Münchenist rongiga Austria Alpidesse

Kas oleks vajalik veebruaris-märtsis rongis koht ette bronnida(DB interneti keskkond)? Minek ja tulek laupäeval, s.t. tipphooajal nn. majutuse vahetuse päeval.

Ei oska midagi tarka kosta aga huvi pärast uurin et kuhu Alpidesse niiviisi on võimalik minna? Viimasel ajal kipub suusatamise transa hullult kalliks minema lennukiga ja lennuajad on ka ebasobivad.

Soodsaim viis Münchenist Austria Alpidesse sõiduks on rong Müncheni lennujaamast üle pearaudteejaama Salzburgi (19€), sealt aga saab näiteks ostetud mäepileti olemasolul tasuta bussitransferi Flachausse: http://www.flachau.at/skibus.html. München-Innsbrucki piletid on saadaval alates 31€ üks ots. Pileteid saab osta DB veebikeskkonnast.

60 päeva ette saab üldse pileteid osta ja kõige soodsamad hinnad on 19 € igasugustesse sihtkohtadesse üle Austria. Kuid need soodushinnaga piletid kaovad kiirelt. Ma ei usu, et on VAJA ette broneerida, kuid liigsest kulutamisest hoidumiseks oleks tark piletid varem ära osta. Fre - Lufthansa Tallinn - München - Tallinn lennuajad on Austriasse minekuks ülimalt sobivad - laupäeva varahommikul hakkad minema ja pärastlõunaks oled oma mäe jalamil juba. Tagasi hakkad laupäeva lõuna paiku tulema ja hilisõhtul oled kodus. Ja jällegi - osta pilet pikalt ette, on väga mõistlik hind.

DB kodulehel on võimalik broneerida ka istekoht, minu küsimus oligi tingitud sellest, et ei tea kui täis on rongid. Meie läheme St. Antonisse, sinna läheb Münchenist ümberistumisega Innsbrukis rong. Jah, kõige odavam pilet oleks olnud 19.- üks ots, kui oleks kohe 60 päeva enne broneerinud. Teine sooduspileti tase on 39.-, aga ka need võivad populaarsematele ühendustele otsa saada. Täishind on 59.- Vastavalt ostutingimustele, ei saa sooduspileteid lennuki hilinemise korral teisel rongil kasutada. See teeb vähe ettevaatlikuks. Samas Lufthansa lennuk "ööbib" Tallinnas. Odav on vast suusatada Saksa alpides, kuna sinna müüakse nn. odavat grupi regiooni päevapiletit. Jah, ega Müncheni piletid Luftahansaga odavad polnud, kuna tahtsime kindlasti suusatada laupäevast laupäevani(tingitud majutuse müügi tingimustest tipphooajal). Aga lennuajad ümberistumiseta tõesti head. Varakult ette ostes on võimalik saada vast ca 200 euriga ja sisaldab pagasit koos suusavarustusega.

Jah, Münchenist minnes on Saksa (Baieri) kuurortidesse pääs kõige odavam - Baieri päevapiletiga (Bayern-Ticket) on kuni 5 inimesele kokku 29€, mis viiekesi reisimise korral teeb hinnaks vähem kui 6€ inimese kohta. Lisaks rongile kehtib see ka kohalikes bussides, seega on võimalik valitud majutuskohale päris lähedale pääseda.

Keskused pole nii suured kui Austrias, siiski on ca 30-40 km laskumisradadega keskuseid päris mitu (Garmisch, Obersdorf, Zugspitze) ning hinnatase Austriaga võrreldes tunduvalt taskukohasem. Näiteks Müncheni lennujaamast Garmischisse on rongiga 2:30, Obersdorfi 3:50.

Lufthansa hindadest - kui suudad pool aastat ette planeerida, on võimalik pilet saada laupäevastele väljumistele 130 €. Lufthansal on spordivarustuse vedu hinna sees - sellega toetavad nad omamoodi inimeste tervislikke eluviise. Rääkides rongidest - kui ühe otsa pilet on hinnaga 59 EUR, siis tasuks juba mõelda, mitmekesi te lähete. 4 inimese puhul on juba kindlasti asjalikum mõte võtta üks odavama klassi rendiauto :) Igal juhul soovin head suusailma! Ise ma kahjuks käesoleval aastal kaugemale ei saa, kui kohalike küngaste otsa.

Just tulin Austriast ja kasutasin sama taktikat ehk lennukiga Müncheni ja sealt rongiga edasi. Keskuseks sedapuhku Mayrhofen. Väga mugav lahendus. Lennujaama alt läheb rong, paar ümberistumist ja 3-4 tunniga oled kohal. Rongid kiired-täpsed. Vaid ühel otsal oli rong täis, kuid muidu mahtus ilusti. Ise midagi ette ei broneerinud ja lennuga saabudes ostsime mineku ja tagasituleku piletid ära. Edasi-tagasi maksis 65eur. Ja tuleb odavam kui auto (mis muidu nädala jagu lihtsalt külas seisaks) soovitan rongiühendust! . . . Trip.ee lisas postitusele reeglitekohased suured algustähed! Postitusreeglid: http://trip.ee/kasutustingimused !

Küsimus martin86-le, kus te ümberistumised tegite Münchenist Mayrhofenisse sõites? Kuidas rongijaamast ööbimispaika pääsesite? Meil on seltskonnas palju lapsi, seega ümberistumised tülikad. Kas bussitransfeer on sellel trassil võimalik?

