks nõus ka teine kord läbi Moskva lendama;)

Kas terminali vahetus Sheremetevos eeldab viisa olemasolu?

Moskva Sheremethevo lennujaam

Tere Kas keegi teab, palju maksab wifi kasutamine E-terminalis? Tean, et tasuline. Kas viisat on ka vaja, kui samast terminalist edasisõit? Tänan!

Kui sõidad edasi samast terminalist, pole viisat vaja. Pole vaja isegi terminali vahetades, kui lähed sealt "jalakäijate läbikäigust", st vähemalt kaks terminali on küll omavahel ühendatud, millised täpselt, hetkel peast ei mäleta. Kaks korda katsetatud asi. Wifi hinda ei tea.

2011 novembris oli WiFi küll veel tasuta ...