Lufthansa hindadest - Varakult ette ostes ja teatud päevadel saab Lufthansaga veel soodsamalt. Surfasin septembris trip.ee vihje peale Lufthansa kodukal ja leidsin perele piletid makstes 1250 EEK edasi-tagasi st. 4 in kokku 5000 EEK ja loomulikult pagas koos suuskade veoga, söök-jook hinna sees. Tõsi küll, ei olnud küll võimalik laup-laup ega koolivaheajaks või Vabariigi aastapäevaks kuid soodsama hinna puhul pead olema valmis kompromissideks. Lendasime ära N 10.02 hommikul ja tagasi E 14.02 õhtul. Alpides rongisõidu kogemus puudub kuid vähemalt perega on rendiauto hea variant. Ford Mondeo / WV Passat suuruses universaal, kuhu hea reisikotte ja suusakotti sisse toppida leidus hea hinnaga 200 eur / 5 päeva, selles kulus mingi 50 L bensiini. Kuludena lisaks 4 ööd majutust Kaprun/Zell am See juures 4 x 105 eur pere ja 3 päeva mäepiletid veidi üle 350 eur, seega kogu show 4 in perel veidi üle 20,000 EEK / 1300 eur.

Tere! Küsimus tom1967-le: Kui pole saladus, siis kust rentisite sellise hinnaga auto? Endal plaanis märtsi lõpus sama tee ette võtta ja autorendini pole veel jõudnud.

Ette tänades, Kristo

legoredeole vastuseks, et tuleb lihtsalt kõikvõimalikke rendiautode pakkujaid surfata, antud hetkel tuli parim hind Atlaschoice´lt, kes vahendas Avist, suvel kasutasin vist Easycari kes samuti vahendas kedagi teist. Löö Googlesse sisse "rent a car in munich" vöi kusiganes maailmas ja jätkub avastamisrõõmu mitmeteks päevadeks. Ja olukord ju muutub päevade/nädalate/kuudega. Kusjuures rendiauto puhul ei pruugi alati 6 kuud varem bronnitud auto olla soodsam kui 1-2 kuud varem bronnitud auto. Minul juhtus nii, et reeglina peaksiki sama hinna eest max Ford Focus vms. olema, aga ühel hetkel pakuti ühel lehel VW Passat Variant/Ford Mondeo universaal jms. sama raha eest. Kuigi tihti olen ka veidi väiksemat autot rentides saanud "upgrade" st. parema ja suurema sama raha eest, näiteks aasta tagasi pakuti Münchenis uhiuut C klassi universaal Mersut mitmete lisadega minu algupäraselt bronnitud veidi väiksema auto eest ning "tuli raske südamega pakkumine vastu võtta";-)).

Plaan minna 01.03-08.03.11 Hippachisse ning samuti planeerime Münchenist rongiga kohale jõudmist. Meilgi tekkis samasugune küsimus nagu Eval, et kus ümberistumised toimuvad ning kui keeruline on järgmist rongi leida?

Samuti kui keegi teab mõnd head lehekülge, millel peal rongipeatused, kui selline lehekülg üldse eksisteerib, siis palun jagage seda ka meiega.

Tänud ette :)

www.oebb.at Seal saad oma alg- ja sihtkoha märkida ning leht kuvab sulle marsruudi koos kellaaegade ja peatustega.

Tänud trippp, oskad Sa öelda, kas see viimane ots st Jenbach (Zillertalbahn)-Ramsau on nö hinna sees või selle sõidu eest tuleks eraldi pilet osta?

Google mapist on ka mingid peatused näha, kuid kahtlesin, kas on need ikka samad mis Sa lingiga saatsid- nüüd siis veendusin, et Hippachisse saabumiseks tuleb Ramsaus väljuda ja üle jõe kõmpida.

Kui panna oebb-is marsruudiks Müncheni lennujaam - Ramsau im Zillertal, siis sa piletit online ei saagi osta vaid palutakse broneerimiseks helistada. Seega on ilmselt targem osta pilet Jenbachini ja sealt võtta pilet kohaliku rongi peale. See vuras seal päris tihti edasi-tagasi. http://www.zillertalbahn.at/page.cfm?vpath=index&switchLocale=en_GB Rongipeatusest Hippachi keskusesse pole eriti pikk maa kõmpida.

See kohalik rong käib iga poole tunni tagant. Kuna aga teenindatakse põhiliselt suusatajaid, siis minu teada see kohalik rong lõpetab sõitmise 17.00 paiku.

Suur suur tänu info eest. Mul kohe julgem minna. Siiani oleme Münchenis auto rentinud, kuid nüüd otsustasime rongi kasuks. Pole ju mõtet tõesti sel autol nädal aega nukralt parklas seista lasta :).

Samas on Mayrhofen/Zillertali org nii suur, et seal on iga päev autole rakendust. Meie seltskond käis eelmisel aastal terve oru paremad mäed läbi ja kilomeetreid ikka kogunes :)

Kuna me oleme mehega sel korral kahekesti, siis ei näe vajadust autot rentida. Seega teeme rongiseikluse :)

Õige! Õhtul ikka lihtsam taksoga õllekast magalasse liikuda ;)